Wayfair çocuk ve organ ticareti skandalı !

Wayfair çocuk ve organ ticareti skandalı !

0
PAYLAŞ

Wayfair çocuk ve organ ticareti skandalı !

Amireka da ifaşalar dönemi başladı. Bu ifşa mide bulandırıcı ve bir o kadar da korkutucu. İnternet üzerinden çocuk ve organ ticareti yaptığı söylenen Wayfair şirketi ifşa olduğu söyleniyor.

Bu şirket 2002 yıllarında kurulmuş 20 milyon’dan fazla ürün içinde barından ve bağzı ürünlerinin olağın dışı yüksek olması, bu ürünlerin isim ve kodlarının kaçırılan veya kaybolan çocuklarla eşleşmesi tüm dikkatlari firmanın üzerine çekti.

Bu ilanlar sadece bu ilanları bilenler tarafından alındığı da su götürmez bir gerçek olarak karşımıza çıkmış oluyor .

Değeri taş çatlasın 50 dolar bu ürün 2019 ‘da kaybolan çocukla aynı ismi taşıyor ve fiyat bir anda 13 bin dolar oluyor.

Bir başka örnekte ise ;

İlan kodu’nu yandex’ yazdığımızda karşımıza çıkan foto ise küçük bir kız çocuğuna ait.

İnternet sitesinde ise iki adat tabolo görüyoruz bu tablolar 99 bin dolar’dan alıcı buluyor. İlanın okumayı bilen özel kullanıcılar hangi eşyanın hangi çocuk olduklarını kolayca buluyor buna göre seçimini yapıyor .

Bir başka örnekte ise :

Bu üründe ise ” Kind Kinsela ” 14 yaşında, 2020’nin nisan ayında Virginia’da bir anda ortadan kaybolan Maggie Kinsela adlı kız çocuğu ile aynı ismi taşıyan ve Turkish Turquoise yani Türk halısı diye ilana konulan fahiş fiyatta dandik bir halı.

Bunların hiç biri komplo teorisine veya hayal ürününe benzer şeyler değildi. Aynı durumu FETÖ’ de Dolarların üzerinde bulunan rakamlarla şifreli mesajlar verildiğini hatırlayalım. Günümüzün en yakın örneği ve anlayacağınız en yakın olay olduğu için bu örneği vermek abez kaçmaz.

Sitenin bir başka ilanını bu sefer örnek olak alalım ;

Yastık aratıldığında ise tanesi 3 dolar  olan yastıklar 45 bin dolar olarak karşımıza çıkıyor. Bu yastıklar da bu şifreleri bilen özel kullanıcılar tarafında ulaşılıyor ve kaçıran bir anda kaybolan çocuklar’ın resimlerine ulaşılıyor .

Bir diğer ürün ;

ResimResim

WAYFAIR YAPTIĞI AÇIKLAMA 

”Ürünlerin endüstriyel olduğu için makul rakamlar” 

 

Kurucu: Raif YAVUZYILMAZ

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK