İşte son seçim anketi! Ak parti ve MHP için haberler kötü! » Baykuş Haber
Connect with us

SİYASET

İşte son seçim anketi! Ak parti ve MHP için haberler kötü!

Ak parti ve MHP için haberler kötü

İşte son seçim anketi! Ak parti ve MHP için haberler kötü! Seçimlere yaklaşırken Türkiye anket şirketleri bir, bir verileri paylaşıyor, Ak partide büyük bir kısmın ise partilerine küskün odluğunu ve düşmesi gerektiğini dile getirdikleri anketlere yansıyor, MHP içinde ise yarıya yakın kısmın ise rahatsız olduğu düşünülüyor ve anketlere yansıyor..

MetroPOLL Araştırma şirketinin Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar, Eylül 2021 tarihli “AK Parti Gelecek Seçimi Kazanır mı?” anketinin sonuçlarını paylaştı.

Ankete katılan seçmenlerin yüzde 53,7’si AKP’nin gelecek seçimlerde iktidardan düşeceğini, yüzde 37,8’i ise iktidarını sürdüreceğini belirtti.

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen milletvekili seçimlerinde verilen oylar baz alındığında, “AKP gelecek seçimi kazanır mı?” sorusunu yanıtlayan AKP’lilerin yüzde 65,8’i “evet” yanıtı verdi. AKP’lilerin yüzde 25,7’si ise “AKP gidecek” dedi.

Aynı seçimde MHP’ye oy verenlerin yüzde 55,2’si “AKP iktidarını sürdürecek”, yüzde 38,3’ü ise “İktidardan düşecek” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet