Gizli anket sonuçlarında MHP'ye şok baraj altında! | SİYASET
DOLAR

18,5033$% -0.15

EURO

18,1806% 0.78

STERLİN

20,5596£% 1.76

GRAM ALTIN

985,90%-0,15

ÇEYREK ALTIN

1.616,00%-0,91

a

Gizli anket sonuçlarında MHP’ye şok baraj altında!

Anket şirketleri araştırmaya devam ediyor, gizli bir ankette MHP baraj altında kalırken, akpartinin oy kaybetmeye devam etmesi ise devam ediyor, iyi partide olan artışın Meral Akşenerin hem bir çok tarikata yakın olması hemde halk ile sürekli olarak yakın olmasından kaynaklandığı düşünülüyor. Kadın seçmenlerin çoğu Meral Akşener ve ekibine, akpartide olan küskünler ise ilk tercihi de İyiparti olduğu göze çarpıyor. Deva ve gelecek bir yükseliş görünmüyor fakat oy verenlerin akpartiden ve muhafazakar oldukları düşünülüyor. MHP’de olan düşüş ve seçmenin ilk adresi yine İyiparti olduğu görünüyor.

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, AKP’ye yakın olduğunu söylediği bir anket şirketinin iki kez yaptırdığı halde yayınlamadığı anketi paylaştı.

Tele 1’de yer alan habere göre, Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, YouTube kanalında yaptığı canlı yayında AKP’ye yakın olduğunu iddia ettiği bir anket firmasının iki kez yaptırdığı ancak kamuoyu ile paylaşmadığı anketin sonuçlarını açıkladı.

Anketin “AKP açısından olumsuz sonuçlar ortaya koyduğu” gerekçesiyle yayınlanmadığını dile getiren Özkiraz, anketi yapan firmanın adını ise vermedi.

Ankette AKP’nin oy oranında yaşanan ciddi düşüş dikkat çeken Kemal Özkiraz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar Cumhurbaşkanı adayı olması durumunda yüzde 41 oy alabildiğini aktardı.

İşte Kemal Özkiraz’ın açıkladığı o anketin sonuçları:

AKP: Yüzde 35.1

CHP: Yüzde 28

İYİ PARTİ: Yüzde 12

MHP: Yüzde 7.1

HDP: Yüzde 11

DEVA PARTİSİ: Yüzde 2.5

GELECEK PARTİSİ: Yüzde 2.5

SAADET PARTİSİ: Yüzde 0.5

DİĞER PARTİLER: Yüzde 1.3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Son seçim anketi sonuçları yayımlandı

HIZLI YORUM YAP