11 Haftalık Gebelik Dönemi, Bebeğin gelişimi | Sağlık
DOLAR

27,4679$% 0.29

EURO

29,0617% 0.13

STERLİN

33,4910£% 0.12

GRAM ALTIN

1.626,36%-0,06

ÇEYREK ALTIN

2.720,00%-0,68

a
resme alternatif yazı

11 Haftalık Gebelik Dönemi, Bebeğin gelişimi

Bu dönemde anne adaylarının yaşadığı sağlık problemleri azalmaya başlarken bebekler hızla büyümeye devam eder. 11. Haftalık gebelik dönemi itibariyle düşük riskininiz de azalmaya başlıyor, ilerleyen haftalar ile birlikte düşük riskiniz büyük oranda azalacak ve gebeliğinizin tadını çıkarabileceksiniz.
Anneler bu dönemde bebek hareketlerini hissedemez, karında yaşanan hareketlenmeler damar seyirmesi ya da gaz problemleri nedeniyle olabilir. Henüz bebeğiniz kendini hissettirecek kadar büyümedi ve oldukça küçük. İlerleyen haftalar ile birlikte bebeğiniz güçlenecek ve tüm hareketlerini hissettirecek büyüklüğe ulaşacak.
Yapılan araştırmalara göre anne adaylarının bu dönemlerde oldukça ilginç ve tuhaf rüyalar gördüğü kanıtlanmıştır ancak bunun sebebi henüz belli değil. Rüyaları doğum yapana kadar görmeye devam edebilirsiniz. 11 haftalık gebelik döneminde dengesiz ruh halleri ve dikkat dağınıklığı gibi psikolojik sorunlar da yavaşça azalacak ve 3. Tirimester’e kadar eski halinize yakın hissedeceksiniz.

11. Haftalık Hamilelik Döneminde Bebek Gelişimi

Bebeğiniz 7 – 8 gram ağırlığına ulaştı ve küçük bir limon kadar büyüdü. Bu dönemde anne adayları cinsiyet öğrenmek için telaşlansa da biraz daha bekleyerek kesin sonucu öğrenmeleri tavsiye edilir. 11  Haftalık gebelik döneminde bebeğinizde yaşanan gelişmeler:
• Bebeğiniz içinde bulunduğu amniyotik sıvıya idrarını yapabiliyor,
• Böbrekleri, beyni ve ciğerleri olması gereken şekli aldı ancak gelişimleri devam ediyor,
• Bu hafta itibariyle bebeğiniz esniyor, yutabiliyor ve parmaklarını hareket ettiriyor gelecek haftalarda kavrama hareketlerini de yapabilecek ve göbek kordonu ile oynamaya başlayacak,
• Tekme atabiliyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Fito krem nedir, Fito krem ne işe yarar?

HIZLI YORUM YAP