Melih Gökçek Çuvalladı

Melih Gökçek Çuvalladı

0
PAYLAŞ

Melih Gökçek ‘yılın skandalı’ diye paylaştı bakın skandal’ı yapan kim çıktı

Tarihi Hacı Bayram-ı Veli h.z Camisi’nde çekilen bir klipte motoru ile drift yapılan görüntüler üzerinden Mansur Yavaş’ı hedef gösteren Melih Gökçek patladı. Cami önünde drift yapan kişi Melih Gökçek’in oğlunun arkadaşı olduğu bilirlendi.

 

Tarihi Hacı Bayram-ı Veli Camisi’nde çekilen neydü belirsiz klip üzerinden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedefe koymaya çalışan Melih Gökçek’e, Ankara büyük şehir belediyesi’nin Basın Müşaviri olan Volkan Gültekin yanıt geçikmedi.

Tarihi Hacı Bayram-ı Veli h.z Camisi’nde neydü belirsiz bir klip çekimi için drift yapan bir motorsiklet’in video çalışmasının yapılmasını en üst perdeden eleştiren  Gökçek, “Yılın skandalı… Mansur Yavaş’ın yakın adamlarından Alper Kaya, kent konseyinin ve basın müşaviri Volkan Gültekin’in talimatı ile Hacı Bayram-I Veli hazretlerinin türbesi önünde şerefsizce motosikletle drift yaptı. Mansur Yavaş başka yer bulamadın mı? Tam CHP’li oldun…” ifadesine yer vermişti.

gokcek1-001.jpg

DRİFT YAPAN KİŞİ BAKIN KİM ÇIKTI?

Melih Gökçek’in “şerefsiz” diyerek hitap ettiği, hedef tahsına oturtuğu motoru kullanan Alper Kaya isimli şahıs ise Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in arkadaşı olduğu ortaya çıktı.Sosyal medyada ise Kaya’nın geçmiş yıllarda Osman Gökçek kanalı Beyaz TV’de program yaptığı görüldü.

gokcek2-768x571.jpg

MELİH GÖKÇEK’E SERT YANIT

Basın Müşaviri Volkan Gültekin de Gökçek’e yanıt verdi. Gültekin, “Defalarca söyledik ama vazgeçmiyorsun. Bu çırpınışların ne seni FETÖ parselciliğinden ne de geçmişte yaptıklarını temizlemekten kurtaramaz” dedi.

Yapılan açıklama şu şekilde :

“Bugün trolbaşı ve bazı trollerinin Hacı Bayram-ı Veli h.z’nin manevi huzuru önünde yapılan bir çekim üzerinden Ankara Kent Konseyi’ni, şahsımı ve bizlerin üzerinden Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ı hedef aldığı paylaşımlar yapılmıştır.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Kent Konseyi’nin yaptığı film için kentin sembol noktalarında çekimler yapılmıştır. Ankara sporcularının yer aldığı çekimlerde motosiklet sporcularının Hacı Bayram Veli h.z Türbesi’nin önünden Türk Bayrağımız ile geçmesi planlanmıştır.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairemiz tarafından paylaşılan görüntülerdeki çekimin yapılması için yazılı/sözlü hiçbir talimat verilmemiştir. Kent Konseyi’nden edindiğimiz bilgiye göre çekim planında böyle bir akış da yer almamıştır. Akışta bulunan görüntü şu şekildedir:

Söz konusu diğer görüntüler, bilgimiz ve akış dışında çekilmiş olup Ankara Kent Konseyi de bu konuyla ilgili açıklama yayınlamıştır.

Şahsen ben de, Siirt/Tillo’lu bir seyit torunu olarak bu görüntüleri tasvip etmiyorum. Kent Konseyi’nin açıklamasına göre de, bilgileri dışında yer alan bu görüntüler klipte yer almamış, bu çekimle ilgili sorumluluğu olanlar gerektiği şekilde uyarılmıştır.

BU TECRÜBESİZ DAVRANIŞLAR AK PARTİ’YE KAYBETTİRİYOR

Sosyal medya’da Melih Gökçeğin bu davranışı Ak Parti’nin duruşunu zedelediği ve puan kaybettirdiği yorumları yapıldı.

 

 

BİR CEVAP BIRAK