Connect with us

GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan : Bu elitist zihniyet yeniden hortladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Tekirdağ Şehir Hastanesinin açılışında konuşmada bulundu . Seçim meydanlarında ne söz verildiyse tek tek yerine getirdiklerini getirmekte olduklarının özellikle vurgulayan Erdoğan, “18 yıllık iktidarlık döneminde yakaladığımız başarıları makarnaya kömüre bağlayanlar oldu. Hizmet götürene çamur atmayı marifet zannettiler. Eski Türkiye bakiyesi bu elitist bu kibirli zihniyetin son günlerde yeniden hortladığını görüyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuştu. Seçim meydanlarında verdikleri sözleri yerine getirmeye çalıştıklarını aktaran Erdoğan, “18 yıllık iktidarlık döneminde yakaladığımız başarıları makarnaya kömüre bağlayanlar oldu. Bunlar emek vermek yerine, hizmet götürene çamur atmayı marifet zannettiler. Bu milletin oyunu bir torba kömüre satmayacakları kadar şerefli olduğunu anlayamadılar. Eski Türkiye bakiyesi bu elitist bu kibirli zihniyetin son günlerde yeniden hortladığını görüyoruz. Unvanı kimi zaman gazeteci, sanatçı, akademisyen, siyasetçi olan bu kifayetsiz muhterisleri artık biz de milletimizle çok iyi tanıyoruz” dedi. Erdoğan konuşmasında sağlık çalışanlarına şiddete çok sert tepki göstererek ‘Özellikle sağlık personelimize karşı bazı yerlerde yapılan haysiyetsiz, terbiyesiz bazı saldırılar bunların bir kere kadir kıymet bilmeyişinin bir alameti farikasıdır. Onlarda bedellerini zaten ama bu dünyada ama ebedi alemde ödeyeceklerdir’ ifadelerini kullandı.

 

 


Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

BU ELİTİST ZİHNİYET YENİDEN HOTLADI

Biz birileri gibi yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı doğrudan milletimize anlatıyoruz. Seçim meydanlarında ne söz verdiysek, göreve geldiğimizde onları tek tek hayata geçirmenin çabası içindeyiz. 18 yıllık iktidarlık döneminde yakaladığımız başarıları makarnaya kömüre bağlayanlar oldu. Bunlar emek vermek yerine, hizmet götürene çamur atmayı marifet zannettiler. Bu milletin oyunu bir torba kömüre satmayacakları kadar şerefli olduğunu anlayamadılar. Eski Türkiye bakiyesi bu elitist bu kibirli zihniyetin son günlerde yeniden hortladığını görüyoruz. Unvanı kimi zaman gazeteci, sanatçı, akademisyen, siyasetçi olan bu kifayetsiz muhterisleri artık biz de milletimizle çok iyi tanıyoruz

81 vilayetin tamamını kalkındırmak için daha çok koşturacağız. 2023 senesine kadar şehrimize hizmet edecek öncü kadroları belirlemiş olduk. Şimdi de resmi açılışını yaptığımız İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi her bakımdan şehre hizmet edecek bir eserdir. Bu hastane sağlık turizminde de bölgesine hizmet edecektir.

SALGINDA TAKKE DÜŞTÜ KEL GÖRÜNDÜ

Büyük devlet zor zamanlarda vatandaşının yanında olmayı başarabilen bir devlettir. Salgın döneminde dünyadaki tüm devletler gerçek kapasitelerini görmüştür. Salgın sürecinde adeta takke düştü kel göründü misali yüzlerdeki makyajlar akmış gerçekler ortaya dökülmüştür. Dünyada ciddi sıkıntılar yaşandı. Kağıt üzerinde maddi bakımdan zengin görünen ülkelerin ne hastane kapasitelerinin ne sağlık personeli sayışlarının ne sağlık sigortası sistemlerinin böyle bir yükü taşıyamadığı ortaya çıktı. Biz ise Atatürk Havalimanı’nda bin 6 odalı bir hastaneyi 45 günde bitirdik. Aynı şekilde yine bin 6 yataklı bir hastaneyi Sancaktepe’de Anadolu yakasında onu da bitirdik. Ve bunların içinde 16’şar ameliyathane var.

BEDELİ AMA BU DÜNYADA AMA EBEDİ ALEMDE ÖDEYECEKLER

Maskeden solunum cihazına üretime dayalı her konuda dünyada ciddi sıkıntılar yaşandı. Çok ciddi bir sağlık ordumuz var. Ve bu sağlık ordumuzla da bu dönemde çok ciddi bir savaş verildi. Sağlık ordumuz içinde de tabi ölenler şehitlerimiz oldu. Bu mücadeleyi bu savaşı açık net verdiler, hala da veriyorlar. Kolay bir iş değil…Özellikle sağlık personelimize karşı bazı yerlerde yapılan haysiyetsiz terbiyesiz bazı saldırılar bunların bir kere kadri kıymet bilmeyişinin bir alameti farikasıdır. Onlarda bedellerini zaten ama bu dünyada ama ebedi alemde ödeyeceklerdir. İnsanların dünyada ilgisizlikten öldüğü yaşlı bakım evlerinden hepimizin yüreğini dağlayan görüntülerle karşılaştık. Türkiye 158 ülkeye maske, tulum, ilaç elimizde ne varsa gönderdik

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK TAHLİYE OPERASYONUNU YAPTIK

Türkiye güçlü sağlık altyapısı ile salgın sürecinde dikkatleri üzerinde toplamıştır. Cumhuriyet tarihimizin en büyük tahliye operasyonunu yine bu süreçte Türkiye olarak gerçekleştirdik. Biz Türkiye olarak 141 ülkeden 100 binden fazla vatandaşımızı aileleri ile buluşturduk. 155 ülkeye ve 9 uluslararası kuruluşa tıbbi malzeme desteğinde bulunduk.

VATANDAŞA ÖNEMLİ ÇAĞRI: ALLAH RIZASI İÇİN…

Son haftalarda dünya genelinde vaka sayılarında yaşanan tırmanış bu acı gerçeği hepimize hatırlatmaktadır. Koronavirüsün ilacı veya aşısı bulunana kadar rehavete kapılamadan savaşmaya devam etmeliyiz. Ekranları başındaki milletimize sesleniyorum. Ne olur Allah rızası için yok dışarısıymış, yok kafeteryasıymış yok şurasıymış burasıymış sigara içmeyi lütfen bırakın. Kendi kendimizin katili olmayalım en önemli vurgun noktası akciğer. Akciğerinde en önemli vurgun yeme aracı sigara lütfen artık sizler de bize yardımcı olun. Şimdi İstanbul ve Ankara’da da yeni bir süreç başlattık. Yapmak zorundayız bunu biz kendi keyfimiz için yapmıyoruz. Bütün bunları milletimiz için yapıyoruz.

AŞI KONUSUNDA RANT VE KAR HESABI UTANÇ VERİCİDİR

Türkiye olarak aşı konusundaki çalışmalarımızı çok kuvvetli bir şekilde sürdürüyoruz. Almanya’da iki Türk kardeşimiz de bu işin içinde biliyorsunuz. Tüm bu ülkelerle ortak çalışmalarımız devam ediyor. Sağlık bakanlığımız diğer ülkelerin aşı çalışmalarını da yakından takip ediyor. Maalesef zaman zaman spekülasyonlara da şahit oluyoruz. Tüm dünyayı kasıp kavuran milyonlarca insanın hayatını ilgilendiren bir meselede rant ve kar hesabının yapılması utanç vericidir. Daha önce dediğimiz gibi üretilen aşı tüm insanlığın ortak malı olmalıdır. Zengin fakir demeden tüm ülkelerin aşıya erişebilmesi çok önemlidir.

HASTANEDE 102 YOĞUN BAKIM YATAĞI YER ALIYOR

Tekirdağ Şehir Hastanesinin 566 yatağının 464’ü genel hastane yatak kapasitesine ayrıldı. İki odanın yanık birimi için ayrıldığı hastanede, 8 mahkum odası yer alıyor.

Hastane, son dönemde dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yoğun bakım yatak kapasitesi bakımından da öne çıkıyor. Hastanede yer alan 102 yoğun bakım yatağının 46’sı genel yoğun bakıma ayrılırken sağlık kuruluşunda 27 yenidoğan, 16 pediatrik, 5 kardiyovasküler cerrahi (KVC) ve 8 de koroner yoğun bakım yatağı bulunuyor.

Tekirdağ Şehir Hastanesinin 566 yatağının 464’ü genel hastane yatak kapasitesine ayrıldı. İki odanın yanık birimi için ayrıldığı hastanede, 8 mahkum odası yer alıyor.

Hastane, son dönemde dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yoğun bakım yatak kapasitesi bakımından da öne çıkıyor. Hastanede yer alan 102 yoğun bakım yatağının 46’sı genel yoğun bakıma ayrılırken sağlık kuruluşunda 27 yenidoğan, 16 pediatrik, 5 kardiyovasküler cerrahi (KVC) ve 8 de koroner yoğun bakım yatağı bulunuyor.

AMELİYATHANELERDE BULUNAN ALANLAR YOĞUN BAKIM ODASINA ÇEVRİLECEK ŞEKİLDE AYARLANDI

Hastanenin ameliyathanelerinde bulunan “hasta hazırlık-ayılma alanları” mekanik olarak yoğun bakım odasına çevrilecek şekilde hazırlandı.

Tek kişilik yoğun bakım odaları, ihtiyaç halinde çift kişilik odaya dönüştürülebiliyor.

Hastanede tek kişilik 4 anne-bebek uyumu odası ile anne otelinde 14 özel yatak yer alıyor.

Hastanede kanser hastaları için tanı koyma aşamasında süreci hızlandırıp hayat kurtaran Pet-CT ünitesi ve Gamma kamera ünitesi bulunacak. Bununla birlikte 7 yataklı radyoaktif iyot tedavi ünitesi de hizmet verecek. Hastanede ayrıca kanser hastalarının tedavisi için radyasyon onkolojisi bölümünde en ileri teknolojiye sahip Lineer Accelerator cihazı da kullanılacak.

651 DEPREM İZOLATÖRÜ

Türkiye’nin öncelikli deprem izolatörlü şehir hastanelerinden olacak dev tesiste, taşıyıcı kolonlarının her birine yerleştirilmiş 651 deprem izolatörü yer alıyor.

Akıllı bina konsepti ile inşa edilen Tekirdağ Şehir Hastanesinde, trijenerasyon ile tasarruflu ısıtma ve soğutma hayata geçirildi.

Hastane alanında 1 kilometrelik bisiklet yolu ve helikopter pisti bulunuyor. Hastanede ücretsiz vale servisi de mevcut.

KANSER TEDAVİSİNDE İLERİ TEKNOLOJİ KULLANILACAK

Tekirdağ Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, şehir Hastanesi ile bölgenin sağlık alanında birçok ilke kavuşacağını söyledi.

Hastanenin açılmasıyla kentin 102 yoğun bakım yatağına kavuşacağını belirten Kalkan, “Bölgemizde Cumhuriyet tarihimizin en büyük sağlık yatırımlarından biri hayata geçirildi. Burada kanser tanı ve tedavide bize zaman kazandıran ve tedavinin başarısını artıran Pet-CT ünitesi bulunacak. Bugüne kadar vatandaşlarımız bunun için diğer illere gidip hizmet alıyordu. Artık vatandaşlarımızın il dışına gitmesine gerek kalmayacak” dedi.

Kalkan, hastanede ileri teknolojiye sahip cihazların kullanılacağını vurgulayarak şöyle devam etti: “Hastanede mikrobiyoloji, biyokimya, genetik ve patoloji alanlarında aynı anda tüm testleri çalışabilecek ileri bir cihaz parkurumuz olacak. Cumhurbaşkanımızın ‘hayalim’ dediği şehir hastanelerinde vatandaşımıza beş yıldızlı otel konforunda hizmet sunulacak. Binamız ısıtma ve soğutmada tasarruflu bir çerçeveye sahip. Çatısındaki 6 bin metrekarelik güneş panelleriyle kendi suyunu kendisi ısıtacak

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Selin Ciğerci’nin Tolga Polat ile görüntüleri ortaya çıktı evlilik bitiyor!

Selin Ciğerci’nin Tolga Polat ile görüntüleri ortaya çıktı evlilik bitiyor! Selin ciğercinin aşk fotoğrafları ve Aldatma görüntüleri ortaya çıkmaya başladı, bir süredir Kocası Gökhan tarafından aldatıldığı ortaya çıkan Selin ciğercinin Şimdiki kocası ile birlikte olduğu sırada Kerim can Durmaz’ın evinde aşk yaşadığı birlikte olduğu resimler ortaya çıktı.

Evlilik Bitme noktasına geldi!

Gökhan Çıra resimlerin yayınlanmasının ardından çok sinirlendiği ve bu ilişki artık bitmeli bu şekilde evlilik devam edemez dediği iddia edildi, Gökhan şanlının canının çok sıkkın olduğu söyleniyor, Selin Ciğerci ise sessizliğini henüz bozmadı. Resimleri ortaya çıkmasının ardından Selin Ciğerci uzun süre medyada görünmemek istediği belirtiliyor, kendisini eve kapattığı gelen diğer bilgiler arasında, sinir krizi geçirdi, göz yaşları sel oldu, kimsenin telefonunu açmadığı iddia ediliyor

 

Gökhan Çıra’nın Selin Ciğerci’yi Melisa Emirbayer ile aldattığı iddia edilmişti… Şimdi de Selin Ciğerci’nin Tolga Polat ile görüntüleri ortaya çıktı

Selin Ciğerci Gökhan Çıra ilişkisinde peş peşe gelen aldatma haberleri magazin gündeminde bomba etkisi yaratmaya devam ediyor. Daha önce Gökhan Çıra’nın eşi Selin Ciğerci’yi Melisa Emirbayer ile aldatması şok etkisi yaratmıştı. Şimdi ise Selin Ciğerci’nin eşi Gökhan Çıra’yı, Tolga Polat ile aldattığı iddia edilen fotoğraflar canlı yayında paylaşıldı.

Sosyal medya fenomeni Selin Ciğerci’nin eşi Gökhan Çıra tarafından Melisa Emirbayer ile aldatmasının ortaya çıkmasının ardından yaşananlar dudak uçuklatırken şimdi ise başka bir iddia ortaya atıldı.

Günlerdir devam eden Selin Ciğerci, Gökhan Çıra ve Melisa Emirbayer aşk üçgeninin ardından peş peşe gelen iddialar yok artık dedirtti.

Selin Ciğerci’nin Gökhan Çıra’yı aldattığı iddia edilen Tolga Polat, Beyaz TV’de Söylemezsem Olmaz programında canlı yayında bağlandı ve şok eden açıklamalarda bulundu. Selin Ciğerci ile olan ilişkisini ve yaşadığı süreci anlatan Polat birlikte çekilen fotoğraflarını yayında paylaştı.

Tolga Polat açıklamaları şu şekilde;

“Selin’le bir süre ilişkimiz oldu. Hatta Gökhan, Selin ile konuştuğumuzu öğrenmiş geldi mekan bastı tehdit etti.

“KERİMCAN’IN EVİNDE BULUŞTUK!

“Gökhan yanında olmadığı zamanlarda görüntülü konuşuyorduk. Bir kaç kere görüştük. Kerimcan’ın evinde de buluştuk, dışarı da da görüştük.”

 

Tolga Polat’ın açıklamaları dinleyenleri şok ederken ikilinin ortaya çıkan samimi görüntüleri de ihaneti belgeledi.

İşte selin Ciğercinin Tolga Polat ile görüntüleri ( resimleri )

 

 

Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile görüntüleri ortaya çıktı evlilik bitiyor! ifşa

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Ak Partili Denizli Milletvekili Nilgün Ök 18 yıl önce araba var mıydı dedi, şaka gibi açıklama!

Ak Partili Denizli Milletvekili Nilgün Ök 18 yıl önce araba var mıydı dedi, şaka gibi açıklama! Ak partide bir skandal daha, 18 yıl önce araba varmıydı araba dedi goycuların diline düşen vekil sosyal medyadan ağır eleştiriler aldı.

Mecliste konuşmaya yapan onlarca vekil ise duyduklarına inanamadı işte AK partili Nilgün Ök için goygoycuların yaptığı paylaşımlar

TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül: “AKP’li sözcü arkadaşı dinleyince yani on sekiz yıl önce araba yoktu, uçak yoktu, tren yoktu, on sekiz yıldan beri telefon yoktu, yani on sekiz yıldan beri olmaya başladığını gördük” dedi. Bu sözler üzerine AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, ‘Araba Var Mıydı?’ sorusu Twitter’da #18yılönce etiketi ile TT oldu.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

7 yaşındaki kızı istismar edip başını taşla ezdiler iyi hal indirimi verildi! Adalet bakanı nerede!

7 yaşındaki kızı istismar edip başını taşla ezdiler iyi hal indirimi verildi! Adalet bakanı nerede!

Türkiye yaşanan taciz,tacevüz, olaylarının, çocuklara yapılan tecavüzlerin ve ölümler tartışıla dursun bir olay yürekleri dağladı, sosyal medya’da millet adalet bakanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi, bu çocuklar kimin çocuğu adalet nerede? Bu çocuklara sahip çıkamayan devlet nerede? Bu çocuklara iyi halden indirimi kim verdiriyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri henüz açıklama yapmazken Adalet bakanı Gül’de sessiz kaldığı görüldü!

Şanlıurfa Ceylanpınar’da 2012 yılında 7 yaşındaki Yağmur Özaydın’ı istismar edip başını taşla ezerek, öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Yusuf Bayluğ, ‘iyi hal’ indirimiyle 35 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yağmur Özaydın, iddiaya göre, 15 Kasım 2012 tarihinde Taşlıyaylak Mahallesi’nde kayboldu. Eve gelmeyen ve ailesinin ihbarı üzerine güvenlik güçleri tarafından aranan Özaydın, 2 gün sonra mısır tarlasında yarı çıplak halde, başı taşla ezilerek, öldürülmüş bulundu.

7 AY SONRA TAHLİYE 3 YIL SONRA BERAAT

Soruşturma başlatan güvenlik güçleri, cinayetin ardından mahalleden taşınan Yusuf Bayluğ ile kardeşi U.B.’yi, 2013 yılının Aralık ayında Bursa’da gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen 2 kardeş, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ ve ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçlarından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ancak 2 kardeş, 7 ay sonra yargılandıkları duruşmada tahliye edildi.

Devam eden davada, 2016 yılında ise mahkeme heyeti, kardeşlerin delil yetersizliğinden beraatine karar verdi. Cinayete kurban giden çocuğun ailesinin avukatları, kararın usül ve yasaya aykırı olduğunu belirterek, bozulması için Yargıtay Ceza Dairesi’ne başvurdu.

YILLAR SONRA GELEN ADALETE İYİ HAL İNDİRİMİ

Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi, verilen beraat kararının usule uygun olmadığını belirleyerek, bozdu. Bunun üzerine 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülen davanın bugünkü duruşmasında mahkeme heyeti, sanıklardan Yusuf Bayluğ’u ‘kasten öldürme’ suçundan 36 yıl, ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 12 yıl ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçundan 12 yıl hapis cezasına çarptırdı.

60 yıl hapis cezası verilen Yusuf Bayluğ’un cezası, daha sonra ‘iyi hal’ indirimi uygulanarak, 35 yıla düşürülürken, diğer sanık U.B.’nin ise beraatine hükmedildi. Yağmur Özaydın’ın ailesinin avukatı iyi hal indirimine itiraz edeceklerini belirtti.

Kaynak: Yc

 

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler