Connect with us

GÜNDEM

Yılmaz Özdil’in 6 milyon dolarlık villası, Parsel parsel skandalına döndü

Yılmaz Özdil’in 6 milyon dolarlık villa skandalı devam ediyor

Sözcü gazetesi yazarların’dan olan Yılmaz Özdil Bodrum’da bulunan Villası hakkın da gündeme bomba gibi düşen bilgiler orta’ya çıkıyor.

Yılmaz Özdil’in Bitez sahilinde bulunan  bir şirketten eşi Hülya Özdil adına satın alığı bilinen  arsanın “ticari alan” statüsünde olmasına rağmen üzerine ofis planı yaptırmış fakat ofis yerine villa yaptırdığı ortaya çıkması ile birlikte, kaçak bölümleri ile ilgili de geçtiğimiz yıl imar affına başvurduğu rapor edildi.

Yılmaz Özdil’in villasında bulunan usulsüzlükleri daha önce gündeme getiren gazeteci Mustafa Gündoğ önemli açıklamalarını sizlere ile paylaşıyoruz.

Mustafa Gündoğ Açıklaması

Ben Bodrum’da yaşıyorum hem yerel gazetecilik hem de emlak danışmanlığı işi ile uğraşıyorum. Asıl mesleğim inşaat teknisyenliğidir. 35 yıldır buradayım. Geçtiğimiz yıllarda Bitez’de bulunan X Sitesi ile ilgili de çok sayıda yazım mevcut. Sitenin olduğu alanda Yılmaz Özdil’in de bir arazi aldığını öğrendim. Zaten Özdil ailesi de Bodrum’da sıklıkla uğruyordu. Yer alınan parselin ticaret alanı olduğunu bildiğimden nasıl aldığını ve neler yapıldığını araştırmaya başladım.

“BU ARAŞTIRMALARIM SONUCUNDA”

Bu Araştırmalar neticesin de Yılmaz Özdil’in eşi Hülya Özdil adına 2017 yılında Bitez sahilde 558 metrekarelik bir yer aldığını, üzerinde devam eden yarım bir inşaat olduğunu tespit ettim. İmar planlarında “TİCARİ ALAN” olan bu yapıyı Yılmaz Özdil ailesinin alıp sonra’dan villaya çevirdiğini tespit ettim.

TİCARİ ALANA DA VİLLA KONUT

Normal Şartlar da burası “ticari alan”  olduğu için villa yapmak imkan dahilinde değildi. Planda iki ayrı bağımsız bölüm ve ofis var gibi gösterilen yapılar aslını göstermemek ile birlikte . Özdil ailesi tarafından filiyatta birleştirilerek bir villa olarak kullandığı ortaya çıktı. Hatta plan dışında da bodrum kat inşa edildi. Resmi kayıtlara göre yapı izin belgesi 10 Ağustos 2017’de alınmıştı.

İMAR AFFINDAN’DA  YARARLANMIŞ

Hülya Özdil’in imar affından yararlanarak üzere başvuru yaptığını öğrendim. Resmi olarakta teyit ettim. Resmi Kayıtlara da bakıldığın da  zaten Hülya Özdil hanım efendi adına başvuru yapıldığı öğrenilecektir. İmar barışı ile villanın ticari alan olan kullanım özelliği konuta olarak değiştirilmiştir.

Yılmaz Özdil konu hakkında şuan için açıklma da bulunmaz iken Mustafa Gündoğan Başkan Erdoğan’ın eski özel kalem müdürülüğü görevin de bulundu.

 

 

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

İBB’in istediği indirime Ulaştırma Bakanlığı’nın istediği ile ret edildi, Zam yapıldı!

İBB'in istediği indirime Ulaştırma Bakanlığı'nın istediği ile ret edildi, Zam yapıldı!
İBB’nin getirdiği sistemle Otobüs+Marmaray kullanan İstanbullular en uzak mesafe için 3,5+3,5=7 TL öderken, Ulaştırma Bakanlığı’nın aktarma indirimini iptal ettirmesiyle 3,5+7,0=10,5 TL ödeyecek. Yani İstanbullulardan bir ayda 182 TL daha fazla ücret alınacak.
Marmaray’da 9 aydır uygulanan aktarma indirimi, TCDD’nin itirazı sonucu mahkeme kararıyla kaldırıldı! İBB’nin geçen hafta UKOME’ye getirdiği aktarmanın devam etmesi yönündeki yeni karar ise, merkezi yönetim temsilcilerinin oy çokluğuyla reddedildi.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Ak Partili belediye başkanı Tevfik Göksu’ya bağlı ekipler evine ekmek götüren çocuğa yaptıkları!

Ak Partili belediye başkanı Tevfik Göksu'ya bağlı ekipler evine ekmek götüren çocuğa yaptıkları!

Esenler belediye başkanı Tevfik Göksu’nun zabıtlarının evine ekmek götürmek için çalışan bir çocuğa yaptıkları sosyal Medya’da tepkilere sebep oldu!

Sanat camiasının ve yaptığı yardımlarla bir çok kişinin gönlünü fetih eden Haluk levent ‘de kayıtsız kalmadı.

 

Tevfik Göksu’ya bağlı ekiplerin küçük çocuğa yaptıkları tepkiler sürüyor, Tevfik Göksu ise sessiz kaldı.

Göksu için bir sonraki seçimde  Ak partiden aday olmasını istenmediği iddia edilmişti. Küçük çocuğun feryadı ise yürekleri dağladı, Ak parti ve MHP’den henüz açıklama gelmedi.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

İçişleri Bakanlığı: ‘Konaklama Tesislerindeki Restoranlar’ genelgesi yayımlandı

Dünyada ve ülkemizde koronavirüs vaka sayılarının plağın dışı yükselişi ile birlikte vatandaşın canını korumak adına kısıtlar ardı arkasına gelmeye devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı’nca, 81 il valiliğine gönderilen, ‘Konaklama Tesislerindeki Restoranlar’ konulu genelge ile, otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlar sadece konaklama yapan müşterilerine yönelik yemek hizmeti verebilecek. Otel ve konaklama tesislerinde bulunan restoran, lokanta ve diğer salonlarında saat 22.00’den sonra müzik yayını hiçbir şartta yapılamayacak

 

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine ‘Konaklama Tesislerindeki Restoranlar’ konulu genelge gönderdi. Genelgede, koronavirüs salgınının yayılımında tüm dünyada ve özellikle Avrupa’da hızlı bir artış yaşandığı ve Türkiye’de de vaka ve hasta sayılarında yükseliş görüldüğü belirtildi. Bu genelge ile restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme ­içme yerlerinin 10:00 ila 20:00 saatleri arasında sadece paket servis veya gel­-al hizmeti verecek şekilde açık olabileceği, restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20:00 den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebileceği hüküm altına alındığı ifade edildi.  Öte yandan oteller ve konaklama tesisleri içerisinde bulunan restoran ve lokantaların hangi esaslar çerçevesinde faaliyet verebilecekleri ise İçişleri Bakanlığınca yayınlanan ‘Sıkça Sorulan Soruların’ 9’uncu maddesinde açıklandığı belirtildi. Buna rağmen bazı oteller ve/veya konaklama tesislerinde restoran ve lokantalar için belirlenen kurallara aykırı uygulamalar yapıldığı, şartları taşımayan kişilerin otel veya konaklama tesisi içerisindeki restoran veya lokantalara kabul edildiği ya da kısıtlamaları aşmak adına içerisine konaklama da eklenerek müzikli-yemekli eğlence programı paketlerinin satışa sunulduğuna dikkat çekildi.

SADECE MÜŞTERİLERİNE YÖNELİK YEMEK HİZMETİ VEREBİLECEK

Buna göre,yeme-içme yerleri için getirilen kısıtlamalardan istisna tutulan otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlar sadece konaklama yapan müşterilerine yönelik yemek hizmeti verebilecek. Otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranların dışarıya paket servisi yoluyla satış yapmalarına müsaade edilmeyecek. Bu yerlere yönelik denetim faaliyetleri yoğunlaştırılacak ve etkinliği artırılacak. Kolluk kuvvetlerince yapılan denetimlerde, otel ve konaklama tesislerindeki lokanta veya restoranlarda bulunan müşterilerin  Kimlik Bildirme Kanunu çerçevesinde bildirimde bulunulan kişiler arasında olup olmadığının muhakkak kontrol edilecek. Kimlik Bildirme Kanunu çerçevesinde yapılan bildirimlerle otel ve konaklama tesislerinin kendi kayıtları arasında tutarsızlık olup olmadığının denetlenecek. Otel ve konaklama tesislerinde bulunan restoran, lokanta  ve diğer salonlarında saat 22.00’den sonra müzik yayınına (canlı müzik, kayıt dinletilmesi vb. her türlü yayın dahil) hiçbir şartta yapılamayacak. Vali ve kaymakamlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararlarının ivedilikle alınması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek. Belirlenen esaslara aykırı uygulama yaptığı veya eğlence yeri şeklinde faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen otel ve konaklama tesislerine Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ve Turizmi Teşvik Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilecek. Konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacak.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler