Connect with us

SİYASET

Başkan Erdoğan AK Parti Kocaeli İl Kongresinde CANLI YAYIN

Cumhurbaşkanı Başkan Erdoğan Ak parti Kocaeli il konfresinde Partisine ve sevenlerine sesleniyor. Sözlerinde başlarken Azerbaycan ‘ın Şuşa zaferinede atıfta bulunan Erdoğan ” MİLETİN HİZMETKARI OLACAĞIZ ” dedi.

 

Sözlerime Dağlık Karabağ’ı kurtarmak için mücadele eden Azerbaycanlı kardeşlerimin Şuşa zaferini tebrik ederek başlamak istiyorum. 30 yıldır Minsk üçlüsü tarafından ihmal edilen, aldatılan Azeri Türk kardeşlerimiz sabrettiler ve zafere ulaştılar. Azerbaycanlı kardeşlerimizin sevinci bizim de sevincimizdir. Kardeşim Aliyev başta olmak üzere tüm Azerbaycanlı kardeşlerimizi şahsım, ailemi milletim adına tebrik ediyorum.

 

“MİLLETİ HOR GÖRMENİN BAHANESİ OLAMAZ”

Türkiye’nin yeni bir yol ayrımında olduğu şu dönemde Kocaeli’nden yine en büyük desteği bekliyoruz. AK Parti 11 milyon 200 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük ve geniş tabanlı, milletimizin en çok sahiplendiği partisidir.

Her kim ki milletten koparsa, halkla arasına duvarlar örerse kendini ulaşılmaz erişilmez bir yere koyarsa, hele hele kibir ve fitne belasına bulaşırsa artık bu partide yeri kalmamış demektir. Hiçbir sıfat, milleti hor görmenin bahanesi olamaz. Teşkilatlarımızdaki değişimin dışlamanın değil daha çok insanımızı kucaklamanın vasıtası olarak görüyoruz. Bu millete efendi değil hizmetkar olmanın gayreti içinde olacağız.

 

İZMİR DEPREMİ

İzmir depremi hepimize tabii felaketler gerçeğini bir kez daha hatırlattı. Kocaeli, 1999 depreminden dolayı acıları en iyi bilen kentlerin başında geliyor. İzmir depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Depremin ardından devletimiz tüm bakanlıkları ve kurumlarıyla İzmir halkının yardımına koştu

İnşallah bir yıl içinde oradaki çalışmalarımızı tamamlayacak ve depremzede kardeşlerimize konutlarını teslim edeceğiz. Yıkılan ve yıkılacak durumda olan binalardan eşyalarını alamayanlara 30 biner lira nakdi yardımda bulunuyoruz. Taşınan ev sahiplerine 13 bin lira, kiracılara 5 bin lira yardım yapılıyor. Esnafa 50 bin TL’ye kadar hibe desteği veriliyor. Toplam 1312 adetlik iki konteynır kent kurulmasıyla ilgili çalışmalar sürüyor, bunlar iki hafta içinde kullanıma hazır hale gelecektir. Hasar tespit çalışmalarını Salı gününe kadar bitiriyoruz.

“İZMİR DEPREMİ, CHP’NİN ENKAZ ALTINDA KALDIĞI BİR DEPREMDİR”

Milletimiz önce tek parti zulmünü sonra koalisyonların yılların sıkıntılarını çok iyi bilmektedir. Yıllarca çekilen perişanlıkları unutmadık. Her felaketin ardından ortaya çıkan acı görüntüler ya dinledik ya da bizzat yaşadık.

İzmir depremi, CHP’nin enkaz altında kaldığı bir depremdir.

Her yerde yatay mimari diye bağıran bir cumhurbaşkanı var. Hükümetin her attığı adımı engellemeye çalışanlar bunlar. Elleri arkalarında boş boş dolaşanlar onlar. İzmir’in milletvekilisin, turistik ziyaret yapıp Ankara’ya geri döndün.

SİYASET

Bülent Arınç ve çok sayıda AKP’li vekil Deva partisine katılacak! Ak Partide DEVA krizi!

Bülent Arınç ve çok sayıda AKP'li vekil Deva partisine katılacak! Ak Partide DEVA krizi!

Bülent Arınç ve çok sayıda AKP’li vekil Deva partisine katılacak! Ak Partide DEVA krizi! Bir çok vekilin partiden ayrılacağı konuşuluyor, hükumete eleştirilerin büyüdüğü bu dönemde mevcut iktidar partisi eleştirilere cevap vermekte zorlanırken, bomba gibi bir açıklama geldi, bir çok isim partiden istifa edip farklı partiye geçecekler!

Bazı belediye başkanlarının ise DEVA partisine geçmek için bekledikleri belirtildi. İstifaların ardından bazı Akpartili belediyeler DEVA partisine geçeceği iddia edildi.

Gazeteci Sabahattin Önkibar, kendisine ait youtube kanalında paylaştığı videoda Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu görevinden istifa eden ancak AK Parti’den henüz istifa etmeyen Bülent Arınç’a ilişkin dikkat çeken iddialarda bulundu.

Arınç’ın, iktidarı zorlayan açıklamalarının devam edeceğini söyleyen Gazeteci Sabahattin Önkibar, “Bülent Arınç’ın Ali Babacan’ın DEVA Partisine katılması kuvvetle muhtemeldir” açıklamasında bulundu.

 

“DEVA PARTİSİNE KATILMASI KUVVETLE MUHTEMEL”

Gazeteci Sabahattin Önkibar’ın çarpıcı iddiaları şu şekilde;

“Bülent Arınç’ın yakın gelecekte AK Parti’den kopması muhtemeldir. Bu kopma istifa şeklinde olmayacak, AK Partinin onu ihraç etmesi şeklinde olacak. Bülent Arınç’ın ihraç edilmesi sadece AK Parti’de vekil olan oğlunun değil, aynı zamanda çok sayıda milletvekilininde bu partiden ayrılmasına vesile olacak. Bülent Arınç’ın Abdullah Gül ile beraber olması ve Ali Babacan’ın DEVA Partisine katılması kuvvetle muhtemeldir.”

Kaynak: Gt

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Gürsel Tekin’den CHP eleştirisi: Topluma umut olamıyoruz

CHP’nin yıllardır halk’ı hakir görmesi, tepeden bakması dışarıya karşı demokrat özgürlükçü parti içerisinde mezhepsel ve baskıcı olmasına kendi içerisin de dahil özeleştiri yapama hale gelmesine bir tepkide CHP İstanbul vekili Gürsel Tekin’den geldi

 

 

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, geçmişte yöneticiliğini de yaptığı partisinin, özleştiri kültüründe son yıllarda yaşanan problemler nedeniyle oy arttıracak ve topluma umut olacak bir çerçeve ortaya koymaktan uzaklaştığını söyledi.

 

Gürsel Tekin, CHP’ye yönelik eleştirilerini şu şekilde özetledi:

Muhalefet bugün zemin kaybediyorsa, o zaman bunu iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Kendi kendisini denetleyemeyen, özeleştiri yapamayan yapılar sorunlarını tespit edemez ve çözüm üretemez. CHP’nin en güçlü yanlarından bir tanesi, kurulduğu günden bugüne kadar devam eden özeleştiri kültürüdür. Biz kendi organlarımız içerisinde bu değerlendirmeleri yaparız.

TOPLUMA UMUT OLACAK BİR ÇERÇEVE ORTAYA KOYAMIYORUZ

Bugün ne yazık ki özeleştiri mekanizmalarında yaşanan problemler nedeniyle sorunları tespit etmekte zorlanıyoruz ve oyumuzu arttıracak, topluma umut olacak bir çerçeve ortaya koyamıyoruz.

BEYANNAME BEKLENEN ETKİYİ YARATMADI

Kurultay’da açıkladığımız İkinci Yüzyıl’a Çağrı Bildirgesi ne kadar önemli olursa olsun, bildirgenin içeriğinde yer alanları topluma güven verici bir şekilde anlatamadığımız için beklenen etkiyi yaratmadı. Bu olaylardan ders alıp kendimizi yenilememiz gerekiyor. Hayatın kuralı yenilenmedir, değişimdir, gelişimdir. Değişen koşullara adapte olamayan yapılar gerçeğin sınavını geçemez. Biz bu sınavda başarılı olmak için önce sorunlarımızı doğru tespit edip, çok boyutlu çözüm önerileri sunmak zorundayız.

Haberi Okumaya Devam Et

SİYASET

Engin Özkoç: Erdoğan’a Türkiye’yi mahkûm ettiğin 20 Trilyonluk faiz ödemesinden kurtar!

Engin Özkoç: Erdoğan’a Türkiye’yi mahkûm ettiğin 20 Trilyonluk faiz ödemesinden kurtar! Erdoğan’ı eleştirileri sert şekilde dile getiren Özkoç açıklamalarını şu şekilde sıraladı, sıkıştığın yerde reform açıklıyorsun, hukuku sağlayacak yerlere Fetöcüleri doldurdunuz, ucube sistemi kurdunuz, mafyaları nerelere getirdiniz!

18 yıldır yaptıklarınız belli

esnaf perişan

çiftçi perişan

iş insanı perişan

kadınlar öldürülüyor

çocuklar taciz ediliyor

bunlar hepsi risk altında,

Türkiye bir an önce kurdurmalıdır

Açlık ve yoksulluk sınırının altında olan insanlara hesap vereceksin.

Sen reform yapamazsın!

 

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler