Ekrem İmamoğlu yarım ağız İngilizcesi ile Türkiye'yi dünyaya şikayet etti | GÜNDEM
DOLAR

32,5994$% 0.36

EURO

34,7395% -0.04

STERLİN

40,4957£% -0.28

GRAM ALTIN

2.496,49%0,51

ÇEYREK ALTIN

4.269,00%0,51

a
  • Baykuş Haber
  • GÜNDEM
  • Ekrem İmamoğlu yarım ağız İngilizcesi ile Türkiye’yi dünyaya şikayet etti

Ekrem İmamoğlu yarım ağız İngilizcesi ile Türkiye’yi dünyaya şikayet etti

Millet ittifakı büyük ortağı CHP’li Ekrem İmamoğlu yayımlamış olduğu İngilizce bir video da Türkiye’yi dünya’ya şikayet etmesi sosyal medya da gündeme bomba gibi düştü. Sosyal medya kullanıcıları vatan haini, hain Ekrem diyerek çok sert tepki gösterdi.

 

 

Türkiye’yi yurt dışına şikayet etmesiyle bilinen CHP zihniyeti yine şaşırtmayan bir harekete imza attı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaptığı bir İngilizce konuşmada yine Türkiye’yi şikayet etti. Yurt dışından medet uman İmamoğlu’nun İngilizcesi de sosyal medyada gündem oldu.

Ekrem İmamoğlu, Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği’nin (IAPC) 9-10 Kasım 2020’de sanal olarak düzenlenen 53. Dünya Konferansı’nda açılış konuşması
yaptı.

İmamoğlu konuşmasında Türkiye ile ilgili skandal ifadeler kullandı. Türkiye’yi dünyaya şikayet eden, ülkede demokrasi ve özgürlüğün olmadığı şeklinde gerçek dışı iddialarda bulunan İmamoğlu’nın konuşması büyük tepki çekti.

İmamoğlu’nun İngilizcesi ise sosyal medyada günün konusu oldu.

“DEMOKRASİDEN SÖZ EDİLİP EDİLMEYECEĞİ SORGULANIR HALDE..”

İmamoğlu, “Demokrasinin kurumları yerinde duruyor. Demokratik işleyiş hüküm sürüyor gibi görünüyor. Ama gerçek hayat bunun tam tersi bir yönde akıyor.
Denge ve denetleme mekanizmaları fiilen işlevsizleştiriliyor. Demokrasinin temel gereklilikleri, bir temenniye dönüşüyor.
Siyasi iktidarın elinde toplanan güç ve yetkiler o kadar artabiliyor ki bir demokrasiden söz edilip edilemeyeceği sorgulanır hale geliyor.”
ifadeleriyle Türkiye’yi dünyaya şikayet etti.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Millet ittifakı küçük ortağı İyi Parti lideri Meral Akşener reddetti ama Kılıçdaroğlu’nun sözcüye verdiği röportaj ortaya çıktı!

HIZLI YORUM YAP