Mustafa Kemal Atatürk yakılan camiye ne tepki verdi?

Mustafa Kemal Atatürk yakılan camiye ne tepki verdi?

0
PAYLAŞ
Mustafa Kemal Atatürk yakılan camiye ne tepki verdi?

Toplumda ayrıştırmak devam ederken Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına dinsiz ve kâfir diyen grupların çoğalması tartışmalarında hedefine geldi.

Bir çok siyasi ve gazeteci Mustafa Kemal Atatürk’ün dinsiz olduğunu savunurken!

Mustafa Kemal Atatürk’ün kendi parasıyla yaptırdığı cami gündeme geldi.

Atatürk dinsiz mi?

ataürk dinsiz mi

Yıllarca süre gelen tartışmada Mustafa Kemal Atatürk’ün camileri ahıra çevirdiği, yıkıldığı algısı yapılırken! Emekli albay Alican Türk bir paylaşıma imza attı. Eskişehir -Milhalıççık ilçesinde Yunanlıların yaktığı ve Atatürk’ün kendi parasıyla onarttığı camiyi paylaştı.

Paylaşımında bir çok kişi tarafından beğenilen ve paylaşılan bilgi ile şunu sordu yakılan camiyi kendi parası ve bütçesiyle düzelten kişi nasıl dinsiz ve Kur’an okumayı yasaklar?

Mustafa Kemal’in o dönem içinde haddini aşmış ve İngiliz ve Ruslarla işbirliği yapan tarikat ve cemaatleri engellediği biliniyor. Kur’an’ı kerimle örtüşmeyen kitaplar çıkarılmasını yasakladığı biliniyor. Yine daha önceki dönemde Atatürk’ün mason olduğu tartışılmış ve seneler sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün masonlar için bu oluşumu takip edin, izleyin tehlikeli olduğu söylenmiş ve şuan Taksim’de bulunan mason locasının Atatürk tarafından kapatıldığı belgelenmiş ve olay son bulmuştu.

BİR CEVAP BIRAK