Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta bir çocuğun kafasına vurduğu görüntüler tepkilere sebep oldu! » Baykuş Haber
Connect with us

SİYASET

Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta bir çocuğun kafasına vurduğu görüntüler tepkilere sebep oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışta bir çocuğun kafasına vurması tepkilere sebep oldu. Sosyal medyada büyük tepki toplayan olayı ise ak parti ve MHP’ye yakın medya kanalları ise görmezden gelerek şakalaştı diyerek sunduğu görüldü.

Tepkilerde uzmanlar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocuğa davranması son derece yanlış olarak yorumladı.

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılışta çocuklar dizilmiş ve küçük çocuk açılış kordelesini önceden kesmiş ve cumhurbaşkanlığı Erdoğan neden kesiyorsun diyerek kafasına vurması kameralara yansımıştı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Rize’deki açılış töreninde kurdele kesme merasimi sırasında yanındaki çocuklarla kurduğu iletişim sosyal medyada gündem oldu. Erdoğan önce, “Tayyip dede” diyerek söze başlayan ve kendisine bir şeyler anlatan çocuğa, “Tamam be, tamam ulan” sözleriyle karşılık verdi. Ardından aynı çocuğu, kurdeleyi erken kestiği için başına vurarak uyardı. Erdoğan, sonrasında ise yanına gelen bir başka çocuğa, “Ulan oğlum ne bu hal? Geç şuraya!” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, Rize’de Salarha Tüneli Açılış Töreni’ne katıldı. Kurdele kesme merasimi sırasında Erdoğan’ın küçük çocuklarla kurduğu iletişim sosyal medyada gündem oldu.

ÖNCE “TAMAM ULAN” DEDİ, SONRA KAFASINA VURDU

Erdoğan önce, “Tayyip dede” diyerek söze başlayan ve kendisine bir şeyler anlatan çocuğa, “Tamam be, tamam ulan” sözleriyle karşılık verdi.

Ardından aynı çocuk kurdeleyi erken kestiği için çocuğun başına vurarak uyardı. O sırada başına vurulan çocuğun yanındaki yaşça büyük bir çocuk gülümseyerek kendince tepki verdi. Erdoğan o çocukla da kısa bir süre konuştu. Ancak ne dediği anlaşılmadı.

Erdoğan, törenin sonlarına doğru ise yanına gelen bir başka çocuğa, “Ulan oğlum ne bu hal? Allah iyiliğini versin. Geç şuraya!” dedi.

“ÇOCUKLARA BÖYLE DAVRANAMAZSIN”

O görüntülere çok sayıda sosyal medya kullanıcısı gibi tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Ne yapıyorsun? Böyle olmaz. Çocuklara böyle davranamazsın. Kim olursan ol!” ifadelerini kullandı.

“YANINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNUN GÜLEREK GÖSTERDİĞİ OLGUNLUĞU GÖSTEREBİLSEYDİ KEŞKE”

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya da, “Recep Tayyip Erdoğan’ın, kurdeleyi kendinden önce kesen küçük çocuğun kafasına vurması, bir öğretmen olarak beni çok üzdü. Yanındaki kız çocuğunun, gülerek gösterdiği olgunluğunu gösterebilseydi keşke” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

“ÇOCUKLARINIZI ERDOĞAN’DAN KORUYUN”

Sosyal medya hesabından Erdoğan’a tepki gösteren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Çocuklarınızı Erdoğan’dan koruyun! Yaşamda her derdin bir dermanı vardır ama sevgisizliğin yoktur. Çocuklara bile sevgi gösteremeyen; kafasına vuran, saçı uzun olduğu için azarlayan Erdoğan’ı Türk hekimlerine havale ediyorum” dedi.

“GELECEĞİMİZİ ÇOCUKLARIMIZ İÇİN MUTLAKA GERİ ALACAĞIZ”

Memleket Partisi Genel Başkan Vekili Gaye Usluer ise, “Bir ülkenin Cumhurbaşkanı bir çocuğun kafasına neden vurur? Nereye vurduğunun farkında mıdır? O çocuk gelecek yıllarda bu olayı nasıl anımsayacaktır? Anlamaya çalışıyorum, normal bir tanımlama yapamıyorum. Geleceğimizi mutlaka geri alacağız, Çocuklarımız için” ifadelerini kullandı.

ÖĞRENCİ ANDINI HATIRLATTI

Öğrenci Andındaki sözleri hatırlatan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, “’Küçüklerimizi sevmek, büyüklerimizi saymak’ ne güzel hasletimiz ve ilkemizdi. Biz nasıl ve neden kaybettik saygıyı, sevgiyi ve hoşgörüyü?” diye sordu.

Kaynak: cumhuriyet