CumhurBaşkanı Erdoğan :Türkiye tarihinin en büyük projesi!

CumhurBaşkanı Erdoğan :Türkiye tarihinin en büyük projesi!

0
PAYLAŞ

CumhurBaşkanı Erdoğan :Türkiye tarihinin en büyük projesi !

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ikinci yılı toplantısı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Başkan Recep Tayyip Erdoğan “Şu anda tam olmasa da, yarım da olsa bizim de bir uçak gemimiz var. Şimdi bunun tamamını yapacağız. İnşallah bizim de uçak gemimiz olacak. Şimdi bununla başlıyoruz, denize indi. Şimdi bir, iki tane daha alma gayretinde olacağız” dedi.

Erdoğan “Şu anda tam olmasa da, yarım da olsa bizim de bir uçak gemimiz var. Şimdi bunun tamamını yapacağız. İnşallah bizim de uçak gemimiz olacak. Şimdi bununla başlıyoruz, denize indi. Şimdi bir, iki tane daha alma gayretinde olacağız” ifadelerine yer verdi.

“BU İŞİN ŞAKASI YOK, KARARLIYIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın savunma sanayi hakkında konuştu.

Erdoğan , “Milli İHA motorumuz PD-170 ilk uçuşunu ANKA platformu ile yaptı. Atmaca seyir füzemizin de testlerinde sona gelindi. Korkut projesinde ilk sistemler envantere girdi. Ülkemizin en önde olduğu alanlardan zırhlı araçlardan bin 800’ü birimlere teslim edildi.

Şu anda tam olmasa da, yarım da olsa bizim de bir uçak gemimiz var. Şimdi bunun tamamını yapacağız. İnşallah bizim de uçak gemimiz olacak. Şimdi bununla başlıyoruz, denize indi. Şimdi bir, iki tane daha alma gayretinde olacağız.

Yeni tip denizaltı kapsamında Piri Reis havuza çekildi, bizzat o işi yaptık. Savaş gemilerimizin bakımları için inşa ettiğimiz 10 bin ton kaldırma kapasitesine sahip yüzer havuzumuz İzmir’e teslim edildi. Bu işin şakası yok, kararlıyız olacak.” dedi.

 

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK