İstiklal caddesinde elindeki poşet ile video çeken yabancı uyruklu şahıs göz altına alındı | GÜNDEM
DOLAR

$%

EURO

%

STERLİN

£%

GRAM ALTIN

%

ÇEYREK ALTIN

%

a
  • Baykuş Haber
  • GÜNDEM
  • İstiklal caddesinde elindeki poşet ile video çeken yabancı uyruklu şahıs göz altına alındı

İstiklal caddesinde elindeki poşet ile video çeken yabancı uyruklu şahıs göz altına alındı

İstiklal caddesinde elindeki poşet ile video çeken yabancı uyruklu şahıs göz altına alındı, sosyal medyada yayınlanan görüntüler neticesinde tepki çeken yabancı uyruklu şahısız emniyetin araştırması sonucunda bulundu. ve göz altına alındı.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İstiklal Caddesi’nde ellerindeki poşeti gösterip Arapça konuşma yaparak vücut diliyle toplumda infial yaratacak tarzda eylemde bulunan ve bunu sosyal medyada paylaşan üç kişiden biri gözaltına alındı.

Videoda yer alan kişilerin sosyal medya hesapları incelendiğinde, başka bir sosyal medya platformunda aynı görüntülerle aynı yerde ve aynı kıyafetlerle 6 Kasım’da video paylaşımı yaptıkları görüldüğü belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Her ne kadar görüntüler 13.11.2022 tarihinde İstiklal Caddesi üzerinde meydana gelen patlamayla alay eder gibi bir düşünce oluşturup toplumda infial yaratsa da videonun patlamadan önce 06.11.2022 tarihinde paylaşım yapıldığı görülmüştür. Ayrıca videoda görülen şapkalı şahıs F.R.’nın 08.11.2022 ve A.O.’nun 10.11.2022 tarihlerinde ülkemizden çıkış yaptıkları, bu sebeple ilgili videonun bilinen patlama olayıyla ilgili olmadığı anlaşılmıştır.”

Açıklamada, yakalanan şüpheli A.A’nın adli makamlara sevk edildiği ve konu ile ilgili soruşturmanın devam ettiği aktarıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Gaziantep’in Karkamış ilçesine roketli saldırı! Ölen ve yaralanan yok

HIZLI YORUM YAP