Connect with us

SAĞLIK

Fahrettin Koca, 12 Kasım tarihine ait Türkiye’deki korona virüs hasta ve vefat sayısını açıkladı

Fahrettin Koca, 12 Kasım tarihine ait Türkiye'deki korona virüs hasta ve vefat sayısını açıkladı

Fahrettin Koca, 12 Kasım tarihine ait Türkiye’deki korona virüs hasta ve vefat sayısını açıkladı, hastalardan evde tedavi gören hastalar ise listeye eklenmediği bilgisi verilmedi.

Günlük sayıların evde olan kişileri henüz listeye eklenmedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12 Kasım tarihine ait Türkiye’deki korona virüs hasta ve vefat sayısını açıkladı. Bakan Koca’nın açıkladığı veriye göre Türkiye’de bugün 2841 yeni hasta tespit edildi, 88 kişi ise hayatını kaybetti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Koca; ‘Bugün tespit edilen 2.841 yeni hastamız var. Ağır hasta sayısındaki artış devam ediyor. Artan hasta sayısını düşürecek olan hareketliliği ve teması azaltarak tedbirlere beraberce uymaktır. Maske ile virüs yükünü düşürelim.’ ifadelerini kullandı.

Kaynak Yeniçağ

SAĞLIK

İmamoğlu’na : Susma, kalk bir şeyler yap dedi

İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanlığı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu’nun göreve geldiği günden beri icraat makamı değil şikayet makamı gibi şu eksik bu eksik diyerek şikayet etmesi ve eksikleri şikayet etmesine rağmen tamamlamaması Ahmet Hakan’ın da dikkatini çekti.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla yaptığı açıklamaları eleştirdi ve “Susma Ekrem Başkan! Yutkunma! Kalk ve lütfen bir şeyler yap. Çözümün paydaşı ol” dedi.

 

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında İmamoğlu’nun önceki gün sadece İstanbul’da 186 kişinin “bulaşıcı hastalık” dolayısıyla öldüğüne yönelik yaptığı açıklamayı hatırlattı ve şunları yazdı:

 

İstanbul’da bulaşıcı hastalıktan ölenlerin sayısı bir günde 186 olmuş. İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu şöyle demiş: “Uyuyamadım. Ne yapayım? Susayım mı? Yutkunayım mı?”

SUSMA EKREM BAŞKAN

Susma Ekrem Başkan! Yutkunma! Kalk ve lütfen bir şeyler yap. Çözümün paydaşı ol. Sen artık yakınma, şikâyet etme, üzülme, vah vah deme, “Elimden bir şey gelmiyor” edası takınma, sadece var olan vahim tabloyu ifşa etme makamında değilsin ki.

TOPLU TAŞIMA İŞİNE EL ATABİLİRSİN

 

Bir şeyler yapabilirsin mutlaka. Mesela… Salgının yaygınlaşmasına olağanüstü katkı sunan şu toplu ulaşım işine bir el atabilirsin. Metrobüs, otobüs sayısını arttırabilirsin. Minibüsleri denetleyebilirsin.

Yani ne bileyim işte. Vardır yapabileceğin şeyler. En azından ben öyle zannediyorum.

Haberi Okumaya Devam Et

SAĞLIK

Canan Kaftancıoğlu İstanbul’daki korona kaynaklı ölüm sayısını açıkladı Ak Parti karıştı

Canan Kaftancıoğlu İstanbul'daki korona kaynaklı ölüm sayısını açıkladı Ak Parti karıştı
Canan Kaftancıoğlu İstanbul’daki korona kaynaklı ölüm sayısını açıkladı Ak Parti karıştı, Hekim olarak açıklama yapan Kaftancıoğlu’nun açıklamasının ardından Radikal islamcı ve Daeş, fetö mensubu üyeleri ise sosyal medyadan Canan Kaftancıoğlu’na hakaret ve tahrik ettikleri görüldü.
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, dün İBB’nin kayıtlarına ‘bulaşıcı hastalık’ koduyla girilmiş olan 201 ölümün tamamının Kovid-19 kaynaklı olduğunu söyledi.

Dün İBB’nin 201 ölümün ‘bulaşıcı hastalık’ koduyla kaydedildiğini açıklaması ardından bugün de CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu konu hakkında açıklama yaptı.

Halk TV’de Medya Mahallesi programında gazeteci Ayşenur Arslan’ın konuğu olan Kaftancıoğlu, “23 Kasım’da sadece İstanbul’da ‘bulaşıcı hastalık’

Bu vefatların tamamının Kovid-19 kaynaklı olduğunu söyleyen Kaftancıoğlu, şöyle konuştu:

“201 kişinin tamamının Kovid-19 olduğunu ben size bir hekim olarak söyleyebilirim. Nasıl ispatlayabilirim biliyor musunuz? Bu dönem koronavirüs haricinde ölüme sebep olan başka hangi bulaşıcı hastalık var? Yok. Olmayınca bu 201 kişinin tamamı Kovid-19 nedeniyle öldü. Hatta bir adım daha ileri gideyim, İstanbul özelinde gerçek sayısı bundan daha fazla.

Kovid-19 dışında hiçbir bulaşıcı hastalık yok Türkiye’de. Siyaset kurumunun vatandaşa gerçeği söyleme gibi bir sorumluluğu vardır. İlk günden beri Türk Tabipleri Birliği, Sağlık Bakanlığı’nın paylaştığı verilerin gerçeğe uygun olmadığını -yalan söylüyorsunuz demeden- somut bir şekilde anlattı. Ne dediler? Siz teröristsiniz, bizim çalışmamızı baltalıyorsunuz dediler.”

Kaynak: GT

Haberi Okumaya Devam Et

SAĞLIK

Tabipler Odası’ndan ‘pes ‘ dedirten açıklama! Korona vaka artışını Ayasofya’ya bağladı…

İstanbul Tabipler birliliği kurulu yönetim üyesi olan Rukiye Erken Ömeroğlu Halk tv ‘de bir programa misafir olarak çıkarıldı. Profesör Ömeroğlu dünya’nın her bölgesinde istisnasız artış gösteren covid-19 (koronavirüs) vakalarına aldırış etmeden Türkiye’de ki vaka artışını Ayasofya camii şerife bağladı.

 

 

Ayasofya’da kılınan namazın üzerinden 4 ay geçmesine rağmen, İstanbul Tabip Odası koronavirüs vakalarındaki artışın nedeni olarak Ayasofya’nın açılışını gösteriyor. Tüm dünya’da Ayasof’ya cami mi açıldı sorusu akıllara geldi.

Halk TV’de Fatma Nur Ak’ın sunumuyla ekrana gelen programa, İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu konuk oldu.

Programın gündemi koronavirüsle mücadeledeki son durum oldu.

 

HATALAR SONRASI İKİNCİ DALGA

Türkiye’nin salgınla mücadelede başarısız olduğunu savunan Ömeroğlu, üst üste yapılan hatalar nedeniyle vakaların yeniden artışa geçtiğini söyledi.

Rukiye Eker Ömeroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından camiye çevrilen Ayasofya’nın açılışını hatırlatarak, “350 bin kişiyi toplayıp cami açılışı yaptılar, bir başka yerin açılışını yaptılar, Van’da toplanıldı, parti toplantıları oldu… Bugüne gelinmesinde sağlık yönetiminin rolü var.” ifadelerini kullandı.

 

4 AY OLDU

Bilindiği üzere Ayasofya Camii’nde ilk namaz 24 Temmuz Cuma günü kılındı ve üzerinden 4 ay geçti.

Bugün koronavirüs vakalarındaki artışın Ayasofya Camii’nde kılınan namazla ilişkilendirilmesi dinleyenleri de şaşkına çevirdi.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler