Reis Sedat Peker'in basın danışmanı Emre Olur, İstanbul'a getirildi, Ters kelepçelendi.. » Baykuş Haber
DOLAR

18,5033$% -0.15

EURO

18,1806% 0.78

STERLİN

20,5596£% 1.76

GRAM ALTIN

985,90%-0,15

ÇEYREK ALTIN

1.616,00%-0,91

a
  • Baykuş Haber
  • GÜNDEM
  • Reis Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur, İstanbul’a getirildi, Ters kelepçelendi..

Reis Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur, İstanbul’a getirildi, Ters kelepçelendi..

Reis Sedat Peker’in basın danışmanı Emre Olur, İstanbul’a getirildi, Ters kelepçelendi.. Reis Peker ‘in danışmanı olarak görev yapan kritik isim Türkiye’ye getirildi, Konuyla ilgili olarak Arnavutluk yetkilileri Emre Olur’u Türk yetkililere teslim ederken, bir çok Arnavut gazeteci ise yapılan yanlış bir kararın ileride doğuracağı sonucunda bilgiler paylaştı.

Arnavutluk yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yapmazken, Olur’un yurtdışına çıkış yasağı getirileceği ve tutuklanma talebiyle adliyeye sevk edileceği bildirilirken, reis Sedat Peker ise konuyla ilgili olarak henüz açıklama yapmadı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden Emre Olur hakkında yapılan açıklamada, “‘Tehdit’, ‘Suçu ve Suçluyu Övmek’, ‘Hakaret’, ‘Suç İşlemek Amacıyla Kurulan Örgüte Üye Olma’ ‘Basit Yaralama’, ‘Sesli, Yazılı veya Görüntülü Bir İleti ile Hakaret’ suçlarından adli makamlarımızca ulusal seviyede aranan ve Sedat PEKER suç örgütünün üyesi olan Ahmet Emre OLUR’un yer tespitine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, şahsın 23.05.2021 tarihinde Ülkemizden Kuzey Makedonya ülkesine gittiği tespit edilmiştir.

Kuzey Makedonya ve Balkan Ülkeleri İnterpol birimleri ile şahsın yer tespitine yönelik yazışmalar yapılmış ve görüşmeler devam etmekteyken 12.09.2022 günü Arnavutluk Tiran üzerinden BAE-Abu Dabi’ye gittiği tespit edilmiştir. 16.09.2022 tarihinde Millî İstihbarat Teşkilâtı Başkanlığı ve Abu-Dabi Büyükelçiliğimizden BAE’den deport edileceği bilgisinin Emniyet Teşkilatımıza iletilmesi üzerine Emniyet Teşkilatımızca yapılan sıkı takip sonucu söz konusu şahsın Sırbistan’a gideceği tespit edilmiştir. Ancak Sırbistan makamları uluslararası yolcu olduğu için sınır dışı talebimize olumlu yanıt verememiştir. Sırbistan’dan Arnavutluk Tiran’a geçeceği tespit edilen şahsın Arnavutluk Emniyet Genel Müdürlüğü, Arnavutluk İnterpol’ü ve Sayın İçişleri Bakanlarının kurduğu doğrudan temas sonucunda Tiran Havaalanında 17.09.2022 günü saat 06:00’da Arnavutluk polisi tarafından gözaltına alınması sağlanmıştır.

Bu itibarla söz konusu şahsı teslim almak üzere Arnavutluk-Tiran’a giden İnterpol ve KOM Daire Başkanlığı görevlileri tarafından Ahmet Emre OLUR 18.09.2022 tarihinde saat 06:30’daki uçuşla Tiran-Arnavutluk’tan teslim alınarak sorgulama ve adli işlemleri için İstanbul Havalimanında İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edilmiştir. “

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Bakan Süleyman Soylu açıkladı: Bursa’daki saldırının failleri yakalandı

HIZLI YORUM YAP