Fahrettin Altun’dan koronavirüs konusunda şeffaflık açıklaması

Fahrettin Altun’dan koronavirüs konusunda şeffaflık açıklaması

Wuhan kentinden yayılan virüs tüm dünyayı etkisine almaya devam ediyor. Dünya genelinde tüm spor müsabaka ve organizasyonlarında sırası ile tatil edilme haberleri gelmeye devam ediyor. Türkiye'de ilk vakanın açıklanmasının ardından vatandaşlar bilgilendirilmeye çalışılıyor.

0
PAYLAŞ

Wuhan kentinden yayılan virüs tüm dünyayı etkisine almaya devam ediyor. Dünya genelinde tüm spor müsabaka ve organizasyonlarında sırası ile tatil edilme haberleri gelmeye devam ediyor. Türkiye’de ilk vakanın açıklanmasının ardından vatandaşlar bilgilendirilmeye çalışılıyor.

İletişim Başkanı Altun, Türkiye’de ilk kez görülen koronavirüs vakasıyla ilgili açıklama yaptı. En etkili tedbirlerin alındığını kaydeden Altun, “Bu konu hakkında tamamen şeffaf olmaya devam edeceğiz” dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görülmesiyle ilgili açıklama yaptı. Altun’un Twitter’dan yaptığı açıklama şöyle:

“2019’un aralık ayında koronavirüs salgını baş gösterdiğinden bu yana, koronavirüsün Türkiye’de yayılmasını önlemek için gayretle çalışıyoruz. Salgınla başa çıkmak için en etkili tedbirleri almaya devam ediyoruz.

Şu ana dek ülkemizde bir vakaya rastlandı. Söz konusu şahıs karantina altına alındı ve tedavisi sürüyor. Bu süre zarfında aldığımız önlemleri Türk halkıyla ve uluslararası kamuoyuyla zamanında paylaştık ve bu konu hakkında tamamen şeffaf olmaya devam edeceğiz.

Almış olduğumuz emsal niteliğindeki önlemlerin yanı sıra, bilim adamlarımız ve araştırmacılarımız da bu salgına çözüm bulmak için durmaksızın çalışıyorlar. Uluslararası toplumun bu tehdide çare bulmak için birlikte hareket etmesinin vakti geldi.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK