Connect with us

SİYASET

Hande Fırat ” Çakma çanta ” kaynağı kim ? Hande Fırat neyin peşinde ?

CHP genel başkanı Kemal Kılıçtaroğlu  siyasete aile’yi dahil etmeyin bu siyaset çirkin oluyor diyerek ağladığı zamanlardan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğa’nın çantası üzerinden siyaset yapacak kadar sığlaşan bir poziyonda yer almayı tercih ettiği bu zamanlarda Hande Fırat diye bir gazeteci meslektaşımız çıkıyor ÇAKMA bir yazı kaleme alıyor.

 

Korona belası çıkmadan önce Dünya’da 4 ten büyüktür çıkışının ve bu çıkışın hakkını veren mücadelemizi yine dünya çapında ilerletirken Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı’na saldırılar yoğunlaşmaya başlamış içeriden ve dışarıdan baskılar sert şekilde yaşanırken panedemi oraya çıkmış . Ekonomi masasının sahipleri masayı devirmiş yeni bir sisteme geçiş yapıyor. Ülkemiz ve dünya ülkeleri büyük darbeler alıyor. Bu pandemi döneminde sadece Ekonomi üzerinden başkan Erdoğan hedef alınıyor ve bu son 1 sene de dezenformasyon %450 artarak devam ediyorken yırtık dondan bir Hande Fırat çıkıyor….!

 

Hiç kimse kusura bakmayacak arkadaş !

Bu kadar olay yaşanırken ben burada Art niyet ararım !

Ben burada kuklacı ararım !

Ben burada kasıt ararım !

Hande Fırat sen kimsin ?  Senin ne kadar derin bağlantıların var böyle  ? Kulsi haberlerinde olan başarılarını tabi ki de es geçmek senin hakkında girmek olur amaaaaaaa ÇAKMA çanta’yı senin kulağına kim üflediiii !?

Yukarıda dedi ya Kulsi haberlerinde bağzı başarıların söz konusu bu başarılar söz konusu iken sen nasıl olurda bu ortadam Erdoğa’nın bu kadar üstüne gelindiği bir zeminde böyle ACEMİLİK dolu yazıyı paylaşırsın ?

Neymiş efendim Hermes çanta takıyormuş ta bak bak konuya !

eeee

Emine Hanım çakma alırmış. Bu Emine hanıma da bir iftiradır !

Emine Hanımın kocası çalışıyor , Damatları çalışıyor , Kızı çalışıyor ailede herkes çalışıyor bir Hermes çanta alamıyorlarsa zaten kapatsın dükkanı . Bu hermes çanta dediğini diğer ülkelerin başkanlarının karısı ,kızı geldiğinde prestij açısından takılan bir ürün olarak değerlendiremiyorsun da Çakma diyerek Anayasayıda delik deşik etti diyorsun. Çanta ile Muhalefet yapanlar anca Çanta üzerinden  siyaset çıkara bilen beceriksizlerin değirmenine su taşıyorsun !

 

Şimdi biraz daha derune inerilim derune daha derune gidelim en derune inelim…!

 

Şimdi sen bu ÇANTA’nın çakma olup olmayacağını bilmen için içeride çok önemli kaynakların olması lazım. Bu kaynaklar da Emine hanımın bu işlerle ilgilenen çalışanı olması kuvvetle muhtemel biri olması gerek .

 

ee işin mantığı bu !

 

Emine Erdoğan’ın ve Recep Tayyip Erdoğan’ın gerek güvenlik önemleri gerek bulundu konum gereği elbiselerini dikken ve bu iş için çalışan aile kim ?

 

Bilgileri bu aile üzerinden mi aldı ?

Bu aile Erdoğan ailesinin ne kadar yakının da ?

Herhangi bir FETÖ bağlantısı var mı ?

Bu aile değiştiyse bir önce çalışanlar kim ?

Aile’nin Fetö bağlantısı var mı ?

 

Şimdi derinlere indikçe ortalık daha çok karışıyor Hande Fırat bu kaynağı kimden aldığını açıklamaz ise dedim ya ben burada ART NİYET ararım !

Hatta Hande  Fırat bu soruları kendi sormalı benden 15 temmuzun intikamını mı alacaklar da bana çakma dediler diye bir durur düşünürüm…!

Bu yazıyı bütün muhalefet birleşse bir masada oturup kendi düşünse böyle güzel orta açıp gol atamazlardı . Hatta bahissi yükseltelim çalıştıkları düşünce kuruluşlarına verse yine bu bilgi çıkmazdı çünkü ne kadar saçma olduğunu biri buna söylerdi. Bir kasıt yoksa kaynağını kamuoyu olarak bekliyoruz !

 

Kurucu : Raif YAVUZYILMAZ 

 

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİYASET

Tekirdağ Milletvekili Aygun’un Korona testi pozitif çıktı

 

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığını duyurdu.

 

Tekirdağ Milletvekili Aygun'un Kovid-19 testi pozitif çıktı

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

“Test sonucum pozitif çıktı. Genel sağlık durumum iyi ve evde tedavi oluyorum. Bu zorlu süreçte görev yapan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor, herkesin maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak hastalığa karşı önlem almasını diliyorum.”

Bugün yaptırdığım test sonucu Pozitif çıktı. Genel sağlık durumum iyi ve evde tedavi oluyorum. Bu zorlu süreçte görev yapan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor, herkesin “maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına” uyarak hastalığa karşı önlem almasını diliyorum.

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

Aykut Erdoğdu: AK partiyi topa tuttu Tank Palet Fabrikasını Katar’a vermeyin o parayı biz size verelim yeter ki vaz geçin!

Aykut Erdoğdu: AK partiyi topa tuttu Tank Palet Fabrikasını Katar'a vermeyin o parayı biz size verelim yeter ki vaz geçin!

Aykut Erdoğdu: AK partiyi topa tuttu Tank Palet Fabrikasını Katar’a vermeyin o parayı biz size verelim yeter ki vaz geçin! Bir çok konuda Katar için eleştiri yapan CHP vekilleri Tank palet fabrikasını 50 milyon dolara yatırım yapacak diye verdiniz gelin vaz geçin biz size bu parayı verelim yeter ki bir başka devlete bu ordunun malını vermeyin, stratejik bir konu bu, Allah aşkına yarına aranız kötü olursa ne yapacaksınız ordunun sırları var orada, Katar kim bir bakıyorsun ABD ile masaya oturuyor Arkadaşlar hiç mi düşünmediniz!

Gelin vaz geçin biz size bu parayı vereceğiz hatta size değil Kahraman Türk ordusunun mensuplarına!

Ak parti sıralarından ise Katar bizim ortağımız sessizleri yükseldi, MHP ve Ak parti Tank palet fabrikasının katar ile ortak olmasına sıçak baktığını açıklamaya devam ediyor.

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

Korona Çin aşısını ilk kimler olacak belli oldu!

Korona Çin aşısını ilk kimler olacak belli oldu!
Korona Çin aşısını ilk kimler olacak belli oldu! Bir çok kişinin dikkatle beklediği aşının açıklaması yapıldı kademe, kademe belli olacak aşı için farklı yorumlar gelse ‘de Çin devletinin korona için geliştirdiği aşılar içinde olan aşıyı Türkiye’den hariç Brezilya’da kullanmaya başladı, Çin devleti ise bu aşıyı kullanmadığı ortaya çıkmıştı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı gündemiyle bir araya gelen Korona virüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrası çok kritik bilgiler verdi. Bakan Koca yazılı açıklama yaparak, Türkiye’deki aşılama çalışmalarının dört aşamada yapılacağını duyurdu ve öncelikli grupları açıkladı.

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün 15.00’da salgını sona erdirmesi beklenen aşılara ilişkin son gelişmeleri ele almak üzere bir araya geldi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 23.00 sularında toplantının sonuçlarına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Bakan Koca’nın yazılı açıklaması şöyle:

SALGINA KARŞI ÇABA GÖSTERİYORLAR

Ülkemizin de içinde olduğu birçok ülke, aşı geliştirme çalışmaları için tüm bilimsel birikimlerini ve maddi kaynaklarını seferber etmiştir ve salgına karşı daha etkili bir korunma sağlayabilmek için çaba göstermektedir.

SÖZLEŞME İMZALANDI

Daha önce kamuoyu ile paylaşıldığı gibi farklı aşı çalışmalarını yakından takip ediyor ve olabilecek en erken dönemde, etkili ve güvenli olduğu kanıtlanmış aşılara ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir inaktif virüs aşısının temini için sözleşme imzalamış durumdayız. Bir mRNA aşısı için de görüşmelerimiz devam ediyor.

AŞININ MENŞEİ İLE DEĞİL ETKİLİĞİ ÖNEMLİ

Önümüzdeki günlerde uygulamaya başlanacak aşılar ile birlikte salgına karşı korunmada elimiz daha fazla güçlenecek ve diğer tedbirlerle birlikte salgına karşı başarılı sonuçlar almamız mümkün olacaktır. Aşılar konusunda bilimsel gerçeklikten uzak tartışmalar, kazanmayı umduğumuz mücadelede gücümüzün kırılmasından başka fayda sağlamamaktadır. Gerek bilim insanlarımız, gerek Bakanlığımız aşının menşei ile değil, güvenliliği ve etkililiği ile ilgilenmektedir. Bu nedenle, aşılar konusunda verilecek kararları ve atılacak somut adımları, geliştirilen aşıların kısa ve uzun dönem güvenliliği ile etkililiği belirleyecektir.

İLK KLİNİK AŞI

Şu anda teminine en yakın olduğumuz üç aşıdan birisi olan, sözleşme imzaladığımız aşı ile ülkemizde geliştirilen aşılardan ilk klinik çalışmalara ulaşan aşı “inaktif” diye bilinen aşılardır. İnaktif aşılar, farklı hastalıklar için uzun yıllardır ülkemizde uygulanmakta olan ve uzun dönem güvenlilikleri bilinen aşılardır. Aşıların temini sonrasında uygulanmasına yönelik olarak lojistik imkanlarımız ve alt yapımız hazır durumdadır.

BAŞARILI SONUÇLAR ALINDI

Temin etmek üzere olduğumuz diğer aşı ise mRNA aşısıdır ve genetik yoldan etki eden ve daha kısa sürede üretilebilen bir aşıdır. mRNA aşıları insanlarda yeni uygulanan bir teknoloji ile hazırlanmaktadır. Çalışmalarda kısa dönem başarılı sonuçlar alınmıştır. Türkiye’nin standartlarına uygun olabilecek diğer alternatif aşılar için de görüşmelerimiz devam etmektedir.

11 ARALIK SONRASI

Sözleşme yaptığımız aşının ilk kısmının Türkiye’ye 11 Aralıktan sonra gelmesi beklenmektedir.  Aşılar geldiğinde öncelikle uluslararası akredite Halk Sağlığı ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Laboratuvarları tarafından, ülkemize ithal edilen tüm aşılarda da uygulanmakta olan incelemeler yapılacaktır. Bu incelemelerde aşının güvenlilik testlerinin olumlu çıkması ve sonuçlanmakta olan Faz 3 çalışmalarının erken sonuçlarının açıklanmasını takiben veriler, TİTCK tarafından değerlendirilecek ve ülkemiz standartlarına uygun bulunduğu takdirde erken kullanım izni verilecektir. Aşıların uygulanmasına bu aşamadan sonra geçilecektir.

 4 AŞAMADA YÜRÜTÜLECEK

Bilim Kurulumuzca çeşitli nüfus grupları arasında enfeksiyon kapma, ölüm oranı, olumsuz toplumsal etki riski gibi unsurlar göz önüne alınarak genel öncelikler belirlenmektedir. Bu önceliklere göre aşılama çalışmalarının dört aşamada yürütülmesi planlanmaktadır.

İLK AŞAMA 65 YAŞ ÜSTÜ

İlk aşamada sağlık çalışanları, 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile yaşlı, engelli, koruma evlerinde kalanlar gibi toplu ve kalabalık yerlerde yaşayan yetişkinler aşılanacaktır.

50 YAŞ ÜZERİ

İkinci aşamada toplumun işleyişi için gerekli sektörlerde ve yüksek riskli ortamlarda bulunan ve kritik işlerde çalışan kişiler ile 50 yaş ve üzeri en az bir kronik hastalığı bulunan kişiler aşılanacaktır.

ÜÇÜNCÜ AŞAMA

Üçüncü aşama, 50 yaş altı en az bir kronik hastalığı bulunan vatandaşları, genç yetişkinleri, ilk iki grupta yer almayan sektör ve mesleklerde çalışanları kapsamaktadır.

TÜM BİREYLER

Dördüncü ve son aşamada ise ilk üç grubun dışında kalan tüm bireyler aşılanacaktır.

Gelişmeler beklediğimiz yönde olumlu seyrederse Türkiye, dünyada aşılama çalışmalarına erken dönemde başlayan ilk ülkelerden biri olacaktır. Ancak aşının mücadele gücümüzü artıracağını; kısıtlamalara ve mevcut tedbirlere hassasiyetle uymamız, en küçük bir ihmale fırsat vermememiz gerektiğini hatırlatmak isteriz. Normal hayatımıza dönebilmenin anahtarı ülke olarak birlikte davranmamıza, bütün tedbirleri hep birlikte titizlikle uygulamamıza bağlıdır.

Kaynak Yeniçağ

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler