Ebru Şallı'nın davasında Sevil Sabancı'nın eski sevgilisi Ferhat Ferhangil'in de yargılandığı ortaya çıktı! » Baykuş Haber
Connect with us

Magazin Haberleri

Ebru Şallı’nın davasında Sevil Sabancı’nın eski sevgilisi Ferhat Ferhangil’in de yargılandığı ortaya çıktı!

Ebru Şallı'nın davasında Sevil Sabancı'nın eski sevgilisi Ferhat Ferhangil'in de yargılandığı ortaya çıktı!

Ebru Şallı’nın davasında Sevil Sabancı’nın eski sevgilisi Ferhat Ferhangil’in de yargılandığı ortaya çıktı! ODA TV özel haberinde çıkan isimler magazin dünyasına bomba gibi düştü, ODA TV olayı son dakika olarak özel haber olarak yayınladı.

Eski manken Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş Kuveytli iş insanlarını 20 milyon dolar dolandırdığı gerekçesiyle 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldığı davada, Sevil Sabancı’nın eski sevgilisi Ferhat Ferhangil’in de yargılandığı ortaya çıktı. Dolandırıcılık suçlaması yöneltilen Ferhat Ferhangil, dün sonuçlanan dava sonunda beraat etti.

Ebru Şallı’nın eşi Aswar Şems Gayrimenkul Proje Yönetimi ve Danışmanlık Şirketi sahibi Uğur Akkuş’un da aralarında bulunduğu 7 kişi hakkında nitelikli dolandırıcılık suçlaması ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2019’da dava açılmıştı.

Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş ise, yargılama sonunda “İstanbul Bebek ve Galata mevkilerindeki binaların yatırım yapılması, Lüleburgaz ilçesi Büyükkarıstıran mevkiindeki arsaların yatırım amaçlı satın alınması ve İzmir Çeşme’de bulunan müşterek hisseli arsanın turizm yatırımı amaçlı ortaklaşa satın alınması bahanesiyle” dolandırıcılık suçunu işlediğine hükmedilmişti.

TÜRKİYE ODATV’DEN ÖĞRENDİ

Dün sonuçlanan davanın sonucunu Türkiye Odatv’den öğrenmişti.

İş insanı Uğur Akkuş’un 8 yıl 4 ay hapis cezası aldığı davanın bir başka sanığı ise İtalyan restorant zinciri Carluccio’s ve Hard Rock Cafe’yi Türkiye’ye getiren Sevil Sabancı’nın eski sevgilisi Ferhat Ferhangil ceza almadan kurtuldu. Tüm suçlamalardan beraat etti.

GAZETECİ DİLEK GÜNGÖR YAZMIŞTI

8 yıl 4 ay hapis cezasına çaptırılan Akkuş ile ilgili iddiaları ilk kez 17 Ocak 2018’de Sabah Gazetesi Yazarı Dilek Güngör köşesine taşımıştı. Dilek Güngör yazısında Akkuş’un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafıyla Kuveyt Emiri Şeyh El ailesinden, Meclis Başkanını ortak yatırım için masaya oturmaya ikna ettiğini öne sürmüştü.

Bu sayede de Kuveytlilerin 20 milyon dolar dolandırıldığı iddia edilen yazıda Kuveytli yatırımcılara dönük danışmanlık şirketi sahibi olan Uğur Akkuş’un, Kuveyt Emiri Şeyh el Sabah el Ahmed el Cabir el Sabah’ın Türkiye’deki danışmanı olduğunun da altı çizilmişti.

Manken Ebru Şallı’nın eşi ünlü iş insanı Uğur Akkuş hakkında 10 yıla kadar hapis cezası istenen nitelikli dolandırıcılık davasında karar verildi.

Odatv’nin edindiği bilgilere göre Akkuş, Kuveytli iş insanlarını 20 milyon dolar dolandırdığı gerekçesiyle iki kez 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılarak hakkında toplamda 8 yıl 4 ay hapis cezasına hükmedildi.

Kuveytli iş insanlarının şikayeti üzerine açılan davada mahkeme, Akkuş’u birlikte çalıştığı isimlerle birlikte, “İstanbul Bebek ve Galata mevkilerindeki binaların yatırım yapılması, Lüleburgaz ilçesi Büyükkarıstıran mevkiindeki arsaların yatırım amaçlı satın alınması ve İzmir Çeşme’de bulunan müşterek hisseli arsanın turizm yatırımı amaçlı ortaklaşa satın alınması bahanesiyle” dolandırıcılık suçunu işlediğine hükmetti.

İDDİANAMEDEN

Söz konusu iddiaların ticari yönüyle irdelendiği soruşturma sonrasında İstanbul Cumhuriyet Başsavvekili Hasan Yılmaz’ın hazırladığı iddianameye göre aralarında sanık Aswar Şems Gayrimenkul Proje Yönetimi ve Danışmanlık şirketi sahibi Uğur Akkuş’un da yer aldığı 7 kişi hakkında nitelikli dolandırıcılıktan 10 yıla kadar hapis cezaları istendi.

Uğur Akkuş ile birlikte Aswar Şems danışmanlık şirketi yetkilisi olan Omar Ash Alrashid, Retail Three Mağazacılık şirketi yöneticisi Ferhat Ferhangil, Retail Three Mağazacılık şirketi yöneticisi Omar Fakhri Albarzinji, IF Proje İletişim Reklamcılık şirketi yetkilisi İhsan Kiper, Lüleburgaz’da arsa sahiplerinin temsilcisi olduğu iddia edilen Ahmet Kaya Karatün yargılananlar arasında bulunuyordu.

ERDOĞAN’LA FOTOĞRAFINI GÖSTERMİŞTİ

Akkuş ile ilgili iddiaları ilk kez 17 Ocak 2018’de Sabah Gazetesi Yazarı Dilek Güngör köşesine taşımıştı. Dilek Güngör yazısında Akkuş’un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafıyla Kuveyt Emiri Şeyh El ailesinden, Meclis Başkanını ortak yatırım için masaya oturmaya ikna ettiğini öne sürmüştü.

Bu sayede de Kuveytlilerin 20 milyon dolar dolandırıldığı iddia edilen yazıda Kuveytli yatırımcılara dönük danışmanlık şirketi sahibi olan Uğur Akkuş’un, Kuveyt Emiri Şeyh el Sabah el Ahmed el Cabir el Sabah’ın Türkiye’deki danışmanı olduğunun da altı çizilmişti.

İşte o karar:

Ebru Şallı'nın davasında Sevil Sabancı'nın eski sevgilisi Ferhat Ferhangil'in de yargılandığı ortaya çıktı!