Connect with us

SİYASET

Ege ve Doğu Akdeniz’de ipler TÜRKİYE’nin elinde

Ege ve Doğu Akdeniz’de ipler TÜRKİYE’nin elinde

 

Yunanistan’ın eski Dışişleri Bakanı Nikos Koçias, Başbakan Miçotakis’e çok ağır eleştiriler sıraladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Miçotakis arasında Eylül 2019’da gerçekleştirilen toplantıyı işaret ederek  Koçias, “Türkiye, o toplantıda teslimiyet ve acziyet kokusu aldı” ifadelerini kullandı.

 

“TÜRKİYE İPLERİ ELİNDE BULUNDURUYOR”

Yunanistan Military sitesinde bulunan habere göre; ERT kanalında gazetecilerin Türkiye-Yunanistan ilişkilerine ilişkin dair soruları yanıtlayan Koçias,  “ABD  bölgeden çekilmeye başladı, İsrail’de bir buçuk yıldır hükûmet bile kurulamadı, Çin bölgeye yeterince ilgi göstermiyor, Avrupa Birliği ise tamamen paralize olmuş durumda bulunuyor. Türkiye ise bu durumu kendi lehine çevirip ipleri elinde bulunduruyor.” dedi .

 

“EDOĞAN ‘İNERİZ’ DEDİ,  ‘HAYIR’ BİLE DİYEMEDİ”

Ege ve Doğu Akdeniz bölgelerinde Türkiye ile Yunanistan arasında son dönemde yoğunlaşan gerilimin başka bir nedeni daha olduğunu söyleyen Koçias, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis arasında gerçekleştirilen görüşmeyi işaret ederik u: “Türkiye, o görüşmede teslimiyet, itaat ve acziyet kokusu aldı. Eylül ayında gerçekleşen görüşmede Erdoğan ‘Girit’in güneyine bile ineriz’ dediğinde Miçotakis çıkıp da ‘Hayır, oraya inemezsin’ diyemedi.”

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

AK partili Melih Gökçeğin Zarara Uğrattığı 750 milyon dolar AK Parti’de kriz bitmiyor!

AK partili Melih Gökçeğin Zarara Uğrattığı 750 milyon dolar AK Parti'de kriz bitmiyor!

Sosyal medyada gündem olan olayla ilgili kullanıcıların yoğun eleştirisine Maruz kalan Melih Gökçek henüz konuyla ilgili cevap vermedi, Park battı, zarar büyük.

Sosyal Medya kullanıcıları ise ilginç yorumlarda bulundu. İşte gökçeğin batırdığı iddia edilen parayla ilgili çarpıcı yorumlar.

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

Yavuz Ağıralioğlu öyle bir cevap verdi ki MHP ve AK parti şaşkına döndü!

Yavuz Ağıralioğlu öyle bir cevap verdi ki MHP ve AK parti şaşkına döndü! İYİ partide güçlü isimlerden olan Ülkücü ve Devletçi yapısıyla bilinen Yavuz Ağıralioğlu Atatürk, Abdülhamit han ve Mete han ile ilgili öyle bir cevap verdi ki MHP ve AK parti şaşkına döndü.

Tarihi şahsiyetlerimizi ve bütün değerlerimizi, Bilge Kağan’dan Atatürk’e kadar tek bir çizgi; Türk tarihini bir “vicdan kardeşliği!” ve ortak paydamız olarak görüyorum. Mezarlar üzerinden kavga ettirerek artık milletimizi ve tarihimizi “böl(e)mesinler” diye gayret ediyorum.

Hükumetin vekilleri ise konuyla ilgili henüz cevap veremedi. Bir çok Osmanlıcı olan kişiler ise donup kaldığı mesaj ise Ankara’ya bomba gibi düştü.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Başörtülü İyi parti Başkanına Fetöcü diyen iktidar gazetesi özür dilemedi!

Sabah gazetesinde çıkan habere göre iyi partide kriz var denildiği iddia edilen olayın yakınları konuştuğu ve fetöcü demediğinin ardından sabah gazetesin de ortaya çıkan haberin asılsız olduğu ortaya çıktı, Haberi yapan ise sabah gazetesi yazarı ÖZGÜR ÖZDEMİR olduğu ortaya çıktı.

Ne olmuştu gazetede Ayşegül Akyıldız Özyanık için fetöcü denildiği iddia edilmişti. Haberi ortaya atan ise sabah gazetesi olduğu ortaya çıktı.

 

Özgür özdemir ile ilgili daha önce çıkan haberler sosyal medyada tekrardan ortaya çıktığı görüldü, Gazetenin haberi çarpıtarak yayınladığı ortaya çıkmasının ardından Sabah Gazetesinin konuyla ilgili özür dileyip dilemeyeceği merak konusu

 

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler