Canan Kaftancıoğlu: İnadına Umut! | SİYASET
DOLAR

32,5994$% 0.36

EURO

34,7395% -0.04

STERLİN

40,4957£% -0.28

GRAM ALTIN

2.496,49%0,51

ÇEYREK ALTIN

4.269,00%0,51

a

Canan Kaftancıoğlu: İnadına Umut!

Canan Kaftancıoğlu: İnadına Umut! Notu ile sosyal medyada paylaşım yaptı, İstanbul Belediye seçimlerinde büyük bir caba gösteren ve CHP ve Millet ittifakının kazanmasında büyük rolü olan Canan Kaftancıoğlu’nun geçmiş dönemde attığı Twit ile ceza alması skandal olarak sosyal medyanın gündemine oturdu!

EMSAL KARAR İLE BİR ÇOK AK PARTİLİ İSME DAVA AÇILACAK!

Sosyal medyada kısa sürede tepkilerin hedefi ise Ak partili isimler ve Ak partili gazeteciler oldu! Geçmiş dönemlerinde Pkk, FETÖ/PDY destek mesajları bulunan bir çok ak partili isme dava açılarak emsal karar denilerek dava açılacağı sosyal medyaya yansıdı!

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu‘na “kamu görevlisine hakaret”, “Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak” ve “Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla verilen 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezasını onadı. Hapis cezasının yanı sıra Kaftancıoğlu’na siyasi yasak kararı uygulanmasına karar verildiği bildirildi.

Gün boyu konu hakkında eylem ve tepkiler sürerken Kaftancıoğlu’ndan gece saatlerinde yeni bir açıklama geldi.

Kaftancıoğlu, mahkumiyet kararı ile ilgili olarak, “Bugün kararlılığım ve inancım daha fazla arttı. Şimdiden umudu büyütme inadımın cezalarını düşünmeye başlasınlar! O yüzden şimdi, o ve şürekası düşünsün bir kez daha. Korkaklar, kaygılılar umuttan, doğan güneşten anlamayanlar düşünsün. Umudu büyütmeye umudu örgütlemeye devam” açıklamasını yaptı.

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, hakkındaki siyasi yasak ve mahkûmiyet kararının Yargıtay tarafından onanmasının ardından gece saatlerinde “İnadına Umut” etiketiyle Twitter hesabından açıklama yaptı.

Kaftancıoğlu’nun, “Şimdi, bir kez daha o ve şürekası düşünsün:)“ notuyla paylaştığı mesaj şöyle:

bir umut

“UMUT BİR EYLEM, ÖRGÜTLÜ BİR DİRENİŞTİR”

  • Korku bir duygudur, korkaklık ise kabul edilemez. Ama umut, sadece bir duygu değil. Umut bir eylem, örgütlü bir direniştir. Yaşamın bambaşka halidir. Umudu örgütlemek için ismimin önünde bir sıfata bir unvana ihtiyaç olduğunu sananlara inat, nerede olduğumdan, sıfatlardan, unvanlardan bağımsız bir şekilde umudu hep birlikte örgütleyecek, iktidardaki kötülüğü defedeceğiz.

“BUGÜN KARARLILIĞIM VE İNANCIM DAHA FAZLA ARTTI”

  • Bugün kararlılığım ve inancım daha fazla arttı. Şimdiden umudu büyütme inadımın cezalarını düşünmeye başlasınlar! O yüzden şimdi, o ve şürekası düşünsün bir kez daha. Korkaklar, kaygılılar umuttan, doğan güneşten anlamayanlar düşünsün. Umudu büyütmeye umudu örgütlemeye devam…
  • Merhaba biz, merhaba doğan güneş Merhaba özgür gelecek, Merhaba inadına daha fazla umut…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Son Dakika Haberleri: Yargıtay’dan Canan Kaftancıoğlu’nun cezalarına onama geldi…

HIZLI YORUM YAP