CumhurBaşkanı Erdoğan talimat verdi ! 5 stratejik başlık belirlendi !

CumhurBaşkanı Erdoğan talimat verdi ! 5 stratejik başlık belirlendi !

0
PAYLAŞ
Turkish President Recep Tayyip Erdogan addresses a meeting of provincial election officials at the headquarters of his ruling Justice and Development (AK) Party in Ankara on January 29, 2019. (Photo by Adem ALTAN / AFP) (Photo credit should read ADEM ALTAN/AFP/Getty Images)

CumhurBaşkanı Erdoğan talimat verdi ! 5 stratejik başlık belirlendi !

 

Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu stratejik öncelikli 5 önemli konuda çalışma başlattı. Kurul çalışmalar kapsamında “Gıda Arz Güvenliği”, “Biyogüvenlik”, “Siber Güvenlik ve İletişim Altyapısı”, “Tıbbı Cihaz” ile “İlaç ve Aşı” üzerine yoğun bir şekilde çalışacak.

 

Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Başkan vekili Sayın Prof. Dr. Hasan Mandal çalışmayla ilgili :

“Gıda Arz Güvenliği, Biyogüvenlik, Siber Güvenlik ve İletişim Altyapısı ile Tıbbı cihaz, İlaç ve Aşı alanlarında yerli ve milli çözümler üretebilmesi için kritik öneme sahip hususları dikkate alacağız. Ülkemizin ihtiyaçlarına odaklanıyoruz. Dünyadaki ve ülkemizdeki durumu titizlikle inceleyerek ülkemiz açısından tehditler ve fırsatları teker teker ortaya koyuyoruz. Hem mevcut salgın durumunun etkilerine hem de uzun vadede dünyada ortaya çıkabilecek yeni kriz senaryolarının bertaraf edilebilmesine odaklanıyoruz ve bu kapsamda kısa, orta ve uzun vadeli politika önerileri geliştireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın hedef gösterdiği yönde çok değerli akademisyenler, iş dünyasının temsilcileri ve kamu yetkilileri ile çalışmalarımıza hızla başladık. Yaz sonunda Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmayı planlıyoruz.”

BİR CEVAP BIRAK