Hain Tuğgeneral ankesörcü çıktı: 15 Temmuz’dan sonra da devam etmiş

Hain Tuğgeneral ankesörcü çıktı: 15 Temmuz’dan sonra da devam etmiş

0
PAYLAŞ

Hain Tuğgeneral ankesörcü çıktı: 15 Temmuz’dan sonra da devam etmiş

 

15 Temmuz darbe girişimi sırasında albay olan ve darbe girişimi sonrası Tuğgeneralliğe terfi ettirilen Oğuz Bozkurt’un ankesörlü telefon kullanarak sözde mahrem imamlarla irtibat halinde  olduğu ortaya çıktı. Bozkurt’un 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bile mahrem imamlara irtibat halinde olduğu saptandı.

 

TUTUKLANIP TAHLİYE EDİLMİŞ

Edinilen bilgilere göre Bozkurt’un rütbesi örgüt iltisakı nedeniyle emekli olmasından 5 ay sonra 24 Aralık 2017 tarihinde geri alındı. Hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 15 Temmuz soruşturmasında, örgütün mahrem imamlarıyla irtibatının bulunması nedeniyle 9 Eylül 2018’de tutuklandı. Bundan 6 ay sonra 26 Mart 2019’da tahliye olduğu edinilen bilgiler arasında yer aldı.

15 TEMMUZ’DAN SONRA DA DEVAM ETTİ

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ankesörlü telefon soruşturması kapsamında gözaltı kararı verilen Bozkurt, İzmir İl Jandarma Komutanlığı görevlileri tarafından Ankara’da gözaltına alındı.

Bozkurt’un 15 Temmuz darbe girişimi sonrası albaylıktan tuğgeneralliğe terfi ettirilmesinin ardından mahrem imamıyla irtibatını devam ettirdiği ve iletişime geçtiği de soruşturma birimleri tarafından tespit edilen bir diğer önemli husus olarak göze çarpıyor.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK