Corona da Toplu Taşıma Mı Şahsi Araç mı Kullanılmalı?

Corona da Toplu Taşıma Mı Şahsi Araç mı Kullanılmalı?

0
PAYLAŞ
Corona da Toplu Taşımamı Şahsi Araç mı Kullanılmalı?

Büyükşehirlerde özelikle sokağa çıkma yasağının ardından oluşan trafik herkesin dikkatini çekiyor öyleki konuyla ilgili sağlık bakanı tepkisini dile getirdi. Sosyal mesafe ve evde kal çağrısını yenilediler.

Corona yani covid 19 için halkın toplu taşımalar yerine şahsi araçlarını tercih etmesi hangisini kullanmalıyız sorusunu akıllara getirdi.

Neden Şahsi Araçlar Tercih Ediliyor?

Çalışma şartı olan kişilerin toplu taşımalardan uzak durmasının sebebi ise hastalığın toplu taşımalarda daha rahat bulaşacağı bilgisi. Öyle ki binlerce kişinin kullandığı toplu taşımalarda sorun büyük halk korona dan korkuyor ama ya şahsi yada toplu taşıma araçlarını kullanıyor.

Çalışan işçinin ise tepkiyi büyümeye başladı maalesef çalışmak zorunda olduklarını imkanları olduğunda şahsi araçlarla yada toplu taşımayı kullanmak zorunda olduklarını dile getiriyor. Sokağa çıkma yasağının hemen ertesi günü İstanbul  başta olmak üzere büyükşehirlerde trafiğin hemen artması herkesin tepkisini çekiyor. Daha öncede sosyal medya da ara sokaklarda yaşları tutmayan kişilerin sokakta olduğu ve tehlike saçtığı iddia edilmişti.

Hangi Araç Kullanılmalı?

Uzmanlar uyarıyor normalleşene kadar gerekmedikçe evden dışarı çıkmak sağlığınızı tehlikeye atacak. Uzmanlar lütfen evde kalın diyor çıkmayın.

EVDE KAL TÜRKİYE

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK