Suriyeliler deveyi kamyonete bağlayıp götürdü! Utanmazlar

Suriyeliler deveyi kamyonete bağlayıp götürdü! Utanmazlar

0
PAYLAŞ
suriyeli deve
Suriyelilerin Türkiye’de yaptıkları gündeme düşmeye devam ediyor yıllardır kaldıkları ülkede toplumun %90 tarafından istenmeyen Suriyeli uyruklu kişilerin son yaptığı ve aldıkları ceza insanlık ölmüş dedirtti. Hayvana eziyetin cezası bumu?
Bursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde, bir deveyi kamyonetin arkasına bağlayarak götürürken eziyet eden 2 kişi gözaltına alındı. Duyarlı gençler engel olmasalar, polise bildirmeseler hayvana eziyet veren kişiler deveyi kamyonun arkasında bağlı olarak Bursa’dan Kocaeli’nin Gebze ilçesine kadar götüreceklerdi.

Osmangazi ilçesi Yunuseli Mahallesi’nden kamyonetin arkasına bağladıkları deveyle yaklaşık 20 kilometre yolculuk eden 2 kişiyi gören Osman Kütükçü, aracı durdurmak istedi.

PEŞİNDEN KOŞTU

Yetişemediği aracın peşinden birkaç kilometre koşan Kütükçü, Samanlı Caddesi’ndeki bir parkta oturan gençlerin de yardımıyla kamyoneti durdurdu. Kamyonetteki Suriye uyruklu sürücü A.J. ve yanındaki Y.M, önce itiraz etseler de vatandaşların polise haber vermesiyle deveyi yol kenarındaki yeşillik alandaki bir ağaca bağladı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yıldırım Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin gözaltına aldığı 2 kişi hakkında “hayvana eziyet etmek” suçundan adli ve idari işlem başlatıldı. Ehliyeti de bulunmayan sürücüye “trafiği tehlikeye düşürmekten” 7 bin 900 lira, “hayvana eziyet etmekten” de 947 lira ceza uygulandı.

MECBUR KALMIŞLAR

Şüphelilerin ifadelerinde, deveyi kesmek için Kocaeli’nin Gebze ilçesinden 6 bin liraya aldıklarını ve mezbahaya götürdüklerini, kamyonete sığmayınca mecburen arkaya bağladıklarını aktardıkları öğrenildi.
Haklarında adli işlem de başlatılacağı öğrenilen şüphelilerin karakoldaki işlemleri sürüyor.

SÜRÜKLENMEDEN PERİŞAN OLDU

Deveyi kurtarmak için çaba gösteren Kütükçü, caddede devenin kamyonetin arkasında sürüklendiğini görünce peşinden koştuğunu söyledi.  Birkaç kilometre sonra kamyonete yaklaşabildiğini belirten Osman Kütükçü, şöyle konuştu:  “Kıraathanede çay içerken hayvanı sürüklediklerini gördüm, hemen koşarak yetişmeye çalıştım. Bu parkın oraya kadar geldim, arkadaşlarıma arabayla önüne kırıp kamyoneti durdurmasını söyledim. Şoföre hayvanı bırakmalarını söyledim, itiraz edince arkadaşlarla polisi aradık. Polis gelince deveyi parktaki ağaca bağladık. Hayvan sürüklenmekten perişan olmuştu, nefes dahi alamıyordu. Vicdanen müdahale etmek zorunda kaldım.”

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK