Cumhurbaşkanı Erdoğan: iktidarda olduğumuz sürece, bize sığınan Allah'ın kullarını katillerin kucağına atmayız » Baykuş Haber
Connect with us

GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan: iktidarda olduğumuz sürece, bize sığınan Allah’ın kullarını katillerin kucağına atmayız

erdoğan mülteci açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “(Suriyeli sığınmacılar) Bu ülkede iktidarda olduğumuz sürece, bize sığınan Allah’ın kullarını katillerin kucağına atmayız.”

Ak parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları gündem oldu, son zamanlarda sınırlarda görüntülenen göç dalgasının tartışılmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan biz olduğumuz sürece onları katillerin kucağına atmayı dedi.

Suriyeli ev Afgan mültecilerin Türkiye ve İran’a akın etmesi ise tekrardan tartışma konusu olmuştu. İran devrim muhafızları ise her fırsatta Afgan göçmenleri Türk sınırına bıraktığı açıklanmıştı.

Daha öncede Suriyelilerin ülkelerine dönmesi gerektiğini açıklayan ve barışı sağlanması gerektiğini açıklayan Muhalefet partilerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine vereceği tepki merak edilirken, bir çok seçmenin mültecilerden dolayı Ak partiye oy vermeyi artık düşünmediği açıklanmış ve seçim anketlerine yansımıştı.