Connect with us

DÜNYA

Razi Canikligil Zafer Şahin’e sen aptal bir adamın tekisin şapşal

Razi Canikligil Zafer Şahin'e sen aptal bir adamın tekisin şapşal

Razi Canikligil Zafer Şahin’e sen aptal bir adamın tekisin şapşal dediği görüntüler CNN türk TV’de canlı yayına damga vurdu, yurt dışında yaşayan milyonlarca insanı zan altında bırakıyorsun, sen aptal şapşal bir adamın tekisin, siz dar düşünceli bir adamsın, Almanya’da yaşamayan İngiltere’de yaşan vatandaşları zan altında bırakıyorsun.

Aktroller ise Zafer şahine destek olduğu görüldü, İsimsiz hesaplardan atılan destek mesajlarına organikgerçek kullanıcılar ise Zafer şahine az bile söylemiş dediği görüldü.

Razi Canikligil: Hürriyet Muhabiri

Zafer Şahin: Takvim Gazetesi Ankara temsilcisi, Akparti ile yakınlığı biliniyor

 

Tartışma nasıl başladı?

Zafer Şahin, Razi canikligil için sen Amerikan bayrağına el basarak yemin ettin, bakın twitter bazı şeylere müdehale etmiyor mesela Cumhurbaşkanına twiterden izmiri gidişi sırasında müzik koydular yalan çıktı neden müdahale etmedi, siz neden biden için desteklediğiniz? Sizin için twitter’dan kullanıcılar  Razi Bey Amerika’yı bilmiyor, Trump için twitter blok koyarken Erdoğan’a için yalan haberlere neden blok koymadı bakın bunlar çok önemli.

Razi Canikligil ise, milyonalrca insanı zan altında bıraktınız Yurt dışında yaşayanlar, sen cahil şapşal bir adamın tekisin Cumhurbaşkanı Erdoğan buraya her geldiğinde Türklere vatandaş olun çağrısı yapıyor, oy kullanın çağrısı yapıyor, Zafer Şahin geri zekâlısın, herkes yemin ediyor, herkes oy kullanıyor, herkes seçim ile ilgili konuşuyor, benim için bu program bitmiştir ben böyle kişilerle konuşmam dediği görünüyor.

 

DÜNYA

İstanbul’da Suriyeliler yüzünden bir genç kız yaşamını yitirdi!

İstanbul'da Suriyeliler yüzünden bir genç kız yaşamını yitirdi!

İstanbul’da Suriyeliler yüzünden bir genç kız yaşamını yitirdi! Türkiye’de yaptıkları kavgalar ve kural ,nizam, hukuk tanımaz Suriyelilere tepkiler yükselmeye devam ediyor, bu Sefer’de çıkan Kavga’da suçsuz bir genç kız hayatını kaybetti, silahla vuruldu! AK parti başta olmak üzere MHP’nin DESTEK VERDİĞİ Suriyelilere DESTEK devam ederken toplumda olan kaos gün yüzüne çıkıyor.

Kız kaçırma kavgasında silahlar konuştu, kaldırımda yürüyen genç vurularak hayatını kaybetti İstanbul’da Suriyeli iki aile arasında kız kaçırma meşalesi yüzünden kavga çıktı.

Kız kaçırma kavgasında silahlar konuştu, kaldırımda yürüyen genç vurularak hayatını kaybetti

İSTANBUL – İstanbul’da Suriyeli iki aile arasında kız kaçırma meşalesi yüzünden kavga çıktı. Silahların konuştuğu kavgada iki Suriyeli çocuk hafif şekilde yaralanırken, saldırı esnasında kaldırımda yürüyen 1 kişi de vurularak hayatını kaybetti. Şüpheliler polis ekipleri tarafından yakalanarak adliyeye sevk edildi.

Olay, 18 Ağustos günü Küçükçekmece’de yaşandı. İddiaya göre, Esenyurt’ta yaşayan Suriye uyruklu Omar M. isimli şahıs, Küçükçekmece’de oturan Nura H. isimli kadını olaydan 2 gün önce kaçırdı. Kızın ailesi Erkek tarafının yaşadığı yere giderek kavga etti. Daha sonra erkeğin ailesi kız tarafının yaşadığı Küçükçekmece Pelikan Sokağa gidip kurşun yağdırdı. Silahlı saldırı sırasında olayla hiçbir alakası olmayan ve o sırada kaldırımda kuzeni ile yürüyen Ahmet Elçeoğlu ve Kuzeni M.E.’de vuruldu. 24 yaşındaki Eçeoğlu, olay yerinde hayatını kaybetti.

Kız tarafından da A.H. ve H.M. isimli iki çocuk hafif şekilde yaralanırken, saldırganlar olay yerinden kaçtı. Olay üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şahısların kaldığı 13 adresi tespit edip, önceki gün eş zamanlı operasyon düzenledi. Baskında, silahı kullanan ve kız kaçırma olayını gerçekleştiren Omar M. Çatalca’da onunla birlikte araçta gelen diğer iki şüpheli Gerib M. ve İmet N. ise Esenyurt’ta yakalandı. Emniyette işlemleri tamamlanan 3 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Haberi Okumaya Devam Et

DÜNYA

Cumhur İttifakı’nda Şok! Çin’e diye yollanan treni Halkalı Garı’nda çıktı! Erdoğan’ı zora düşürecek olay!

Cumhur İttifakı'nda Şok! Çin'e diye yollanan treni Halkalı Garı'nda çıktı! Erdoğan'ı zora düşürecek olay!

Cumhur İttifakı’nda Şok! Çin’e diye yollanan treni Halkalı Garı’nda çıktı! Erdoğan’ı zora düşürecek olay! Ak parti ve MHP tartışılmaya devam ederken ÇİN’e gönderilen tren halkalı garında ortaya çıkması Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı zor durumda bıraktı! Erdoğan Henüz Çin’de olması gereken trenin halkalı garında ne işi var sorusuna cevap vermedi.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun “Çin’e tren gönderiyoruz” diyerek törenine katıldığı, İstanbul’dan yola çıkan “İlk ihracat treninin” Çin’e aslında gitmediği, Halkalı Garı’na geri çekildiği öğrenildi.

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), Çin’e ihraç ürün taşıyacağı bildirilen ‘ilk ihracat treni’nin Halkalı Garı’na geri getirildiğini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’den Çin’e gidecek ilk ihracat treninin dün İstanbul’dan yola çıkacağı bildirilmişti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Marmaray’dan geçerek Bakü-Tiflis-Kars demir yolu hattı ve Hazar Geçişli Doğu-Batı Orta Koridor üzerinden Çin’e ulaşacak trenin, 8 bin 693 kilometre yol alıp, 2 kıta, 2 deniz ve 5 ülke geçerek yükünü Çin’e 12 günde ulaştıracağı belirtildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, trenin, Türkiye’de 2 bin 323 kilometre, Gürcistan’da 220 kilometre, Azerbaycan’da 430 kilometre, Hazar Denizi’nde 420 kilometre, Kazakistan’da 3 bin 200 kilometre ve Çin’de 2 bin 100 kilometre olmak üzere toplamda 8 bin 693 kilometre yol kat edeceğini söylemişti.

Ancak Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası’ndan yapılan açıklama ile trenin Çin’e gitmediği, Marmaray’dan geçirilmesinin ardından Maltepe istasyonunda üstüne asılı pankartların sökülerek geri Halkalı Gar’a getirildiği ortaya çıktı.

İşte BTS’den yapılan açıklama:

ÇİN’E GİDERKEN KAYBOLAN İLK İHRACAT TRENİ…

“Toplamda 42 konteyner içinde beyaz eşya taşıyan ilk ihracat trenini 04.12.2020 tarihinde saat 14 da Kazlıçeşme istasyonundan Çin’in Xi’an şehrine Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından uğurlandığı gibi (Hareket Memuru Diski ile) basında ve sosyal medyada haber olmuştur.

TCDD Trafik ve İstasyon Yönetimi Dairesi “Marmaray Trafik Talimatı” 2/2020 de revize edilmeden önce yük trenlerinin Marmaray Tüp Tünelinden sadece Marmaray tren işletmeciliğinin sonlandığı saatte, yani gece geçişine izin veriyordu. Bu sebepledir ki; 07.11.2019 tarihinde Çin’den gelen ilk tren Marmaray tüpünde bakım kuşağının ardından saat 04.24’te, ikinci tren ise saat 05.00’da Marmaray Ayrılıkçeşmesi durağından geçerek yolculuğuna devam ettirilmiştir.

“Marmaray Trafik Talimatı”nın Yük Tren Geçişi ile ilgili genel kuralların belirlendiği 11.maddesindeki değişen bu hüküm gereği, Çin’in Xi’an şehrine gidecek olan 15274 nolu özel yük treninin, gündüz Marmaray Yolcu taşımacılığının yapıldığı saatte gönderilmesi üzerine oluşan tren tehirleri(rötarları) “Marmaray Trafik Talimatı”nda yapılan değişikliğin yerinde olmadığını göstermiştir.

Çin’in Xi’an şehrine gidecek 15274 özel yük treninin Marmaray tüp tünelinden geçirilmesi esnasında 9 adet Marmaray treninin seferi iptal edilmiş, 10 adet Marmaray treninin sefer bölgesi kısaltılmış, 9 adet Marmaray treni de toplam 92 dakika tehir(rötar) 56 saatlik sokağa çıkma yasağının başlamasına saatler kala, insanların bir an önce evlerine yetişme telaşını yaşadığı anlarda; TCDD ve TCDD Taşımacılık Aş Yönetiminin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanının övgüsüne mazhar olma, koltuğu sağlamlaştırma ve şov yapma hesabının, İstanbul gibi büyük bir metropolde yarattığı trafik aksaması ve tehirler, pandemi döneminde yolcu birikmesine, sosyal mesafenin ortadan kalmasına, hastalığın yayılma oranının artmasına ve yolcu memnuniyetsizliğine yol açmıştır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı yanıltıldı mı?

Yaşanan bu sıkıntılara rağmen öğreniyoruz ki; Çin’e yollanan bir ihracat treni aslında yok ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun bir şov uğruna yanıltılması var.

İşin Aslı Nedir?

Çerkezköy’deki BSH firmasının vagonlarına buzdolabı yüklü konteynerler yüklenerek oluşturulan Çerkezköy’deki BSH firmasının vagonlarına buzdolabı yüklü konteynerler yüklenerek oluşturulan tren Kazlıçeşme istasyonuna getirilmiş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na, “Çin’e tren gönderiyoruz” diye tören yaptırılmış, tren Marmaray’dan geçirilmiş, Maltepe istasyonunda tren üstüne asılı pankartlar sökülmüş ve tren, geri Halkalı Gar’a getirilmiştir. Sosyal medya paylaşımlarından görüyoruz ki, tüm bu yaşananlar; Ulaştırma ve Altyapı

Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıltılmasının yanında, Dışişleri Bakanlığı’nın da bu yanıltıcı haberi paylaşması nedeni ile uluslararası kamuoyu nezdinde ülkemizi zor durumda bırakmıştır.

Ülkemizin itibarını sarsan, “yapılmayan bir taşıma” nedeni ile kurumu zarara uğratan, yolcu taşımacılığında aksamaya neden olan, pandemi koşullarında halkın sağlığını tehlikeye atan TCDD ve TCDD Taşımacılık Aş Yöneticileri hakkında gerekli değerlendirme yapılması için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nı göreve davet ediyoruz. ”

Kaynak: C.gazetesi

Haberi Okumaya Devam Et

DÜNYA

Türkiye’yi haksız yere suçlamaya kalkan Pmapeo’yu Çavuşoğlu susturdu !

 

Katıldığı NATO toplantısında Türkiye’yi hedef alan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’ya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu çok keskin bir şekilde karşılık verdi. NATO toplantısında konuşulması gereken konuları bir kenara koyup çıkarlarına konuşan ve direkt Türkiye’yi hedef alan Pompeo, Türkiye’yi “NATO prensiplerine karşı” olmakla suçladı. Çavuşoğlu ise, Ankara’ya asılsız iftiralar atan Pompeo’nun ağzını payını verdi.

 

Belçika’nın başkenti Brüksel’de NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Trump hükümeti adına son kez katılan Mike Pompeo, Türkiye’yi hedef alan bir dizi skandal açıklamaya imza attı. Yunan gazetesi Kathimerini’nin üst düzey diplomatlara dayandırarak geçtiği habere göre; Kuzey Atlantik İttifakı’nın gelecek 10 yılda nasıl daha güçlü hale gelebileceği konusunun tartışılmasının planlandığı toplantıda, Pompeo tansiyonu yükselterek Türkiye’yi hedef aldı. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Ankara’yı, Doğu Akdeniz, Libya, Suriye ve Dağlık Karabağ’da “provokatif adımlar atmakla” suçlayarak, “Türkiye’nin NATO prensiplerine karşı” olduğunu ve “birliği zedelediğini” söyledi. Pompeo ayrıca, Türkiye’nin S-400 almasını “Rusya’ya verilen bir hediye” olarak tanımladı.

ÇAVUŞOĞLU’NDAN SERT CEVAP

Gündem dışı şekilde Türkiye’yi hedef alan Pompeo’ya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun cevabı sert oldu. Çavuşoğlu Pompeo’ya, “Avrupalı müttefiklere telefon açıp Türkiye karşıtı bir cephede toplamak, bölgesel çatışmalarda körü körüne Yunanistan’dan yana taraf tutmak ve Türkiye’ye Patriot hava savunma sistemi satmayı reddetmekle” cevap verdi. Çavuşoğlu ayrıca, Türkiye’nin DEAŞ’la savaştığı bir ortamda ABD’nin Suriye’deki teröristleri desteklediğini, yine ABD ile Fransa’nın Dağlık Karabağ’da Ermenistan’a destek vererek çatışmayı daha da kötüleştirdiğini dile getirdi.

AMAÇ, JOE BIDEN YÖNETİMİNİ ZOR DURUMDA BIRAKMAK

Adının açıklanmasını istemeyen bazı üst düzey diplomatlar, Trump hükümeti adına son NATO toplantısına katılan Pompeo’nun, ocak ayında göreve gelecek Joe Biden yönetimi için ittifak içerisinde hayatı daha zor hale getirmek için tansiyonu yükselttiğini öne sürdü.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler