Connect with us

SİYASET

Devlet Bahçeli’nin “MHP’nin tek başına iktidar” söylemine AK Parti’den cevap !

Devlet Bahçeli’nin “Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur ” sözlerine AK Parti’den cevap geldi !

Semih Yalçın’ın Twitter’ dan paylaşıma soktuğu yazısında :  Devlet Bahçeli’nin “MHP’nin tek başına iktidarı zorunluktur” söylemlerine  cevap AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan geldi.

Numan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

“O CÜMLELERDEN BİR MANA ÇIKARILMAMALI”

Kurtulmuş : “Sayın Semih Yalçın’ın tweetleri sonradan ifade edildi zannediyorum. Sayın Bahçeli’nin daha önceki yıllarda söylediği sözlerden alınmış bir takım pasajlar. Onları tweetinden bir şekilde paylaştı. Buradan başka bir mana çıkarılmasının lüzumsuz ve anlamsız olduğunu ifade eden yeni bir tweet Sayın Yalçın atmış oldu. Başından beri bizim söylediğimiz, MHP ve AK Parti, Cumhur İttifakı’yla tek parti olmadı.”  dedi .

“BİZ İKİ AYRI PARTİYİZ”

“AK Parti ve MHP kendi siyasi kimlikleriyle var olan iki partidir ama Cumhur İttifakı ilk andan itibaren sorunsuz ve gerçekten yapıcı. Burada Sayın Bahçeli’nin ve MHP’nin ilk andan itibaren titizlikle verdikleri destekleri son derece anlamlı ve önemli buluyorum. Sorunsuz bir şekilde bugüne kadar devam etmiştir. Tekraren şöyle bir tavrı kimse beklemesin. Buradan iki parti tek partiymiş gibi bir anlamın da yanlış olduğu kanaatindeyim.” ifadelerine yer verdi.

 

 

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SİYASET

Millet İttifakı kurucusu CHP yine yalana sarıldı

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun emri ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un hanımı evdeyken,  evinin fotoğraflanması ile yaşanan iğrenç olay ile ilgili olarak “özel hayatın gizliliğini ihlal etmek” suçundan yargılandığı davanın “düştüğü” yönündeki iddiası tamamen yalan olduğu ortaya çıktı.

 

Duruşma tarihi 7 Nisan 2021 olarak belirlenen davanın “düştüğü” iddiasının, hukuki açıdan gerçek dışı ve mantıksız olduğu gibi, CHP’nin algı operasyonun parçası olduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Suat Özçağdaş hakkında 30 Kasım 2020 tarihinde “özel hayatın gizliliğini ihlal etmek” suçundan iddianame hazırlandı. İstanbul Anadolu 17. Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam eden yargılamanın duruşma tarihi 7 Nisan 2021 olarak belirlendi.

Canan Kaftancıoğlu hakkında ise “Suç İşlemeye Tahrik, Suçu ve Suçluyu Övme ve Azmettirme Suçları” kapsamında suç duyurusunda bulunulmuş ve dava açılmıştı.  Bu dava da İstanbul Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam ediyor ve duruşma tarihi 21 Mayıs 2021.

Aynı şekilde Canan Kaftancıoğlu hakkında özel hayatın gizliliğini ihlal etmek (azmettirme) suçundan 15 Ocak 2021 tarihli iddianame ile ayrı bir dava açıldı. Bu davanın Suat Özçağdaş davasıyla birleştirilmesi bekleniyor.

Suat Özçağdaş hakkında açılan manevi tazminat davası ise İstanbul Anadolu 23. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülüyor. 22 Ocak 2021 tarihindeki duruşma tahkikat duruşması değil ön inceleme duruşması. Duruşma tarihi mahkeme tarafından haftaya tayin edilmesi öngörülüyor.

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

Mansur Yavaş’ın fahiş zam teklifi AK Parti’ye takıldı!

Millet İttifakı’nın ABB Başkanı Mansur Yavaş her şeyin üstüne zammını koyuyor ve doymuyor. Ankara’da hayır yaptıktan sonra  ulaşım ve halk ekmeğine arda arda  zam yapan CHP’li Mansur Yavaş’ın yönettiği Ankara Büyükşehir Belediyesi onca zammın  ardından sıraya su zammı  yapmaya çalıştı. Fakat AK Partili belediye meclis üyeleri bu zamma izin vermedi.

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi zam haberleriyle gündemde olmaya devam ediyor.

Geciken yağışlar barajları alarm verir seviyeye getirdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kuraklığı önlemek için kademeli su tarifesine geçelim teklifinde bulundu. Buraya kadar her şey normaldi, ancak buna ek olarak suya yapılmak istenen fahiş zam teklifi AK Parti tarafından kabul görmedi.

ZAMMA AK PARTİLİ ÜYELER “DUR” DEDİ

Belediye tarafından toplu taşımaya, hak ekmeğe ve suya birden fazla zam yapıldı. Suya yeniden zam yapmak için hazırlık içinde olan Ankara Büyükşehir Belesine AK Partili belediye meclis üyeleri dur dedi.

AK Partili meclis üyeleri kademeli su tarifesine tamam dedi. Ancak suya yeni bir zammın yapılmasına karşı çıktı.

“FAHİŞ ZAMMA HAYIR”

Yavaş’ın teklifine göre 0 ile 10 metreküp arası zam yok.10 ile 15 metreküp arasında su kullananların yeni faturaları yüzde 50 oranında zamlı tarifeyle gelecek. 15 metreküpün üzerinde kullananlara ise yüzde 80 zamla karşı karşıya kalacak.

Belediye meclisi AK Parti grup başkanvekili ve Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “kademli tarifeye evet, ancak fahiş zamma hayır diyoruz” ifadesini kullandı. Yavaş’ın zam teklifi böylece meclisten geri dönmüş oldu.

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

Muharrem İnce’den gündeme oturacak açıklamalar: Kimse kimseyi kandırmasın HDP…

CHP’nin Atatürkçü bir parti olmaktan çok uzaklaştığını dileteren Muharrem İnce, “Benim kimseye karşı kişisel bir husumetim yok. Parti ilkelerinden uzaklaştı. Atatürk diyemeyen il başkanları var” diye konuştu. Millet ittifakı kurucusu CHP-HDP arasındaki ittifaktan da söz eden Muharrem İnce, “Biz İstanbul’u Adana’yı, sadece CHP’nin oylarıyla mı aldık? Hayır. HDP’nin de oyu var burada. Milletvekilliği seçiminde HDP bizi destekledi. Kimse kimseyi yanıltmasın”  ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce’nin başlattığı ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ önümüzdeki aylarda ‘Memleket Partisi’ adı altında siyasi parti olarak faaliyetlerini sürdürecek. Yeni partisi için hazırlıklarını sürdüren İnce, Independent Türkçe’ye verdiği röportajda yine CHP’yi sert sözlerle eleştirdi.

“CHP HEM YOLA ÇIKAMIYOR HEM DE YOLDAN ÇIKIYOR”

CHP’nin Atatürkçü bir parti olmaktan uzaklaştığını ifade eden İnce, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun sözlerini anımsatarak “Benim kişisel bir husumetim yok kimseye karşı. Bana yapılan yanlışlar husumetim. Onun için partide tabii ki yanlış şeyler görüyorum. Hani dedim ya, partinin 2 tane yanlışı var bence; bir, yola çıkmıyor, iki, yoldan çıkıyor. Yoldan çıkıyor derken; ilkelerinden uzaklaştı parti. Atatürk diyemeyen il başkanları var. Kamuoyu biliyor zaten tek tek isimlerini zikretmem yanlış olur. Derdim Atatürkçü yapıdan uzaklaşması” dedi.

“HDP, CHP’Yİ DESTEKLEDİ; KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN”

CHP ve HDP arasındaki ilişkiye de değinene İnce, şunları söyledi: “Biz İstanbul’u Adana’yı, Mersin’i alırken sadece CHP’nin oylarıyla mı aldık? Hayır. İYİ Parti’nin oyu var, HDP’nin de oyu var burada. Saadet Partisinin de oyu var. Bunların da oyu var. Peki, o yerel seçimdi. Şimdi önümüzde genel seçim var. Milletvekilliği seçiminde kimse kimseyi tanımaz. Kimse kimseyi yanıltmasın. Herkes partisine oy verecek. Milletvekilliği seçiminde HDP aday çıkarmadı İstanbul’da. Bizi destekledi. Şimdi milletvekili seçimi var aday mı çıkarmayacak. Bir tane oy gelmez CHP’ye.”

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler