Kemal Kılıçdaroğlu bürokratlara çağrı: Kanun dışı işleri emir olarak telaki edemezsiniz | SİYASET
DOLAR

32,5994$% 0.36

EURO

34,7395% -0.04

STERLİN

40,4957£% -0.28

GRAM ALTIN

2.496,49%0,51

ÇEYREK ALTIN

4.269,00%0,51

a
  • Baykuş Haber
  • SİYASET
  • Kemal Kılıçdaroğlu bürokratlara çağrı: Kanun dışı işleri emir olarak telaki edemezsiniz

Kemal Kılıçdaroğlu bürokratlara çağrı: Kanun dışı işleri emir olarak telaki edemezsiniz

Kemal Kılıçdaroğlu bürokratlara çağrı: Kanun dışı işleri emir olarak telaki edemezsiniz.. Beklenen açıklama geldi, Milyonlarca kişinin uzun süredir sorduğu sorulara açıklama niteliğinde cevaplar. Bir çok kişi adı yolsuzluklara bulaşmış kişilerin veya atanmış kişilerin karıştığı suçlarla ilgili olarak sorgulanacak mı sorusunu uzun süredir soruyordu. Kemal Kılıçdaroğlu ise Dün merkez bankasını ziyaret etmiş ve sosyal medyada yaklaşık 2 saat önce paylaştığı video ile bürokratlara seslendi.

Açıklamalarında özellikle mesaj veren ve ben emir kuluyum talimat geldi diyerek iş yaparsanız cezasını sizce çekersiniz kanun dışına çıkamazsınız diyerek uyarıda bulundu ve pazartesinden itibaren kanun dışına çıkarsanız son şansınız bu işlerden vaz geçin diyerek çağrıda bulundu

Kılıçdaroğlu Ayrıca TÜGVA yolsuzluk olaylarına değendi ve görmezden gelmeyin mesajı verdi, sorgulanacakları ve soruşturma açılacağını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bürokratlara seslendiği bir video paylaştı.

Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin bürokratlarına sesleniyorum; halkımızı da şahit olmaya davet ediyorum.” notuyla paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili halkım, bugün devletimize hizmet eden memurlarımıza, yani bürokratlarımıza önemli bir hususta seslenmek istiyorum. Sizi de buna şahitlik etmeye davet ediyorum.

Unutmayın; Türkiye Devleti’ni, şahıs devletine dönüştürmüş bir kişi ve ailesi var. Bu şahsın ve ailesinin, kişisel çıkarlarına hizmet etmeye zorlanmış bir kısım devlet memurları var. Bazıları çok baskı altında. Ancak unutulmamalıdır ki; devlete değil, şahsi çıkarlara hizmet etmenin sorumluğu var. TÜGVA rezaletini hep beraber izliyoruz. Lağım kokusu yine her yeri sardı. Şahıs ve ailesi vakıf süsü verdikleri bir paralel yapı ile devleti zapturapt altına almaya çalışmış.

Sevgili halkım, herhalde neyi çaldıklarını farkındasınız. Çalınan çocuklarınızın memuriyetidir. Yani geleceğidir. Bu sistemde Erdoğan ve şürekasının kurdukları vakıfların tezgahından geçmeyenlerin, memur olmalarının neredeyse imkansız hale getirildiği görülmektedir. Daha önce memur olanların da görevde yükselmeleri TÜGVA tezgahından geçmelerine bağlanmıştır. Böylece kamuda yapmak istedikleri ne kadar illegal iş, rant, mafyatik çıkar varsa, bunları yapacak memur militanlar düzene eklenmiştir. Şimdi, hepimizin gördüğü bildiği bir şey daha var. İktidarın değişmesine az kaldı. İktidar değiştiğinde, soruşturmalar başlayacak ve eminim ki bu bürokratların bir kısmı eminim ki; “efendim, emir aldık, uygulamak zorunda kaldık” diyecekler. İşte bunu diyerek sıyrılırım diye düşünen, sarayın baskısına boyun eğerek kanun dışına çıkmış o devlet memurlarına buradan seslenmek istiyorum.

Cenap Şahabettin’in bir sözü var. Der ki; En ağır angarya, faydasızlığından emin olduğunuz işi vazife namına ifa etmektir.

Açıkça söylüyorum; vazife namına mafyatik düzene hizmet edemezsiniz. Kanun dışı işleri emir olarak telaki edemezsiniz. Siz Erdoğan ailesinin değil, bu devletin şerefli memurlarsınız. Kamil akla gelmeniz için Kılıçdaroğlu abinizin, amcanızın bu size son çağrısıdır. 18 Ekim Pazartesi itibariyle bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır. ‘Emir almıştım’ diyerek bu kirli işlerden sıyrılamazsınız. Size kanun dışı her ne yaptırılıyorsa Pazartesi itibariyle durun. Bu illegal paralel sistemlerden elinizi eteğinizi çekin. Size bunu yaptıranlara farklı bir muamele olacak elbet. Çünkü, Sadi’nin dediği gibi; Zalimleri bağışlamak, yoksullara cefadır. Söylediklerimi özetlemem gerekirse; Türkiye Devleti yeniden halkın devleti olma yoluna girmiştir. Kurumları bir şahsın ve ailesinin ahırına dönüştürenler, elbette ki hesap verecektir. TÜGVA benzeri vakıfların üzerine örttükleri devletin malları hazineye iade edilecektir. Sizler hala bu pislikten kendinizi sıyırma şansına sahipsiniz. Bu şansı kullanın. Siz de şahit olun sevgili halkım. ”

kaynak: Cumhuriyet

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Sedat Peker: bu evrak Nevzat Tarhan’ın SADAT’ın hissedarı olduğunun resmi belgesidir

HIZLI YORUM YAP