Connect with us

GÜNDEM

Mustafa Kemal Atatürk’e Yapılan İngiliz Operasyonu

Atatürkün ingilizlerle savaşı

Bugün 19 mayıs Atatürk’e yapılan onlarca operasyonlardan bazılarını sizler için anlatmak zorunda kalıyoruz maalesef İngilizlerin operasyonunu tarih bilmez amansız kişilere anlatmak zorunda kaldığımızı utanarak, anlatmanın acısını tahmin dahi edemezsiniz.

Milli mücadele sadece savaşla değil aynı zamanda içeride olan İngiliz bozmalarının tahrik ve halkı İngilizlere teslim etmesine kadar bir çok olay yaşandı bu güzel şanlı toprakta.

Yurt işgal altında Damat Ferit ise İngilizlere çalışmakta

Savaşmadan içerimize kadar giren ilginiz donanmaları yoğun baskıları ile saraya istediğini yaptırıyor, hatta dönemin bir çok önemli cemiyetlerini yer altında saklanarak uyguluyordu, Gazeteler dahi halkın inancını sarsacak fetvalar veriyor, İngilizlere karşı durulmamasını inceden,inceye yayıyorlardı. Sultan Vahdettin’in yanında olan bazı kişiler buna karşı çıksa da bu kişiler bir şekilde görevlerinden alınmaya başlıyor, sadrazam dahi görevden alınıyor! Bu nasıl bir düşman ki sarayın tüm duvarlarını dili gibi biliyor, istediği her şeyi yaptırıyor, sokaklarda rahatlıkla dolaşabiliyor bu kişiler.

Süngülerle şehit edilmiş öksüzler unutulmuş, İngilizler için fetvalar veren şeyhülislamlar türemiş!

Mustafa Kemal İçin Gazeteler’de Hırsız Deniliyor!

Hırsız denilen bir subay düşünün ne kadar tanıdık değil mi? Hırsız denilen bir subay. Halkın içinde çıkamasın Mücadele vermesin’de ingilizlere teslim olalım diyen bir yapı bu! Vaz geçer mi Millet! Aldırış edermi! atalarımız etmediler, Mustafa Kemal bu sözleri söyleyenlere en güzel cevabı onlara geri iade ederek verdi. Sadece Mustafa Kemal Değil Çanakkalede savaşmış komutanlara hakaretler ediliyordu! Bugün saygı duyduğumuz dünyanın saygı duyduğu ve Türkün ne olduğunu gösterdiğimiz milletler değil kendi içimizde olan kişiler hakaretler ediyordu!

Savaşı Kazanamayan İngiliz Oyunları!

Doğru bir çok olay oldu hatta yaşandı, tekkeler kapandı doğru ama neden kapandı? O dönemde acıyarak söylemek gerekirse savaştan kaçan herkes dergaha sığındı, hırsızlar dahi sadece hırsızlar değil İngiliz boş durur mu?

Fetvalar veriliyor yine ama Alimler meclisi Mustafa kemale bizzat bunları şimdilik kapatılmasının doğru olduğunu bildirmiştir.

Ne kadar tanıdık olsa zamanın İngiliz haini gazeteye düzmece bir belge koyarak Din Elden gidiyor diyerek halkı direnmemesi için ikna etmeye çalışıyor! Ne kadar tanıdık bu yazılar size tıpkı bugün olduğu gibi. Yunan kazansaydı diyen o günde vardı ama inanın bana bunlar tek amacı İngilizlere teslim bayrağını vermek.

Yine aynı zamanda saraya yakın İngilize bağlı din adamları İngilizleri överek halkı kendine çekmeye çalışıyor.

Aslında olaylara şu şekilde bakmakta gerekiyor

Mustafa Kemal Peygamberin Hz. Muhammed s.a.v toprağına gittiğin de etkilenmiş dinin neden kendi toprağında farklı yaşandığını görmüştür. Bazı Anadolu alimlerinden ise Mustafa Kemal ile görüştüğü ve ders dahi verdiğini iddia edilmektedir.

Bugün aynı olayları yaşamadık mı?

15 temmuz da milletin her ferdi sokağa çıktığı gün, karşısında fetö denen örgüt yok mu peki bu fetö Amerikayı her seferinde övmedi mi? Peki bazı  alim denen düzenbazlar yunan galip gelse sözlerini sizlere söylemedi mi? Fikirler aynı cisimler ve fertler farklı olabilir. Ama fikirleri aynı Türkü esir almak savaşarak değil yorgun düşürerek, savaştırarak, oyalayarak, Ecdadına küfreden bir toplumun cezası ölüm değil Türkün bayrağına bakarak olacaktır.

Ey Yunan Seviciler!

Süngülerle öldürülmüş çocukların acısını siz yaşamadınız doğru İngilizler kazanamadı ama siz İslamı kullanarak her türlü İftira attığınız Çanakkale kahramanları bugün bu sancağın mimarıdır.

Sözde din alimleri

Burnunun ucunu dahi göremeyen din alimlerinin çıkıp kurtuluş mücadelesi hakkında İslam düşmanı demesi çok komik, bu bozma din alimleri kucağında fetö denen evladını beslerken nedense tehlikeyi göremediği gibi bu tehlikenin de destekçisi oldular lakin göremedikleri o kahramanların celladı olmakta kararlılar. İnanmış hiçbir Türk size ne Osmanlıyı nede Mustafa Kemalle gönül veren kişileri ezdirir. İngiliz’in oyunu Kurt uluyana çemberler çizilene kadardır.

Elifi mi bilmezler din, besmele bilmezler şeyh olmuşsa vah sizin halinize. Yaşa Mustafa Kemal Yaşa, Allah c.c  bu ülkeyi bize iyi kötü bırakan vatan evladından razı olsun.

Bugün damat Feritler bitmedi aramız da damatlar

Bugün sahte şeyhülislamlar bitmedi aramızda şeyhler

Bugün İngiliz gazeteleri bitmedi aramız da yağcılar

Bugün Mustafa Kemaller bitmedi içeride gaziler

Bugün milli mücadeleye destek veren alimler de bitmedi aramız da ozanlar

Bugün asla bitmedi içimiz de hainler!

Bugün Amerikancı vekiller bitmedi alkışlıyor dingiller

Bugün ihanet şebekesi bitmedi koltukta tok oturuyor peşmergeler

Bugün daha bitmedi görüyor üçler, beşler, yediler, kırklar!

 

Yazan : Ersoyk

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Cübbeli Ahmet Hoca Efendi ‘damada ihale’ açıklaması: Dini alet edip, haksız kazanç elde eden lanetlenmiştir

Cübbeli Ahmet hoca ” damadı” ile ilgili olarak çıkan haberlere Veysi Ateş’in programında cevap verdi.

 

 

 

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Habertürk’te Veyis Ateş’in sorularını yanıtladı. Cübbeli Ahmet hoca efendi , İstanbul Yarı Maratonu organizasyonu için İBB şirketlerinden Spor İstanbul tarafından düzenlenen ihalenin, damadına ait şirkete verilmesiyle ilgili “Kim dini alet ederek para kazanıyorsa Allah (c.c)  ona lanet etsin” dedi.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Din Nasıl İstismar edilir? Cübbeli Ahmet’e Tokat gibi cevap!

Din Nasıl İstismar edilir? Cübbeli Ahmet'e Tokat gibi cevap!

Bizim Sakarya yazarı Ahmet Çubuk Cübbeli Ahmet denen hocaya tokat gibi cevap verdi, Cübbeli Ahmet olarak bilinen hoca ise henüz konuyla ilgili açıklama yapmadığı görüldü!

Sakarya Güncel Son Dakika HaberleriSayın Cumhurbaşkanımız CHP ‘li türbanlı bayanlara Konu Mankeni demiş. Geçmişi hatırlarsak kendileri iktidara nasıl gelmişti? Türbanı simge yapmışlardı. Oysa Anadolu da buna baş örtüsü yada yerli halk örtme derdi. TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR. Gelelim bugünkü konumuza; ‘Cübbeli’ nin damadının ‘ihale haberlerine’ erişim yasağı geldi. Adstation Reklam’ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile 2019’da imzaladığı 1 milyon 872 bin TL’lik ihaleye ilişkin haberler kaldırıldı. Ancak bunun dışında da ihaleler olduğu ortaya çıktı. Değeri 14.4 milyon olan toplam 6 ihale var. Afişe, finiş düzenlemesine, milyonlar savrulmuş.

İfade Özgürlüğü Derneği, (“İFOD”) kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ nün damadı ile ilgili 210 haberin, Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin 25 Aralık 2020 tarih ve 2020/239 sayılı kararı ile erişime engellendiğini duyurdu. Erişim engeline konu olan ‘2 kaynak haber’ var. İlki, Cüppeli Ahmet’in damadı Bolulu Esat Palazoğlu’ nun 3 Nisan 2019’da, İstanbul İBB ile imzaladığı ihaleye ilişkin. ‘İstanbul Yarı Maratonu’ organizasyonu için İBB iştiraklerinden ‘Spor İstanbul’ tarafından düzenlenen ihale, Ünlü’ nün damadının şirketine verilmişti. 2 kısımdan oluşan ve toplam 3 milyon 596 bin 626 lira olarak belirlenen ihalenin, 1 milyon 872 bin TL’si, maratondan 4 gün önce yapılan anlaşma ile Cübbeli Ahmet’in damadının şirketi olan Adstation Reklam’a verildi. İHALE VE SİLAH 2018’e ait ikinci haber, yine damadın marifetleri ile ilgili.

 

Esat Palazoğlu ve abisi Muhittin Palazoğlu tatil için gittikleri memleketleri Bolu’da, ormanlık alanda otomatik tüfekler ile atış yapıp, sosyal medyada onlarca silah ve mermi fotoğraflarını paylaşmışlardı. Düzeni sürdürmek için arada silah ile mesaj vermek adet oldu. NASIL PALAZLANDILAR? Palazoğlu kardeşler, aldıkları Karacasu Orman İşletmesi’nin ihalesi ve Bolu kent merkezinde bir anda sahip oldukları servet değerindeki 4 bina ile de sık sık gündeme gelmişlerdi. Kardeşlerin İngiltere’de büyük yatırımları olduğu ve İngiliz vatandaşlıklarının bulunduğu da sık sık konuşuluyor.

2 YILDA 14.4 MİLYONLUK VURGUN

Biz ‘İstanbul ihalelerine’ dönelim. İBB ile imzalanan anlaşmaları eksik bırakmayalım. Aslında 1 ihale yok. Değeri 14.4 milyonu bulan toplam 6 ihale var. Adstation Reklam, İBB ile 2019’daki 1 milyon 872 bin TL’lik ihaleden başka şu anlaşmaları imzalamış, sıralayalım.

AFİŞE GİDEN PARA KAMUNUN CEBİNDEN: 7 MİLYON 828 BİN 2018’de

muhtelif ‘İstanbul maratonu’ organizasyonlarındaki start ve finiş notalarının hazırlanmasından 676 bin TL kazanç elde etmiş. 2019’da yine muhtelif ‘gençlik ve spor’ faaliyetleri kapsamında teknik kiralama, vinil, afiş, kitap tasarımı, yemek ve fuar ‘hizmetlerinden’ tam 7 milyon 828 bin TL kazanmış.

KADINLAR LALE TENİS TURNUVASI İBB,

Cübbeli’ nin damadının sahip olduğu Adstation Reklam’a 2018 ‘Çocuk Maratonu’ için 1 milyon 400 bin TL ödemiş. 2018’deki ‘İstanbul Yarı Maratonu’ için ise 1 milyon 957 bin TL aktarılmış. Adstation Reklam, 2019 yılındaki ‘Kadınlar Lale Kupası’ organizasyonunu ise 637 bin TL bedelle üstlenmiş.

DİN SATMANIN TANIMI NEDİR?

Damat, ‘kadın tenis turnuvası’ ihalesi alırken, kayınpeder Cübbeli Ahmet aynı tarihlerde verdiği 2 vaazdan birinde, “Kadınların tesettüre riayet etmediği bir memlekette yaşıyoruz. Başı açık, bacağı açık, kolu açık. Maalesef ‘Müslümanım’ diyenlerin bir çoğu da ‘Ne var bunda’ diyor” ifadelerini kullanıyordu. Diğerinde ise “Kadının saçının bir teli görünse bile 70 sene yanacak” diyordu. İşte tam olarak günümüzün görünümü rejimin yarattığı iklim budur. Din satarak, yol açmak. Tüccarlık yaparken ise söylediğini, anlattığını, kendini bile inkar edebilecek kadar riyakar olmak.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Riskli konutların dönüşümü için İmamoğlu’na yine yetki vermedi Ak parti ve MHP’nin deprem umurunda değil!

Riskli konutların dönüşümü için İmamoğlu’na yine yetki vermedi Ak parti ve MHP'nin deprem umurunda değil!

Riskli konutların dönüşümü için İmamoğlu’na yine yetki vermedi Ak parti ve MHP’nin deprem umurunda değil! İmamoğlu tarafından defalarca meclise getirilen konu yine engellendi, çoğunluğu elinde olan meclis üyeleri Akparti ve MHP meclis üyeleri yine ret ederek depremi hiçe saydıkları görüldü!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluğu elinde bulunduran AKP-MHP grubu, Başkan Ekrem İmamoğlu’na, sosyal konutların deprem riskine karşı ihtiyaç ve hak sahiplerine kiralanıp satılabilmesi için üçüncü kez yetki vermedi.

Kaynak: Özlem GÜVEMLİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ocak ayı oturumlarında Başkan Ekrem İmamoğlu’na, sosyal konutların ihtiyaç ve hak sahiplerine verilebilmesi için yetki verilmesi teklifi üçüncü kez görüşüldü. Yetki talebi, 2020 yılının şubat ayı meclisinde reddedilmiş, karar temmuz ayında veto edilerek meclise gönderilmiş ancak AKP-MHP grubunun çoğunlukta olduğu Meclis, İmamoğlu’na direnmişti.

Tekrar Meclis’e gönderilen İBB Mesken Müdürlüğü teklifinde İstanbul sınırları içinde mülkiyeti İBB’ye ait kullanıma hazır olan konutların, fiili durumda kullanılmamasına bağlı olarak yıprandığı, atıl duruma düştüğü ve bu durumun belediyeye ek finansman yükü getirdiği belirtildi.

İstanbul’da beklenen büyük depreme yönelik yapılacak çalışmalara katkı sağlamak adına ve imar planları kapsamında yerinde muhafazası mümkün olmayan gecekondu işgalleri ile kentsel dönüşüm alanında kalan riskli yapıların meydana gelebilecek afetlere önlem olarak tasfiye edilmesi gerektiği belirtildi. Hak ve ihtiyaç sahiplerinin acil konut ihtiyacının karşılanması için yasa ve yönetmelikler doğrultusunda mülkiyeti İBB’ye ait konutların kiralama ve satış işlemleri için Ekrem İmamoğlu’na yetki verilmesi talep edildi.

KOMİSYON HEM İADE ETTİ, HEM HUKUKİ İŞLEM YAPILMASINI İSTEDİ

Teklifi değerlendiren Hukuk, Altyapı, Mesken ve Emlak komisyonlarının ortak raporunda, Belediye Meclisi yetkisinin devrinin uygun olmadığını belirtilerek dosyanın müdürlüğüne iadesi uygun bulundu. Raporda ayrıca konu geçtiğimiz şubat ayında gündeme geldiğinde tahsis edilecek taşınmazların kimlere, hangi şartlarda tahsis edileceğine ilişkin bilgi ve belgelerin Meclis’e sunulmasının istendiği ve belgelerin sunulmadığı kaydedilerek, Meclis kararlarını uygulamayarak hak sahiplerinin mağduriyetine ve belediyenin zarara uğratılmasına neden olanlar hakkında hukuki işlem yapılması uygun bulundu. Rapor, AKP-MHP grubunun oylarıyla kabul edilerek İmamoğlu’na istediği yetki verilmedi.

SOSYAL YARDIMA DEĞERLENDİRME KURULU ŞARTI

İBB’nin Sosyal İşler ve Yardım Esasları Yönetmeliği değişikliği de İBB Meclisi gündemindeydi. İBB yönetiminin hazırladığı yönetmelik taslağının, acil durumlarda sosyal inceleme yapılmadan ihtiyaç sahiplerine yardım yapılmasına ilişkin maddesi AKP-MHP’nin çoğunlukta olduğu komisyonlar tarafından  revize edildi.

Yardım için Değerlendirme Kurulu kararı şartı getirildi. Madde şöyle düzenlendi: Sel, yangın, deprem ve heyelan gibi acil müdahale gerektiren olağanüstü hallerde afetzedelere ve temel ihtiyaçlarını karşılayamayan dar gelirli, yoksul muhtaç, kimsesi ve engelliler gibi ihtiyaç sahiplerinin belediyenin imkanları dahilinde sosyal inceleme yapılmaksızın olaydan etkilendiği ve desteklenmesi gerektiği tespit edilenlere diğer kriterler aranmaksızın Değerlendirme Kurulu kararıyla yardımda bulunabilir.

Ayrıca yönetmeliğin Meclis’te kabul edildikten sonra Sayıştay görüşü alındıktan sonra yürürlüğe girmesi şartı getirildi. CHP’li komisyon üyeleri rapora muhalefet şerhi düştü.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler