Connect with us

SİYASET

İstanbul’da 15.11.2020 tarihin ‘de Coronadan kaç kişi öldü?

İstanbul’da 15.11.2020 tarihin ‘de Coronadan kaç kişi öldü? Bakanlığın açıkladığı rakamlar ile bazı hesapların ve medya kuruluşların açıklamaları arasında fark var. Anadolu haber ajansı ile sağlık bakanlığı arasında olan fark, ve farklı bir hesabın İstanbul verisini paylaşması ise akıllara korona hastalarının ölümleri halktan gizleniyor iddasını tekrar akıllara getirdi?

 

Sağlık Bakanlığı, korona verilerinde 89 kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken, Anadolu Ajansı Canlı Twitter hesabından 15 Ekim’de koronadan 92 kişinin hayatını kaybettiği paylaşımı yapıldı. Öte yandan Twitter’da Coronavirüs Report isimli bir hesap İBB Mezarlık’a dayandığı gönderisinde İstanbul’da bugün bulaşıcı hastalıklar nedeniyle 132 kişinin hayatını kaybettiğini paylaştı.

Sağlık Bakanlığı, bugünkü korona virüs kaynaklı vefat sayısını ülke genelinde 89 olarak duyurdu.

 

Öte yandan, korona nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı çeşitli paylaşımlarda farklı olarak gösterildi.

Anadolu Ajansı’nın resmi canlı Twitter hesabından 15 Kasım tarihinde koronadan 92 kişinin hayatını kaybettiği paylaşımı yapıldı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, korona verilerini açıkladığı gönderisinde “Kayıplarımız 100’e yakın” ifadesini kullanırken, “Bugün tespit edilen 3.223 yeni hastamız var. Kayıplarımız günlük 100’e yakın. Sağlık çalışanlarımızın gücünün de sağlık alt yapılarının da kapasitesinin bir sınırı var. Tedbirlere uyarak mücadeleye güç verin” dedi.

 

İBB MEZARLIK: HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 132

Öte yandan Twitter’da Coronavirüs Report kullanıcı isimli bir profil ise İBB Mezarlık’ın açıklamasına dayandırdığı paylaşımda, sadece İstanbul’da bulaşıcı hastalıklar nedeniyle 132 kişinin hayatını kaybettiği duyurdu.

Söz konusu paylaşımda, “İstanbul’da bugün bulaşıcı hastalık nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 132 oldu. –İBB Mezarlık” ifadeleri kullanıldı.

 

Açıklanan farklı rakamlar ise kafaları karıştırdı.

Kullanıcılar ise Hükumet ve sağlık bakanlığının önlemlerinin yetersiz olduğunu söylemeye devam ediyor, umhurbaşkanı henüz coronaya karşlı bir önlemleri olmadığı için açıklama yapmazken MHP lideri bahçelinin yasakların olmaması gerektiğini ve normal yaşantıya geçilmesini istediği iddia edildi.

Kaynak Yeniçağ

SİYASET

Engin Özkoç: Erdoğan’a Türkiye’yi mahkûm ettiğin 20 Trilyonluk faiz ödemesinden kurtar!

Engin Özkoç: Erdoğan’a Türkiye’yi mahkûm ettiğin 20 Trilyonluk faiz ödemesinden kurtar! Erdoğan’ı eleştirileri sert şekilde dile getiren Özkoç açıklamalarını şu şekilde sıraladı, sıkıştığın yerde reform açıklıyorsun, hukuku sağlayacak yerlere Fetöcüleri doldurdunuz, ucube sistemi kurdunuz, mafyaları nerelere getirdiniz!

18 yıldır yaptıklarınız belli

esnaf perişan

çiftçi perişan

iş insanı perişan

kadınlar öldürülüyor

çocuklar taciz ediliyor

bunlar hepsi risk altında,

Türkiye bir an önce kurdurmalıdır

Açlık ve yoksulluk sınırının altında olan insanlara hesap vereceksin.

Sen reform yapamazsın!

 

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

İletişim Başkanlığı’dan YİK Üyesi Bülent Arınç’ın için “af talebi skandal paylaşım! kriz çıktı!

İletişim Başkanlığı'dan YİK Üyesi Bülent Arınç'ın için "af talebi skandal paylaşım! kriz çıktı!

İletişim Başkanlığı’dan, YİK Üyesi Bülent Arınç’ın için “af talebi” açıklaması! Önce paylaşılan mesaj daha sonra düzeltirilerek verildi, Mesajın ardından sosyal medy’da gündem olan olayla ilgili Cumhurbaşkanı bir açıklama yapmazken, bu konunun ardından, Bülent Arınç ne diyeceği merak konusu oldu!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç’ın istifasını duyuran Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, “görevinden affını talep etmiş” tweetini “görevinden ayrılmayı talep etmiş” cümlesiyle değiştirerek yeniden paylaştı.

Katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalarla gündemi sarsan YİK Üyesi Bülent Arınç, sosyal medya hesabından açıklama ile kurul üyeliğinden ayrılma talebini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bildirdiğini ve onun da kabul ettiğini kaydetti.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’NDAN “AF” TWEETİ

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak‘ın istifasını ‘af talebi’ olarak açıklayan İletişim Başkanlığı, Bülent Arınç’ın istifasında önce aynı kelimeyi kullandı, ardından ‘istifa talebi’ olarak açıklamayı revize etti.

 

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

Ekrem İmamoğlu’nun icraatları AK parti ve MHP’de kriz çıkardı!

Ekrem İmamoğlu'nun icraatları AK parti ve MHP'de kriz çıkardı!

Göreve geldiği günden itibaren sayısız projelere imza atan İmamoğlu iktidar medyasının hedefinde olmaya devam ediyor, İmamoğlu’nu sürekli şikâyet ettiğini duyuran iktidar medyasının İmamoğlu’nun yaptığı projeleri görmezden gelmesi ve Deprem için projeleri görmezden gelmeye devam ediyor.

Metro

Kreş

Süt

Kurban

Deprem

İnşaat

Yoksuzluk

Akbil

Annelere bedava seyahat

İndirimli yolculuklar

Korona

 

Mücadelelini görmezden gelen projeler için görmezden gelmeye devam ediyor.

 

Korona sürecinde daha en fazla gayret gösteren İmamoğlu için iktidar medyasının imamoğlu için şikayet ediyor iddiası sonrası sosyal medya kullanıcıları ve halk iktidar medyasını eleştiriyor.

Ak parti ve MHP’de ise İmamoğlu’nun bu gayreti çalışması için doğru yaptığı işlerde var sürekli eleştirirsek daha fazla oy kazanıyor densede bazı vekillerin ise İmamoğlu’nu görevden alınmasını istediği ve yerine başka isimler gelmesini istiyor, imamoğlunu en çok eleştiren medya kurulşuşları işse Kanal İstanbul projesini destekleyen ve Araplar ile ortak işleri olan medya olması dikkat çekti

İmamoğlu’nu en fazla eleştiren gruplar ise

İhvan ekibine ait kişiler

Radikal İslamcılar

Fetöcü hesaplar

Pelikancı gruplar

olması ise gözlerden kaçmadı.

 

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler