Connect with us

GÜNDEM

Ülkücü Lider Meral Akşener: Sayın Erdoğan vatandaşa akıl verme, destek ver.

Ülkücü Lider Meral Akşener: Sayın Erdoğan vatandaşa akıl verme, destek ver.

Sayın Erdoğan vatandaşa akıl verme, destek ver. O beş müteahhitinizin yapı stokunu eritmek için kamu bankaları üzerinden, sudan ucuz krediler verdiniz. Gelin, vatandaşlarımıza da aynı imkânı tanıyın. Akıl vereceğinize, gelin; sıfır faizli, uzun vadeli kredi verin.

Ülkücü lider Akşener’in sözleri halt tarafından ve esnaf tarafından destek görüyor, Erdoğan ise henüz konuya ilgili bir açıklama yapmadı, iktitarın küçük ortağı MHP ise konuyla ilgili bir cevap vermediği görünüyor.

GÜNDEM

Ordu Ünye’de Tecavüz Muharrem Toprak

Geçtiğimiz günlerde iki çocuk annesi olan Eda G. kandırılarak evinden çıkarıldığı haberi ihbar kutumuza düştü.

 

Muharrem Toprak isimli şahıs Eda G.’nin kocası olan Lokman G. ile husumeti olduğu  aralarında kavga çıktığı ve Muharrem Toprak ” Senden öyle bir intikam alacağım bunu unutmayacaksın” dedi. Bir süre sonra Muharrem Toprak husumeti olan Lokman G.’nin  hanımına ahlaksız bir şekilde mesaj atarak kandırma yolu ile yeni doğum yapan loğusalık bir anneyi kandırmayı başardı.

 

Lokman G. Polise giderek Muharrem Toprak adlı şahıssı şikayet etti. Polis tüm illere isimlerini vererek yer tespitinde bulunmaya çalışırken Baykuş Haber bilişim ekibi yeri buldu ve polise ihbarda bulundu. Kandırarak kaçırdığı Eda G. olayı tüm gerçekliği ile muhabirimize anlattı.

 

Muharrem Toprak Eda G.’yi kocasından ve çocuklarından kaçırarak götürdüğü ev de Eda G.’nin tanımadığı bir şahıs tarafından tecavüz edilmeye çalışıldığını bu olaydan sonra ev den gitmek isteyen Eda G.’yi Muharrem Toprak ve kardeşleri döverek  hürriyetine tecavüz ederek zorla ev de tutuğunu, tutukları oda da ise  Köpekleri baş ucuna bağlayarak işkence yaptıkları ortaya çıktı.

 

Muharrem Toprak Silah kaçakçısı 

Muharrem Toprak olay sonrası Aile bireylerini ayarak sen benim ne iş yaptığımı biliyorsun hepinizi öldüreceğim Eda G.’yi geri istiyorum diyerek tehdit ettiğini Eda G. ağlayarak anlattı. Muharrem Toprak suç dosyası bir hayli kabarık !

Bir dönem Silah kaçakçılığı yapan  aile üyelerine yardım ve yataklık suçlarından yargılanmış.

Orman da kaçak odun kesme suçunu işlemeye devam ediyor.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Otobüs polemiği büyüdü Hizmeti Ak Parti ve radikal İslamcı Troller engelledi!

Otobüs polemiği büyüdü Hizmeti Ak Parti ve radikal İslamcı Troller engelledi!
Otobüs polemiği büyüdü Hizmeti Ak Parti ve radikal İslamcı Troller engelledi! Sosyal medyada algı çalışması yapan radikal islamcı ve fetöcü hesaplar bir çok çalışmayı engellemeye devam ediyor, radikal islamcı teröristler hizmetin gitmesini sosyal medyadan duyurdu ve engel kararı çıktı!
Bolu Belediyesi Meclis toplantısı Aralık ayının ilk oturumu dün gerçekleşti. Oturuma İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)’nin, Bolu Belediyesine hibe etmek istediği otobüsler damgasını vurdu.

Daha önce Belediye Başkanı Tanju Özcan, İBB tarafından beş adet yüksek yolcu kapasiteli büyük otobüsün ilimize tahsis edileceğini belirtmişti. Açıklanan tahsisle ilgili söz alan Ak Partili Belediye Meclis Üyesi Bülent Oturak, Özcan’a; “Otobüslerin daha önce hibe olarak ilimize tahsis edeceğini söylemiştiniz. Fakat öyle olmadığını anlamış olduk. Şeffaf olmadığınızı otobüslerin ücretsiz geldiği algısını oluşturup aslında aylık kiralama ile alındığını bugün öğrendik” dedi.

Ak Partili Belediye Meclisi Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Bülent Oturak cevaben açıklamalarda bulunan Başkan Özcan, “Evet daha önce 5 adet yüksek taşıma kapasiteli otobüsün İBB tarafından Bolumuza tahsis edilmesi için İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu talimat vermişti. Fakat İBB’nin belediye meclisinde bildiğiniz gibi Ak Partili üyeler çoğunlukta olduğu için bu kararı meclisten geçirememişti. Yani ilimize bedelsiz tahsis edilecek olan otobüsler sizin AK Partili İBB Meclisi üyeleri tarafından engellendi. İlimizin ihtiyacının aciliyeti açısından sorunun giderilmesi için 34 plakalı otobüsler aylık 2 bin TL’ye İBB encümeni kararıyla kiralandı. Maalesef İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinde İmamoğlu’nun çoğunluğu olmadığı için encümen kararıyla bunu çözdüler. Bolu’ya 5 tane otobüsü ücretsiz tahsis edilmemesi için uğraşan AK Partili Meclis üyeleri bir hizmeti daha engellemiş oldu. Fakat değeri milyonlarca lirayı bulan bu otobüsler yasanın elverdiği en uygun fiyata, hatta bedava sayılacak bir ücrete kiralanmış oldu” ifadelerini kullandı.

Kaynak: GT

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Radikal İslamcı Ak troller neye uğradığını şaşırdı Erdoğan Hayran kaldı! İYİ parti Ak parti için belediye başkanı seçti

Radikal İslamcı Ak Troller neye uğradığını şaşırdı Erdoğan Hayran kaldı! İYİ parti Ak parti için belediye başkanı seçti, Ak parti içinde olan vatan hainleri ve ihvancı terör mensupları adı altında Radikal İslamcı çeteye iyi bir ders oldu. IYI parti Ak parti adayını desteklmesi sonrası Ak partinin adayı belediye başkanı oldu, Erdoğan’ında milli parti dediği İYİ partinin bu çıkışı sonrası Pelikancı ve fetöcü hesaplar bu haberi duyuramadı,
Ak trollerin eski fetö hesapları ile bağlantısı olduğunu daha önce duyurmuştuk.
“Zimmet” ve “irtikap” suçlarından gözaltına alınan ve ardından tutuklanan eski CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un yerine mecliste başkan vekili seçimi yapıldı. 5. turun sonunda Millet İttifakı ve Cumhur İttifak adayları 15’er oy alınca seçim kuraya kaldı. Kura sonucu başkan vekili Millet İttifakı adayı Deniz Karakurt oldu.

İZMİR’in Menemen ilçe Belediye Başkanı CHP’li Serdar Aksoy, yolsuzluktan tutuklanıp cezaevine gönderildi. İçişleri Bakanlığı, Aksoy’u görevden uzaklaştırdı. Bugün, yeni başkanı seçmek için 4 tur oylama yapıldı. Meclis’te çoğunluk CHP-İYİ Parti ittifakında ancak ittifaktan 3 isim AK parti adayına oy verdi. 5. turda kura çekildi ve CHP’li Deniz Karakurt yeni belediye başkanı oldu. Pelikancı medya ise haberi Millet ittfikakı çatladı mı şeklinde algı haberleri ise sosyal medyada sabah ve yeni şafak gazetesi ile alay edildi, Pelikancı medya olarak Sabah ve yenişafak gazetelerinin isimleri sosyal medyada iddia edilmişti, Son zamanlarda sabah gazetesinin haberlerini ise Soylu ve ekibini endişelendiriyor, Yenişafak gazetssinin ise eski yazılarında halen terör örgütü fetö için yazılan bir çok yazının olması ise soru işareti!

CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, yolsuzluk suçlamasıyla tutuklanınca İçişleri Bakanlığı tarafından görevden el çektirildi. Menemen Belediye Meclis’i yeni belediye başkanını seçiyor. 4 tur oylama yapıldı, ancak CHP ve AK Partili adayların eşit oyu alması nedeniyle başkan seçilemedi. CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın Belediye Meclisi’nde çoğunluğu oluşturmasına rağmen adayları seçimi kazanamadı. Çünkü ittifak içinde 3 fire verildi. Menemen’in yeni belediye başkanı kura ile belirlenecekti ancak vazgeçildi ve 5. tur oylamaya geçildi.

Belediye Meclisi’nde kimin kaç üyesi var?

Menemen Belediye Meclisi’nde 31 üye bugün başkanvekilini seçti. Meclis toplantısı 14.00’da toplandı. CHP’nin adayı Deniz Karakurt, AK Parti’nin ise Aydın Pehlivan oldu. Meclis üyeleri tek tek gelerek oylarını gizli kullandı. 31 Meclis üyesinin bulunduğu Menemen Belediye Meclisi’nde 15 CHP’li, 10 AK Partili, 3 İYİ Partili, 2 MHP’li ve 1 bağımsız üye bulunuyor.

 

Radikal İslamcı Ak troller Troller neye uğradığını şaşırdı Erdoğan Hayran kaldı! İYİ parti Ak parti için belediye başkanı seçti

Millet İttifakı’ndan AK Parti adayına oy

İlk tur oylamada AK Partili Pehlivan 14, CHP’li Karakurt 17 oy aldı. İlk tur oylamasının sonucuna göre bağımsız meclis üyesi ve millet ittifakından bir isim AK Parti adayına oy verdi. İkinci turda ise AK Parti’li Pehlivan bir sürpriz daha yaptı. Pehlivan 15, CHP’nin adayı Karakurt 16 oy aldı. Bu sonuca göre millet ittifakından 2 isim AK Parti adayına oy verdi. CHP grubu meclis toplantısına ara verilmesini önerdi. AK Parti karşı çıktı.

Her turda Millet İttifakı’nda fire çoğaldı

Meclis başkanvekili toplantıya 5 dakika ara verdi. Aranın ardından 3. tur oylamaya geçildi. Oylama sonucunda AK Partili Pehlivan 15, CHP’li Karakurt 15, CHP’li Ali Aydın’a 1 oy çıktı. Beraberlik olduğu için dördüncü tur oylamaya geçildi. 4. tur oylamasında da CHP’nin adayı Karakurt 15, AK Parti’nin adayı Pehlivan 15 oy aldı. Bu oylamada da Millet İttifakı 3 fire verdi. Oylama bitti ancak başkan belirlenemedi. CHP ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın 4. turda seçimde 3 fire verdiği görüldü.

CHP adayı kura ile seçildi

 

15 dakikalık molanın ardından kura seçimi yapıldı. Buna göre kuradan çıkan Millet İttifakı adayı Deniz Karakurt başkan vekili oldu.

Belediye Başkanı ve 10 kişi yolsuzluktan tutuklandı

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında “zimmet” ve “irtikap” suçlarından gözaltına alınan, aralarında eski CHP’li Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’un da bulunduğu 11 kişi tutuklanmıştı. Menemen Sulh Ceza Hakimliğinin tutuklama kararının ardından Menemen Adliyesinden yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde çıkarılan Başkan Aksoy ve diğer 10 kişi İzmir 4 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmişti.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler