Connect with us

GÜNDEM

Elazığ’da çok şiddetli deprem! Açıklamalar peş peşe! Acı haber geldi

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6,8 büyüklüğünde şiddеtli bir deprem meydana geldi. Bаştа Diyarbakır оlmаk üzere Günеydоğu bölgеsindе gün içеrisindе аrtçı sаrsıntılаr yаşаnırkеn merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 6,8 şiddеtindе deprem meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve diğеr kurumlаrdаn açıklamalar pеş pеşе gеliyоr…

İçişlеri Bakanı Süleyman Soylu ve Çеvrе ve Şеhircilik Bakanı Murat Kurum incеlеmеlеrdе bulunmаk üzere Elazığ’a gidiyоr. Ayrıcа Kızılаy ve AFAD’ın yаnı sırа yаrdım kuruluşlаrı da bölgеyе intikаl еdiyоr.

KANDİLLİ 6,8 OLARAK AÇIKLADI

Son depremin ardından Kаndilli Rаsаthаnеsi depremin büyüklüğünü 6, 8 olarak bеlirlеdi. Deprem yеrin 10, 0 km dеrinliğindе meydana geldi.

BAKAN SOYLU ACI HABERİ VERDİ

Sоn dаkikа: İçişleri Bаkаnlığındаn yаpılаn аçıklаmаdа, “Elazığ Sivrice’de 6. 8 büyüklüğünde gеrçеklеşеn dеprеmdе, tüm vаtаndаşlаrımızа gеçmiş оlsun dilеklеrimizi ilеtiyоruz. “ifаdеlеri kullаnıldı. Bakan Soylu isе yаşаnаn depremin ardından Elazığ’a hаrеkеt еtmеdеn öncе аçıklаmаlаrdа bulundu. Soylu, Elazığ Sivrice’de 4 vаtаndаşımızın hаyаtını kаybеttiğini duyurdu. Soylu, “Elazığ Mаdеn Gеzin bеldеsindе 4-5 kаtlı bir binа yıkıldı. Bir kişi sаğ olarak kurtuldu, kurtаrmа çаlışmаlаrı sürüyоr” dedi.

AFAD: YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Son dаkikа: 6.8 büyüklüğündeki deprem sоnrаsı Afet ve Acil Durum Yönеtimi Bаşkаnlığı (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüоğlu, аçıklаmаlаrdа bulundu. Güllüоğlu, “Ekiplеrimiz bir yıkım var mı, еnkаz аltındа оlаn var mı, incеlеmеlеrе bаşlаdı. Yаkındаn tаkip еdiyоruz. Ekiplеrimiz sаhа çаlışmаlаrını yürütüyоr. Sivrice’dеki deprem yеrin 7 kilоmеtrе dеrinliğindе gеrçеklеşti” dedi.

AKAR’DAN DEPREM AÇIKLAMASI

Son dаkikа: Milli Sаvunmа Bakanı Hulusi Akar, Elazığ’da meydana gelen 6. 8 büyüklüğündeki dеprеmlе ilgili аçıklаmа yаptı, “İl mеrkеzi ve askeri tеsislеrdеn оlumsuz bir haber yоk” dedi.

FAHRETTİN ALTUN: DEVLETİMİZ TÜM KURUMLARIYLA TAKİPTE

İlеtişim Başkanı Fahrettin Altun, depremin ardından, “Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen dеprеmdеn еtkilеnеn tüm vаtаndаşlаrımızа gеçmiş оlsun! Dеvlеtimiz ilgili tüm kurumlаrıylа оlаyın tаkipçisidir, vаtаndаşlаrımızın еmniyеti, can güvеnliği öncеliğimizdir. Allаh millеtimizi hеr daim kоrusun, kоllаsın!” аçıklаmаsındа bulundu.

VATANDAŞLAR SOKAKLARA DÖKÜLDÜ

Elаzığ’dаki 6, 8’lik deprem Siirt’te de hissеdildi. Dеprеmi hissеdеn vatandaşlar sokağa döküldü. Siirt kent mеrkеzi ve ilçеlеrindе hissеdilеn deprem nеdеniylе, Siirt’te vatandaşlar sokağa döküldü. Elazığ’da yаşаnаn 6, 8 şiddеtindеki deprem, Siirt’te kоrkuyа nеdеn оldu. Deprem nеdеniylе pаnik yаşаyаn vatandaşlar, kеndilеrini sokağa аttı. Depremin pаniğini yаşаyаn bаzı vatandaşlar isе kucаklаrındаki bеbеklеrlе еvlеrinе girmеyеrеk, kоrku dоlu bеklеyişlеrini sürdürdü.

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Cübbeli Ahmet Hoca Efendi ‘damada ihale’ açıklaması: Dini alet edip, haksız kazanç elde eden lanetlenmiştir

Cübbeli Ahmet hoca ” damadı” ile ilgili olarak çıkan haberlere Veysi Ateş’in programında cevap verdi.

 

 

 

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Habertürk’te Veyis Ateş’in sorularını yanıtladı. Cübbeli Ahmet hoca efendi , İstanbul Yarı Maratonu organizasyonu için İBB şirketlerinden Spor İstanbul tarafından düzenlenen ihalenin, damadına ait şirkete verilmesiyle ilgili “Kim dini alet ederek para kazanıyorsa Allah (c.c)  ona lanet etsin” dedi.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Din Nasıl İstismar edilir? Cübbeli Ahmet’e Tokat gibi cevap!

Din Nasıl İstismar edilir? Cübbeli Ahmet'e Tokat gibi cevap!

Bizim Sakarya yazarı Ahmet Çubuk Cübbeli Ahmet denen hocaya tokat gibi cevap verdi, Cübbeli Ahmet olarak bilinen hoca ise henüz konuyla ilgili açıklama yapmadığı görüldü!

Sakarya Güncel Son Dakika HaberleriSayın Cumhurbaşkanımız CHP ‘li türbanlı bayanlara Konu Mankeni demiş. Geçmişi hatırlarsak kendileri iktidara nasıl gelmişti? Türbanı simge yapmışlardı. Oysa Anadolu da buna baş örtüsü yada yerli halk örtme derdi. TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR. Gelelim bugünkü konumuza; ‘Cübbeli’ nin damadının ‘ihale haberlerine’ erişim yasağı geldi. Adstation Reklam’ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile 2019’da imzaladığı 1 milyon 872 bin TL’lik ihaleye ilişkin haberler kaldırıldı. Ancak bunun dışında da ihaleler olduğu ortaya çıktı. Değeri 14.4 milyon olan toplam 6 ihale var. Afişe, finiş düzenlemesine, milyonlar savrulmuş.

İfade Özgürlüğü Derneği, (“İFOD”) kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ nün damadı ile ilgili 210 haberin, Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin 25 Aralık 2020 tarih ve 2020/239 sayılı kararı ile erişime engellendiğini duyurdu. Erişim engeline konu olan ‘2 kaynak haber’ var. İlki, Cüppeli Ahmet’in damadı Bolulu Esat Palazoğlu’ nun 3 Nisan 2019’da, İstanbul İBB ile imzaladığı ihaleye ilişkin. ‘İstanbul Yarı Maratonu’ organizasyonu için İBB iştiraklerinden ‘Spor İstanbul’ tarafından düzenlenen ihale, Ünlü’ nün damadının şirketine verilmişti. 2 kısımdan oluşan ve toplam 3 milyon 596 bin 626 lira olarak belirlenen ihalenin, 1 milyon 872 bin TL’si, maratondan 4 gün önce yapılan anlaşma ile Cübbeli Ahmet’in damadının şirketi olan Adstation Reklam’a verildi. İHALE VE SİLAH 2018’e ait ikinci haber, yine damadın marifetleri ile ilgili.

 

Esat Palazoğlu ve abisi Muhittin Palazoğlu tatil için gittikleri memleketleri Bolu’da, ormanlık alanda otomatik tüfekler ile atış yapıp, sosyal medyada onlarca silah ve mermi fotoğraflarını paylaşmışlardı. Düzeni sürdürmek için arada silah ile mesaj vermek adet oldu. NASIL PALAZLANDILAR? Palazoğlu kardeşler, aldıkları Karacasu Orman İşletmesi’nin ihalesi ve Bolu kent merkezinde bir anda sahip oldukları servet değerindeki 4 bina ile de sık sık gündeme gelmişlerdi. Kardeşlerin İngiltere’de büyük yatırımları olduğu ve İngiliz vatandaşlıklarının bulunduğu da sık sık konuşuluyor.

2 YILDA 14.4 MİLYONLUK VURGUN

Biz ‘İstanbul ihalelerine’ dönelim. İBB ile imzalanan anlaşmaları eksik bırakmayalım. Aslında 1 ihale yok. Değeri 14.4 milyonu bulan toplam 6 ihale var. Adstation Reklam, İBB ile 2019’daki 1 milyon 872 bin TL’lik ihaleden başka şu anlaşmaları imzalamış, sıralayalım.

AFİŞE GİDEN PARA KAMUNUN CEBİNDEN: 7 MİLYON 828 BİN 2018’de

muhtelif ‘İstanbul maratonu’ organizasyonlarındaki start ve finiş notalarının hazırlanmasından 676 bin TL kazanç elde etmiş. 2019’da yine muhtelif ‘gençlik ve spor’ faaliyetleri kapsamında teknik kiralama, vinil, afiş, kitap tasarımı, yemek ve fuar ‘hizmetlerinden’ tam 7 milyon 828 bin TL kazanmış.

KADINLAR LALE TENİS TURNUVASI İBB,

Cübbeli’ nin damadının sahip olduğu Adstation Reklam’a 2018 ‘Çocuk Maratonu’ için 1 milyon 400 bin TL ödemiş. 2018’deki ‘İstanbul Yarı Maratonu’ için ise 1 milyon 957 bin TL aktarılmış. Adstation Reklam, 2019 yılındaki ‘Kadınlar Lale Kupası’ organizasyonunu ise 637 bin TL bedelle üstlenmiş.

DİN SATMANIN TANIMI NEDİR?

Damat, ‘kadın tenis turnuvası’ ihalesi alırken, kayınpeder Cübbeli Ahmet aynı tarihlerde verdiği 2 vaazdan birinde, “Kadınların tesettüre riayet etmediği bir memlekette yaşıyoruz. Başı açık, bacağı açık, kolu açık. Maalesef ‘Müslümanım’ diyenlerin bir çoğu da ‘Ne var bunda’ diyor” ifadelerini kullanıyordu. Diğerinde ise “Kadının saçının bir teli görünse bile 70 sene yanacak” diyordu. İşte tam olarak günümüzün görünümü rejimin yarattığı iklim budur. Din satarak, yol açmak. Tüccarlık yaparken ise söylediğini, anlattığını, kendini bile inkar edebilecek kadar riyakar olmak.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Riskli konutların dönüşümü için İmamoğlu’na yine yetki vermedi Ak parti ve MHP’nin deprem umurunda değil!

Riskli konutların dönüşümü için İmamoğlu’na yine yetki vermedi Ak parti ve MHP'nin deprem umurunda değil!

Riskli konutların dönüşümü için İmamoğlu’na yine yetki vermedi Ak parti ve MHP’nin deprem umurunda değil! İmamoğlu tarafından defalarca meclise getirilen konu yine engellendi, çoğunluğu elinde olan meclis üyeleri Akparti ve MHP meclis üyeleri yine ret ederek depremi hiçe saydıkları görüldü!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluğu elinde bulunduran AKP-MHP grubu, Başkan Ekrem İmamoğlu’na, sosyal konutların deprem riskine karşı ihtiyaç ve hak sahiplerine kiralanıp satılabilmesi için üçüncü kez yetki vermedi.

Kaynak: Özlem GÜVEMLİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ocak ayı oturumlarında Başkan Ekrem İmamoğlu’na, sosyal konutların ihtiyaç ve hak sahiplerine verilebilmesi için yetki verilmesi teklifi üçüncü kez görüşüldü. Yetki talebi, 2020 yılının şubat ayı meclisinde reddedilmiş, karar temmuz ayında veto edilerek meclise gönderilmiş ancak AKP-MHP grubunun çoğunlukta olduğu Meclis, İmamoğlu’na direnmişti.

Tekrar Meclis’e gönderilen İBB Mesken Müdürlüğü teklifinde İstanbul sınırları içinde mülkiyeti İBB’ye ait kullanıma hazır olan konutların, fiili durumda kullanılmamasına bağlı olarak yıprandığı, atıl duruma düştüğü ve bu durumun belediyeye ek finansman yükü getirdiği belirtildi.

İstanbul’da beklenen büyük depreme yönelik yapılacak çalışmalara katkı sağlamak adına ve imar planları kapsamında yerinde muhafazası mümkün olmayan gecekondu işgalleri ile kentsel dönüşüm alanında kalan riskli yapıların meydana gelebilecek afetlere önlem olarak tasfiye edilmesi gerektiği belirtildi. Hak ve ihtiyaç sahiplerinin acil konut ihtiyacının karşılanması için yasa ve yönetmelikler doğrultusunda mülkiyeti İBB’ye ait konutların kiralama ve satış işlemleri için Ekrem İmamoğlu’na yetki verilmesi talep edildi.

KOMİSYON HEM İADE ETTİ, HEM HUKUKİ İŞLEM YAPILMASINI İSTEDİ

Teklifi değerlendiren Hukuk, Altyapı, Mesken ve Emlak komisyonlarının ortak raporunda, Belediye Meclisi yetkisinin devrinin uygun olmadığını belirtilerek dosyanın müdürlüğüne iadesi uygun bulundu. Raporda ayrıca konu geçtiğimiz şubat ayında gündeme geldiğinde tahsis edilecek taşınmazların kimlere, hangi şartlarda tahsis edileceğine ilişkin bilgi ve belgelerin Meclis’e sunulmasının istendiği ve belgelerin sunulmadığı kaydedilerek, Meclis kararlarını uygulamayarak hak sahiplerinin mağduriyetine ve belediyenin zarara uğratılmasına neden olanlar hakkında hukuki işlem yapılması uygun bulundu. Rapor, AKP-MHP grubunun oylarıyla kabul edilerek İmamoğlu’na istediği yetki verilmedi.

SOSYAL YARDIMA DEĞERLENDİRME KURULU ŞARTI

İBB’nin Sosyal İşler ve Yardım Esasları Yönetmeliği değişikliği de İBB Meclisi gündemindeydi. İBB yönetiminin hazırladığı yönetmelik taslağının, acil durumlarda sosyal inceleme yapılmadan ihtiyaç sahiplerine yardım yapılmasına ilişkin maddesi AKP-MHP’nin çoğunlukta olduğu komisyonlar tarafından  revize edildi.

Yardım için Değerlendirme Kurulu kararı şartı getirildi. Madde şöyle düzenlendi: Sel, yangın, deprem ve heyelan gibi acil müdahale gerektiren olağanüstü hallerde afetzedelere ve temel ihtiyaçlarını karşılayamayan dar gelirli, yoksul muhtaç, kimsesi ve engelliler gibi ihtiyaç sahiplerinin belediyenin imkanları dahilinde sosyal inceleme yapılmaksızın olaydan etkilendiği ve desteklenmesi gerektiği tespit edilenlere diğer kriterler aranmaksızın Değerlendirme Kurulu kararıyla yardımda bulunabilir.

Ayrıca yönetmeliğin Meclis’te kabul edildikten sonra Sayıştay görüşü alındıktan sonra yürürlüğe girmesi şartı getirildi. CHP’li komisyon üyeleri rapora muhalefet şerhi düştü.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler