İsmail Küçükkaya’ya kötü haber geldi !

İsmail Küçükkaya’ya kötü haber geldi !

0
PAYLAŞ

İsmail Küçükkaya’ya kötü haber geldi !

Samsun’da yaşamını sürdüren görsel sanatlar öğretmeni Eda Demirci, 2 yıllık evlilikleri süresince kendisine şiddet uyguladığını iddiasında bulunan ettiği eski eşi, Fox Haberin ünlü haber sunucusu İsmail Küçükkaya hakkında İstanbul 1. Aile Mahkemesi’nden 2 aylık uzaklaştırma kararı aldı. Eda Demirci adına konuşan avukat Ahmet Çetinkaya, İsmail Küçükkaya ve vekillerinin basın yayın organları ,sosyal medya da asılsız ve meslek etiğine aykırı söylemlerde bulunduğunu belirterek “Taraflar arasında gerçekleştirilen anlaşmalı boşanma protokolü gereği müvekkilimiz Eda Demirci’ye düğün takıları karşılığında yapılan (550 bin TL) ödeme ön plana çıkarılarak deyim yerindeyse şiddete değer biçilmeye çalışılıyor” ifadesini kullandı.

 

Avukat Çetinkaya, Küçükkaya’nın, eski eşinin magazin söyleşisinde verdiği roportajın  ardından bazı yakınları ile iletişime geçtiğini belirterek şöyle söyledi: “Sayın Küçükkaya, eski eşi Demirci’nin yakınlarına şiddet mağduriyetine ilişkin açıklamalarına devam etmemesi için telkinde bulunmuş, müvekkilimiz üzerinde psikolojik baskı kurmaya çalışmıştır. Küçükkaya’yı tüm şiddet mağduru kadınlar nezdinde müvekkilimiz Eda Demirci’den özür dilemeye davet ediyoruz.” dedi

 

KÜÇÜKKAYA İDDİALARI REDDETMİŞTİ 

Fox Haberin Ünlü haber sunucusu Küçükkaya sesizliğini bozmuş Hürriyet’e röportaj vermiş, eski eşine uyguladığı iddia edilen fiziksel ve psikolojik şiddet iddialarını kesin bir dille reddetmişti.

Mahkemenin aldığı ‘gizlilik’ kararı sebebi ile bugüne kadar bu konu hakkında detaylı bir açıklamada bulunmadığını belirten Küçükkaya, “Bunlar asılsız iddialar. Ortada bir şiddet olmadığı için haliyle delil de yok. İddia sahibi iddiasını ispat edebilirse verilecek her türlü cezaya razıyım. Bunlar şahsıma yönelik bir karalama” diye konuşmuştu.

Küçükkaya da avukatı Kezban Hatemi aracılığıyla eski eşi Eda Demirci  için 4 gün önce İstanbul 1. Aile Mahkemesi’nden 2 aylık uzaklaştırma kararı almıştı.

BİR CEVAP BIRAK