Dr. Hidayet Kadiroğlu açıkladı İngiltere’nin çoğunda barlar ve restoranlar kapanmaya yakın

Dr. Hidayet Kadiroğlu açıkladı İngiltere’nin çoğunda barlar ve restoranlar kapanmaya yakın

0
PAYLAŞ
Dr. Hidayet kadiroğlu İngiltere'nin çoğunda barları ve restoranları kapatmaya yakın

Dr. Hidayet Kadiroğlu açıkladı İngiltere‘nin çoğunda barları ve restoranları kapatmaya yakın. Bir çok konuda bilgi veren Hidayet kadiroğlu ingiltere büyük bir sorunla karşılaşmaya çok yakın, Türkiyeninde önlem alması gerekiyor!

Koronavirüsün ikinci dalgalanmasında kritik bir andayız .

Bakanlar, bilim adamları ve yetkililer, Covid-19’un kuzeybatı , kuzeydoğu ve Yorkshire / Humberside’daki artış hızından derinden endişe duyuyorlar : Kuzey İngiltere’nin büyük parçalarında günlük enfeksiyon miktarının her beş ila yedi günde bir ikiye katlandığına inanıyorlar. .

Virüsün seyrini, enfeksiyonların kuzeyde yoğunlaştığı hastalığın ilk aşamasında İtalya’da olana çok benzer olarak görüyorlar .

Dolayısıyla bakanlar, bu alanlarda sosyalleşmeye daha sert kısıtlamalar getirme yollarını hissediyorlar.

Barlar ve restoranlar gibi tüm ağırlama mekanlarının bir süreliğine kapatılması muhtemeldir.

Bu yeni kısıtlamalar daha erken gelse de büyük olasılıkla Pazartesi günü duyurulacak.

Manchester’daki pub ve restoranlar, yerel koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle açık kaldı.Kredi: PA

Anladığım kadarıyla, Sağlık Bakanı Matt Hancock büyüyen krizi gözden geçirmek için Çarşamba günü ilgili bölge yetkilileriyle altın bir komuta toplantısına başkanlık ediyor.

Yeni kısıtlamaların derhal uygulanmasının önündeki bir engel, etkilenen bölgelerdeki belediye başkanlarının ve politikacıların, kısıtlamalara destek vermenin bir ön koşulu olarak, planlanan yeni kısıtlamalardan zarar gören bölgelerindeki işletmeler için mali tazminat talep etmeleridir.

Anladığım kadarıyla, Hazine geçici olarak kapatılan işletmeleri nasıl koruyacağına bakıyor, ancak bu yardım kapanışlar ilan edilmeden önce gelmeyebilir.

Bir bakanın bana söylediği gibi: “Bu bir karmaşa”.

İkinci dereceden bir konu, belirli alanlarda viral yayılmanın ağırlığını değerlendirmek için yeni bir üç katmanlı sistemin dayatılmasıdır .

Bir kaynağa göre bekletme, bir yerellik veya bölgenin en ciddi veya “kırmızı” kategoride olduğunu belirlemek için eşiğin üzerinde çekişiyor.

DR. Hidayet kadiroğlu Bir bakanın bana söylediği gibi: "Bu bir karmaşa"

Genellikle “trafik ışığı” sistemi olarak tanımlanan bu sistemin , yetkililer bu rozetten sakınmasına rağmen, yarın açıklanması gerekiyordu, ancak şimdi bir veya iki gün gecikebilir.

BİR CEVAP BIRAK