Yunanistan şokta F-16 iha aramaya başladı

Yunanistan şokta F-16 iha aramaya başladı

0
PAYLAŞ

Yunanistan şokta F-16 iha aramaya başladı

Kıbrıstan ve Ege’den havalanan İHA’lar Yunanistanı şoka soktu. Yunanistan F-16’larla siha aramaya başladı. Toplam’da envanterdeki İHA sayısı 107’ye çıkınca. Türk ihalarına karşı reflex gösteren Yunanistan ,İsrail’den 2 adet HERON-Mk2 tipi İHA’yı üç yıllığına kiraladı 40 milyon £ karşılığında.

Türkiye yerli ve milli olarak üretilen, İHA  ve Siha’larla  bölgedeki hava gücünün birinci faktörü haline geldi.Yakın zaman da Suriye’deki operasyonlarda kullanılan hava araçları hem hedefleri yok etmede hem de keşif ve gözleme faaliyetlerinde üstün başarısını da kanıtladı. Milli ve Yerli üretimi İHA ve SİHA’lardan tüm dünyada ” Türkiye artık yeni bir süper güçtür” söylemlerini çıkarttı.

TSK’NIN ENVANTRİNDE 107 TANE OLDUĞU BİLİNEN BİR GERÇEK 

Savunma Sanayi Başkanı iSMAİL DEMİR , sosyal medya hesabı üzerinden  yaptığı paylaşım da, Jandarma Genel Komutanlığı’na 3 adet Bayraktar TB2 teslimatı gerçekleştirdiklerini kamuoyu ile paylaştı.

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, yaptığı paylaşım da şu ifadelere yer verdi:

“Jandarma Genel Komutanlığı’na 3 adet Bayraktar TB2 teslimatı gerçekleştirdik. Böylece envantere giren İHA/SİHA sayısı 107’ye ulaştı. Milli Teknoloji Hamlesi ile çıktığı yolda ülkemizin her kritik döneminde gönülden işe koyulan Baykar Savunma’yı tebrik ediyorum”

BİR CEVAP BIRAK