Başkan Erdoğan: Babacan ve Davutoğlu partisi için ” ölü doğdular ”

Başkan Erdoğan: Babacan ve Davutoğlu partisi için ” ölü doğdular ”

0
PAYLAŞ

Başkan Erdoğan: Babacan ve Davutoğlu partisi için ” ölü doğdular ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun yeni kurulan partileriyle ilgili ilk konuştu. Hürriyet gazetesi yazarı Selvi, Erdoğan’ın, “Ölü doğdular. Onlarla meşgul olmayın. Onları Ademe (yokluğa) mahkûm edin. Zaten CHP’ye yakın olmak onlar açısından en büyük ayıptır” diye yazdı.

Erdoğan’dan Babacan ve Davutoğlu’nun partileriyle ilgili ilk değerlendirme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun yeni kurulan partileriyle ilgili ilk kez değerlendirme yaptı. Hürriyet gazetesi yazarı Selvi, Erdoğan’ın, “Ölü doğdular. Onlarla meşgul olmayın. Onları Ademe (yokluğa) mahkûm edin. Zaten CHP’ye yakın olmak onlar açısından en büyük ayıptır” dediğini yazdı.

AK Parti MYK toplantısı, dün ilk kez Cumhurbaşkanı Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın tarafından toplandı.. Hürriyet gazetesi kulis yazarlarından Abdülkadir Selvi, Erdoğan’ın yeni kurulan Deva ve Gelecek partileri için söylediklerini yazısına taşıdı. Selvi’nin bugünkü köşe yazısından :

Koronavirüs salgını sebebi ile  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videokonferans yöntemiyle katıldığı AK Parti MYK toplantısı uzun bir süre  sonra dün ilk kez Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Toplantı da koronavirüs önlemleri unutulmadı. MYK üyelerine bir gün önce Covid-19 testi yapıldı. Toplantı esnasından maske ve sosyal mesafeye dikkat edildi. Toplantıda Cumhurbaşkanı Başkan Erdoğan’ın önemli mesajlar verdiği kaydedildi.

 

Başkan Erdoğan’ın AK Parti’den yollarını ayıran Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu partiler hakkında ilk kez konuştuğu öğrenildi. Erdoğan’ın, DEVA ve Gelecek Partileri’nin ismini anmadan, “Ölü doğdular. Onlarla meşgul olmayın. Onları Ademe (yokluğa) mahkûm edin. Zaten CHP’ye yakın olmak onlar açısından en büyük ayıptır” ifadelerine yer verdi.

 

MİLLETVEKİLİ TRANSFERİ YASASI İÇİN NE DEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletvekili transferini önlemeye dönük yasa değişikliğine de değindiği öğrenildi. Erdoğan’ın “Asla bu transferlerle ilgili değil, siyasi ahlakla ilgiliyiz. Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasası üzerinde bir çalışma yapalım. Sonra bu çalışmayı değerlendiririz” dediği kaydedildi. Milletvekili transferi tartışmaları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni kurulan DEVA ve Gelecek partileri seçime sokulmadıkları takdirde İYİ Parti’ye yaptıkları gibi milletvekili desteği verebilecekleri yönündeki açıklamaları üzerine başlamıştı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise milletvekili transferinin engellenmesi ve seçim barajını da içine alan yasa değişikliklerinin yapılması yönünde önerilerde bulunmuştu.

BİR CEVAP BIRAK