Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in, sevgilisi olduğu iddia edilen genç kız

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in, sevgilisi olduğu iddia edilen genç kız

0
PAYLAŞ
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in, sevgilisi olduğu iddia edilen genç kız

Alanya Belediye Başkanı Yücel’in, sevgilisi olduğu iddia edilen genç kızı dövmesi ilçede deprem etkisi gösterdi. Başkan bayilerden gazete topladı. Alanya tüm gün skandalı konuştu.

Alanya’nın MHP’li Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Sulh Ceza mahkemesi tarafından 300 gün görevden uzaklaştırma cezasına çarptırılmasının ardından, ortaya çıkan dayak skandalı Alanya’da deprem etkisi yarattı. Başkan Yücel’in, eşi Yıldız Yücel ve yeğeni Ali Tokaç ile aşk ilişkisi yaşadığı iddia edilen F.K’nin evini basarak dövdüğünün ortaya çıkması Alanya’da günün konusu oldu. SABAH Akdeniz’de yayınlanan ‘Başkanın aşk skandalı’ başlıklı habere her kesimden farklı yorumlar aldı.

GAZETELERİ TOPLADI
Alanya Belediye Başkanı Adem Yücel’in talimatı ile sabah 06.30 sıralarında ilçede harekete geçen gruplar bayileri tek tek dolaşarak SABAH gazetesini satın alarak topladı. Olayın ortaya çıkmasından büyük rahatsızlık duyan Başkan Yücel’in, yakınlarını Manavgat, Serik, Gazipaşa, Korkuteli ve Kemer ilçelerine yönlendirerek buradaki gazete bayilerinden de SABAH gazetesini toplattığı ortaya çıktı. Turkuvaz Dağıtım yetkilileri de olayı doğrulayarak, gazeteleri yok satan bayilere diğer bayilerden gazete takviyesi yaptı. Ancak bu yapılan izolasyon çalışmasına rağmen haber kısa sürede ilçede duyuldu ve konuşulmaya başladı. SABAH’ın abonelerini göz ardı eden Yücel ve ekibi bu gazeteleri toplatamayınca gazetenin ve haberin okunurluluğunun önüne geçemedi.

SAYFA KAPATILDI

Heberi ilçede ilk duyuran ve facebook üzerinden yayın yapan Alaiye Gün- dem isimli haber sayfası, yapılan baskılar sonucu yayınına 4 saat ara vermek zorunda kaldı. Alaiye Gündem, kısa ayrılığın ardından SABAH Akdeniz’deki haberi paylaşarak, “Buyurun haberin detaylarını öğrenmek için. Alanya medyası biz gerçekten gerçek haber yapıyoruz yandaş medya değiliz. Biz söyledik mi yalan haber oluyor madem öyle buyurun” ifadelerini kullandı. Alaiye Gündem’in bu haberine yorum yapan Alanyalılar da ikiye bölündü. Kimi yorumcu haberin doğruluğunu ileri sürerken kimi de olayın kişinin özel hayat olduğunu savundu. Sayfa akşam üzeri tekrar kapandı.

F.K’Yİ SUSTURDULAR

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in sevgilisi olduğu iddia edilen F.K ise dünden itibaren ağız değiştirdi. Böyle bir olay yaşanmadığını söyleyen F.K, “Adem Bey ve eşi Yıldız Hanım benim için çok değerli iki insan. Bir yanlış anlaşılma var” ifadelerini kullandı. F.K, haberle ilgili yargıya başvuracağını söylerken, SABAH muhabirinin, “Polisteki ifadeniz ne olacak” sorusuna ise, “Siz o ifadeye nasıl ulaştınız” cevabını verdi. Alanya’daki bazı çevreler F.K’nin söylemlerinden vazgeçmesinin nedeninin ise Başkan Yücel tarafından bir ev satın alma ve işe yerleştirme sözü vermesi olduğunu iddia etti. Aynı çevreler, “F.K. susturuldu” yorumunu yaptı. Alanya’da gündem yaratan haberden sonra yön değiştiren olayın mağdur kahramanı F.K’nin olay gecesi bir gazeteci ile sosyal medyada yaptığı yazışmayı SABAH Akdeniz ele geçirdi. F.K’nin gazeteci ile yaptığı yazışmadan bazı bölümler şöyle: “Sabaha kadar uyumadıydım. Valla stresten öldüm ya. Abi ya valla herkes streste. Başımıza gelmeyen kalmadı. Kendi de biz de rezil olduk. Resmen Alanya’ya bomba gibi düştük. Haberi yapmak isteyen sensin. Ben bir abi olarak sana anlattım. Eşiyle görüştüğüme kadar yazmışsın. Asıl sen zor durumda bıraktın beni. Görüştüğümüzü kimse bilmiyordu. Gece ben sana haber yapacaksan da isim verme demiştim. Benim burada da sorun var işten ayrılcam sanırım. Abi o gemiyi yaksın biz limanı. Ben çok zor durumdayım. Herkes üzerime geliyor.”


Kaynak: Sabah

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK