Atatürk'e rahmet okumayanlar FETÖ'nün çocuğu | SİYASET
DOLAR

$%

EURO

%

STERLİN

£%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

a

Atatürk’e rahmet okumayanlar FETÖ’nün çocuğu

Atatürk’e rahmet okumayanlar FETÖ’nün çocuğudur. Sosyal medyadan Ak partinin atadığı diyanete tepki gösteren Muharrem İnce sosyal medyada gündem oldu. Diyanet ise açıklama yapmadı.

Türkiye cumhuriyetinin kurucusuna hutbede yer vermeyen diyanete tepki büyümeye devam ediyor. Fetö, Radikal İslamcılar ve  pkk üyeleri ise konu hakkında görüşlerini daha önce belirtmiş ve Atatürk’ten nefret ettiklerini açıklamışlardı.

Bakanlıklardan fazla bütçesi ve harcamaları ile gündemden düşmeyen Diyanet İşleri Başkanlığı, geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi 30 Ağustos Zafer Bayramı için hazırladığı hutbede yine Atatürk’e yer vermeyerek tepki çekti.

“RAHMET OKUMAYI ÇOK GÖRENLER FETÖ’NÜN ÇOCUĞUDUR”

Siyaset dünyasından gösterilen tepkiler arasında en sertlerinden biri ise Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’den geldi. Mustafa Kemal Atatürk’ü anmayanlara “FETÖ” üzerinden yüklenen İnce, sosyal medyasından şu açıklamayı yaptı:

“30 Ağustos hutbesinde Mustafa Kemal Atatürk’ü anmayanlar; 15 Temmuz’da afişini parti binasına asmasın! Milli Mücadeleye vefayı geçtim, kendi elleriyle büyüttükleri FETÖ darbesinden sığındıkları bir insana rahmet okumayı çok görenler FETÖ’nün çocuğudur.”

TEPKİLERE NEDEN OLAN O HUTBE

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, söz konusu hutbede, “İstiklal ve istikbalimizin teminatı olan Anadolu’yu yurdumuz kılan 26 Ağustos Malazgirt Zaferi, Allah Teâlâ’nın, aziz milletimizi nusret ve inayetinden mahrum etmediğinin şahididir. En güçlü donanmalarla vatanımızı işgal etmek isteyenleri mağlup ettiğimiz Çanakkale Zaferi buna şahittir. Bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen hayâsızca akınlara “dur” dediğimiz Milli Mücadele ruhu buna şahittir.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ak Parti MKYK üyesi Abdurrahman Kurt, Leyla Zana’yı yere göğe sığdıramadı!

HIZLI YORUM YAP