CHP’li Murat Emir’den ortalığı karıştıracak korona iddiası zatürremi, COVID-19 mu?

CHP’li Murat Emir’den ortalığı karıştıracak korona iddiası zatürremi, COVID-19 mu?

0
PAYLAŞ
CHP’li Murat Emir’den ortalığı karıştıracak korona iddiası zatürremi, COVID-19 mu?
Covit-19 hastalığının artması ve sayıların sağlık bakanlığı tarafından doğru verilmediğinin ortaya çıkması ve evdeki hasta ile hastanede olan hastaların tam sayısının bilinmemesi ve saklanmasına yol açan doktorlara destek CHP tabanında sürüyor, CHP’li vekiller gerçek sayıları bir kez daha ortaya çıkardığını gösteren belgeleri yayınlamaya başladı.
CHP Ankara Milletvekili Türkiye’de ilk korona virüs vakasının ne zaman çıktığıyla ilgili ortaya attığı iddiasında “Ancak yayınlanan bu çalışmadan Mersin’de Şubat ve Mart ayları arasında zatürre belirtisiyle hastaneye başvuran 24 kişiye COVID-19 pozitif tanı

Cumhuriyet gazetesinden Mahmut Lıcalı’nın haberine göre, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, uluslararası alanda yayın yapan bir dergide Türkiye’ye ilişkin Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci imzalı bir çalışma yayınlandığını ve çalışmanın ayrıntılarının skandalı ortaya koyduğunu dile getirdi. CHP’li Emir, şu iddialarda bulundu:

CHP’den şok eden korona açıklaması. Vaka sayısı açıklananın 20 katı. Belgesini gösterdi Bakan Koca’nın cevabını bekliyor

“Sağlık Bakanlığı Türkiye’de 11 Mart’ta ilk vakanın görüldüğünü açıklamıştı. Ancak yayınlanan bu çalışmadan Mersin’de Şubat ve Mart ayları arasında zatürre belirtisiyle hastaneye başvuran 24 kişiye COVID-19 pozitif tanısı konulduğunu anlıyoruz. Bu bir skandaldır. Çalışmanın ayrıntılarına bakıldığında iki farklı ilacın bu kişiler üzerinde denendiğini ve bu çalışma için, Sağlık Bakanlığından izin alındığını da görüyoruz.”

‘ÇÜRÜMÜŞLÜĞÜ GÖSTERİYOR’

CHP’li Emir, Sağlık Bakanı ile bakan yardımcının birbirini yalanladığı bir durum ile karşı karşıya olduklarını belirterek, “Eğer Sağlık Bakan Yardımcısı, bu vakalar olmadığı halde varmış gibi uluslararası bir yayın yapmışsa bu hem bilimsel bir suçtur hem de ayrı bir skandaldır. Bu hareket, bakanın altını oymaya dönük de bir girişimdir, aynı zamanda Sağlık Bakanlığındaki çürümüşlüğü açıkça ortaya koymaktadır” değerlendirmesini yaptı.

‘BİR DAKİKA GÖREVİNDE KALMAMALI’

CHP’li Emir, “Sayın Bakanın Mart ayına gelene kadar sadece Mersin’de 24 Covid pozitif zatürre vakası olduğunu bile bile 11 Mart’ta ilk vakayı bulduk demiş olmasını düşünmek dahi istemiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devleti maalesef beceriksizlerin elinde kaldı. İktidar, inandırıcılığını ve güvenilirliğini yitirmiştir. Sayın bakanın bir an evvel açıklama yapmasını bekliyoruz. En azından bildirim yalanlanacaksa yalanlansın, aksi takdirde sağlık bakan yardımcısı bir dakika bile görevde kalmamalıdır” diye konuştu.

Kaynak Yeniçağ

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK