Erler Sanat Organizasyonu ve Zahide Tezal Hayko Çekine Faiziyle Tazminat Ödeyecek | Baykus Haber
Connect with us

Magazin Haberleri

Erler Sanat Organizasyonu ve Zahide Tezal Hayko Çekine Faiziyle Tazminat Ödeyecek

Erler Sanat Organizasyonu ve Zahide Tezal Hayko Çekine Faiziyle Tazminat Ödeyecek

Erler Sanat Organizasyonu ve Zahide Tezal Hayko Çekine Faiziyle Tazminat Ödeyecek, geçtiğimiz yıllarda ünlü sanatçı ve gençlerin sevdiği isim olan Hayko Çepkin konser ücretini alamadığı için tazminat davası açmıştı, dava 2018 yılında açılmış ve 3 yıl sürdüğü belirtildi, mahkeme kararını verdi ve karşı taraf 3 yıl önce 49 bin TL olan konser ücretinin eklenen faizle birlikte 85 bin TL olarak ödemesine karar verdi.

Ünlü şarkıcı Hayko Cepkin, 3 yıl önce 10 konserini alamadığı gerekçesiyle açtığı tazminat davasını kazandı. Mahkeme, karşı tarafın 3 yıl önce 49 bin TL olan konser ücretinin eklenen faizle birlikte 85 bin TL olarak ödemesine karar verdi.

Hayko Cepkin çıktığı Anadolu turnesinde verdiği 10 konserin ücretini alamadığını iddia ederek 2017 yılında konser geliri olan toplam 49 bin lirayı tahsil edemediği için Erler Sanat Organizasyonu ve Zahide Tezal’a 2018’de maddi tazminat davası açmıştı.

“MÜVEKKİLİM CİDDİ BİR İNDİRİM YAPARAK TÜM KONSERLERİNİ VERDİ”

İstanbul 15. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada taraf avukatları yer aldı. Davacı Hayko Cepkin’in avukatı Deniz Abay “Bilirkişi raporuna göre müvekkilimiz konser verme eylemelerini yerine getirmiştir. Ancak davalı taraf borcunu ödememiştir. Müvekkilim ciddi bir indirim yapmasına rağmen mutabık kalınan sürede bu borç yine ödenmemiştir. Davamızın kabul edilmesini ve tazminatın müvekkilime verilmesini talep ederiz” dedi.

Davalı organizasyon şirketinin avukatı Yasemin Akburak ise mahkemeden, davanın reddi yönünde karar verilmesini talep etti.

PARAYI FAİZİYLE BİRLİKTE ÖDEYECEK

Mahkeme 49 bin lira olan konser ücretinin dava süreci boyunca eklenen faizi ile birlikte 85 bin liranın davacı tarafa ödenmesine karar verdi.

“KARAR EMSAL NİTELİKTEDİR”

Karar sonrası açıklamada bulunan Hayko Cepkin’in menajeri Gülçin Kocakır Balaban “Açılan ticari davada müzik sektörü adına emsal teşkil edecek bir sonuç alınmış ve Hayko Cepkin bu davayı kazanmıştır. Yıllardır süregelen bir takım açıkgöz organizatörlerin sanatçıya turne ayarlayıp, biletleri satıp, sanatçının masraf kalemlerini karşılamadan ortadan kaybolması durumuna, bu kez sessiz kalınmamıştır.

2017 yılında yapmış olduğumuz Anadolu turnesinde başımıza gelen bu olayda, Hayko Cepkin turne iptal edilir ise bilet satın alanların bilet ücretlerini geri alamama durumunda mağdur olabileceklerini öngörerek, tüm masrafları kendi karşılayarak, bu Anadolu turnesini eksiksiz bir şekilde yerine getirmiştir. Turne bitiminde hukuken hakkını aramak için turne boyunca refakat etmesi gereken ve anlaşma yaptığı İlker Tezal’ın bağlı olduğu Erler Organizasyon ve Zahide Tezal’a dava açmak için mahkemeye başvurmuş ve bu etik dışı davranışın hukuken karşılığını kazanarak almıştır. Sektörümüz için emsal niteliği taşır” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Devam et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir