Ömer Ateş,Melek Kurtuluş intihar etti Yks 2020 can aldı

Ömer Ateş,Melek Kurtuluş intihar etti Yks 2020 can aldı

0
PAYLAŞ
Ömer Ateş

Muğla’nın Milas ilçesinde bugün düzenlenen sınava girmek için hazırlanan 19 yaşındaki Melek Kurtuluş’u yakınları evinin yanındaki inşaatta asılı buldu. Kurtuluş’un sınav stresine dayanamayıp intihar ettiği iddia edildi.

Sözcü gazetesinden Yaşar Anter’in haberine göre, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Kızılcayıkık Mahallesi’nde yaşayan ve bu sabah YKS sınavlarına girmesi beklenen 19 yaşındaki Melek Kurtuluş, yakınları tarafından asılı olarak bulundu.

Sınava gitmesi beklenirken ailesinin sabah saatlerinde aradığı ve ardından evinin yanındaki inşaatta asılı halde bulduğu Kurtuluş, ipten indirilerek sağlık ekipleri çağrıldı.

112 acil servis ekipleri Kurtuluş’un yaşamını yitirdiğini saptadı. Genç öğrencinin sınav stresine dayanamadığı iddia edildi.Jandarma olayla ilgili soruşturma başlatıp 3 kişinin ifadesine başvururken, Kurtuluş’un cenazesi otopsi yapılması için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Bir Diğer Acı Haber Daha Geldi

Rahatsızlandığı için AYT sınavına alınmayan Ömer Ateş’in, eve döndükten sonra intihar ettiği iddia edildi. İntihar iddiası sosyal medyada büyük yankı uyandırdı tepkiler çığ gibi büyüdü.

Abone ol

Üniversite adaylarının YKS maratonu sokağa çıkma kısıtlaması tedbirleri kapsamında hafta sonu gerçekleşti. Twitter’da bugün ortaya atılan iddia yürekleri sızlattı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) Alan Yeterlilik Testleri’ne (AYT) girmek için okul binasına gelen 18 yaşındaki Ömer Ateş adlı öğrenci, sınav öncesi istifra etmesi sonucu sınava alınmadı.

Evine gidip intihar etti
Sınava alınmayan Ateş’in evine döndükten sonra dün akşam saatlerinde ateşli silahla yaşamına son vermek istediği iddia edildi. Ağır yaralanan Ateş, Kulp Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kulp Devlet Hastanesi’nden Diyarbakır’a sevk edilen Ateş’in yolda yaşamını yitirdiği belirtildi.

Sosyal medyada kıyamet koptu
Ömer Ateş’in sınava alınmadığı için intihar ettiği iddiası, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Sistemin yetersiz olduğundan bahseden kullanıcılar, genç Ömer Ateş’in hayatını kaybetmesi sonrası birçok paylaşımda bulundu.

İşte o paylaşımlardan bazıları

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK