İsmailağa cemaati içinde neler oluyor? Mahmud efendi Müceddid mi? Bu nasıl bir algı çalışması? » Baykuş Haber
Connect with us

GÜNDEM

İsmailağa cemaati içinde neler oluyor? Mahmud efendi Müceddid mi? Bu nasıl bir algı çalışması?

İsmailağa cemaati içinde neler oluyor? Mahmud efendi Müceddid mi? Bu nasıl bir algı çalışması?

Kıymetli müslümanlar, müminler çoğunuzun sevdiği bir cemaatin ve tarikatın şeyhi olan Mahmud bey için araştırma yapıyorum bu aşamada önüme birçok bilgi ve kaynak geliyor..

Öncelikle Müceddid kelime manası ile şekillendiren, yön veren, yeniler gibi anlamlarla kullanılır, bir kişiye Müceddid demek için ise kişinin buna layık olması ve bu doğrultuda işler yapması gerekir. Ayrıca sağ iken değil öldüğü andan sonra bu söylenebilir..

Mahmud efendi dedikleri kişi için ise daha ölmeden bu söylendi. Bu hatta aralıksız olarak 3,4 sene devam etti. Ama tutmadı! Bundan Mahmud efendi denenen kişinin haberi yoktur çünkü sağlığının el vermediğini biliyoruz. Bunu unutmayın kendisinin haberi yok!

Bu tutmayınca ismailağa cemaati içinde bu seferde efendi Hz demek için gayret gösterildi. Ama dikkat edin bu sonradan ortaya çıktı..

İsmailağa

Özetlemek gerekirse Mahmud efendi dedikleri kişi Müceddid değildir. Efendi Hz kelimesini en fazla duyduğunuz alan ise Nur cemaati hani o fetö denen kansız varya onun öğretileri içinde olan bir grubunda üzerine basa,basa söylediği sözdür. Bu sebep ile dikkat etmek lazım..

Gelelim diğer meseleye, Allah dostu denmeyede başladı bunu videoları ile ki ben çok fazla izler ve dinler notlar alırım, Mahmut efendi dedikleri kişi için konuşmadan önce ve sonra bir Allah dostunun zamanı anlatılır süslenir konuşma.

Kıymetli müminler öncelikle bir kişinin Allah dostu olup olmadığını tarikat veya cemaat içinde de olsanız anlayacak durunda olmaz bunu bu gözle ile göremez bilemezsiniz.

Çünkü islam dini şirk dini değildir. Ayrıca defalarca yazdığım gibi Allah dostları aldatılmaz üzülmez..

Kişinin nasıl öleceği dahi bilmeyen ismailağa cemaati mensuplarının bu görüşü bir şirk ve bal tuzağı hiç lafı eğip bükmeye gerek yok..

Gelelim diğer meseleye…

Hatırlarsanız Cübbeli Ahmet hoca isimli kişi fetö/PYD lideri için evliya ile görüşüyor, Allah dostu gibi kelimeler kullanmış hatta kendi söylemi ile Mahmut efendi dedikleri kişi onlara fethullah demeyin hoca efendi diyin diye ikaz etmiş..

Sonrası da ise olan olayları biliyoruz Cübbeli Ahmet bu konu üzerine biz Mahmut efendi Hz söyledik siz böyle dediniz ne oldu dediğiniz de ise şeytan insanı kandıra bilir demiş vs..

Allah dostu olan kişi aldanan asla olmaz. Bu ayet ile sabittir, fakat kendisini Allah dostu sanan kimse ise defalarca aldanır ve yanlış söyler, tıpkı yukarıda olduğu gibi.. defalarca aldanmış hatta kişilerin yanlış yönlenmesine sebep olmuş bir kişi.. Allah’ın nasıl dostu olabilir ki?

Müceddid kelimesini şimdiye kadar anlamış olmanız lazım, yenilik olarak gelen toplumda nakış, nakış işleyen bir durum söz konusu değil.
Gençler şirk batağına saplanmış hemde bu çağda teknoloji var, tarikat ve cemaat lideri olmadığı kadarda popüler!

Evet İsmailağa cemaati içinde Mahmud efendi Müceddid olsa sizce bunlar olur mu? Peki daha derin soralım onu İlk
Müceddid diyen kişi kim? Bakın da şöyle derin bir aman Allah’ım deyin ..

Siz Hz Muhammed sav ümmeti olan hiçbir mümin müslümanın onun sözünü dinleyenlerin aldandiğını gördünüz mü?

Ben görmedim..

Dört halifenin aldandiğını gördünüz mü? Yanlış yöntemler uyguladığı duydunuz mu?

Peki ya sonrası… Gördünüz,duydunuz ama duymazdan görmezden geldiniz..

Mahmud efendi dedikleri kişi nasıl ölür bilemem Allah ölümlerin hayırlısını versin.

Biz araştırmaya ve soru sormaya devam edeceğiz..

Evet Mahmud efendi dedikleri kişi şeytan insanı kandıra bilir, ama Allah dostlarını asla..

Babakuş