Connect with us

GÜNDEM

Bakan Soylu: Yurt içi terörist sayısı açıkladı

İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu Yurt içindeki PKK’lı terörist sayısını duyurdu.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Yurt içi terörist sayısı 340 seviyesinin altına düşmüştür. Bu kış sahadan hiç çıkmayacağız. Yurt içinde PKK’nın defteri, önümüzdeki yıl bu tarihlere ulaştığımızda kapatılacaktır.”

GÜNDEM

PKK’nın tim komutanı ikna sonucu teslim oldu

TSK’nın Pkk’ya karşı kullandığı insani çabalardan biri olarak ikna yöntemi iyi sonuçlar vermeye devam ediyor. PKK terör örgütünün sözde tim sorumlusunu teslim olmaya, Türkiye Cumhuriyetinin adaletli yargısına gelmesi için ikna çabaları olumlu sonuç vermiş sözde sorumlu Habur sınır kapısından teslim olmuştur.

Van İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen ikna çabaları sonucu, Irak’ın (Pencerin-Asos) bölgesinde sözde tim komutanı olan 1 PKK’lı terörist, Şırnak’taki Habur Sınır Kapısı’nda güvenlik güçlerine teslim oldu.

 

Van İl Jandarma Komutanlığı’nın bölücü terör örgütü üyelerinin aileleri ile görüşülerek çocuklarının teslim olmalarını sağlamak amacıyla yürüttüğü çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamında, 1 PKK’lı teröristin, örgütün Kuzey Irak’taki dağ kadrosundan kaçarak, önceki gün Şırnak-Silopi Habur Sınır Kapısı’nda güvenlik güçlerine teslim olması sağlandı. Teslim olan PKK’lının 2014 yılında Van kırsalında PKK’nın dağ kadrosuna katıldığı belirtilirken,  2018-2020 yılları arasında Irak’ın (Pencerin-Asos) bölgesinde sözde tim komutanı olarak faaliyet yürüttüğü bildirildi.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

AK parti ve MHP bu yüzden seçime gidemiyor! MHP liderini şoka sokan anket!

AK parti ve MHP bu yüzden seçime gidemiyor! MHP liderini şoka sokan anket!

AK parti ve MHP bu yüzden seçime gidemiyor! MHP liderini şoka sokan anket! Sürekli oyu düşen MHP ve AK parti seçime gidemediği ortaya çıktığı iddia edildi, Meral Akşener’in sürekli oyunun artmasına engel olamayan AK parti ve MHP seçim için bekleme kararı aldıkları belirtildi! Devlet Bahçeli  ise oyunun düşmesine yıllardır engel olmadığı için seçime girmek istemediği iddia edildi, Ak parti ve MHP henüz neden gitmediklerini açıklayamadı.

 

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, AKP ve MHP’nin 5 büyükşehir ve 1 il belediyesini daha kaybedeceğini iddia etti.

Açıklamaya göre 31 Mart Yerel Seçimleri’nde başta İstanbul, Ankara, Adana ve Antalya, gibi büyükşehirleri kaybeden AKP ve MHP olası bir yerel seçimde 6 büyükşehir ve 1 il belediyesini daha kaybedecek.

Kemal Özkiraz, Youtube kanalında bugün belediye seçimi olsa AKP’nin elindeki Bursa, Balıkesir, Denizli, Uşak ve Samsun belediyeleri ile MHP’nin elindeki Manisa Belediyesi’nin CHP ve İYİ Parti’ye geçeceğini söyledi.

Kemal Özkiraz, AKP ve MHP’nin kaybedeceği CHP ve İYİ Parti’ye geçecek olan belediyeleri sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duyurdu:

“Bugün seçim olsaydı; Bursa, Balıkesir CHP’ye, Manisa, Samsun, Denizli ve Uşak İYİ Parti’ye geçecek durumda. Hükümetin performansı belediyelere de tansıyor.”

Kaynak: Nota

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Meral Akşener’i üzecek Anket sonucu !

Areda Survey  araştırma şirketi düzenli olarak her hafta toplumda yankı uyandırmış olaylar üzerinden yaptığı araştırmalara bu sefer İyi parti’yi değerlendirdi.

Yapılan son araştırmayı ve sonuçları değerlendiren Areda Survey Genel Müdürü Yusuf Akın, “İYİ Parti’ye ilişkin sunmuş olduğumuz üç kritik sorunun sonucunda çarpıcı sonuçlara ulaştık. Katılımcıların yüzde 43,4’ü yaşanan tartışmaların partiyi dağılmaya götüreceğini düşünüyor” dedi.

 

 

İYİ Parti’nin son dönemde parti içi çatışmalarıyla gündemden düşmediğini söyleyen Yusuf Akın, geçtiğimiz günlerde içinde yer aldığı Millet İttifakı’yla hazırladığı ortaya çıkan yeni anayasa çalışmalarıyla da yeni bir krizin patlak verdiğinden dolayı bu ayki araştırma konusunda İYİ Parti’yi ele aldıklarını ifade etti. Akın son günlerde vatandaşın gündeminden düşmeyen gelişmelere yer verdiklerini dile getirerek, “Sonuçlara göre katılımcıların yüzde 43,4’ü yaşanan tartışmaların partiyi dağılmaya götüreceğini düşünüyor. Parti içinde yaşanan sorunların faturasını Millet İttifakı’na kesenlerin oranı ise yüzde 23,5” şeklinde konuştu.

 

Araştırma Şirketi Areda Survey’in Sosyometre araştırması 30 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında 3055 kişinin katılımıyla tamamlandı. Areda Survey PPDS’si kullanılan ve yüzde 95 güven düzeyinden +2 hata payıyla sonuçlanan kamuoyu yoklaması, kantitatif araştırma yöntemlerinden CAWI ile gerçekleştirildi. Araştırmaya katılanların yüzde 50,7’si kadın olurken, katılımcıların büyük çoğunluğunu yüzde 21’lik oran ile 25-34 yaş grubu oluşturdu.

 

FETÖ’CÜ VE KARA LİSTE TARTIŞMALARI

Yusuf Akın yapılan araştırma sonucunu paylaşarak sorular üzerinden şu şekilde değerlendirmelerde bulundu;

“Araştırmada, katılımcılara üç kritik soru soruldu. Sorulardan ilki, ‘İYİ Parti’deki FETÖ’cü ve kara liste tartışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz’ oldu. Katılımcıların yüzde 43,4’ü yaşanan tartışmaların partiyi dağılmaya götüreceğini düşünüyor. Bu tür tartışmaların her partide yaşanabileceğine işaret eden vatandaşların oranı yüzde 36,3 olurken, fikrim yok diyenlerin oranı yüzde 20,4 olarak belirlendi.”

KRİZİ PEK ÇOK NEDENİ VAR

“Katılımcılara yöneltilen ikinci kritik soru, ‘Sizce İYİ Parti’de yaşanan bu krizlerin nedeni nedir?’ oldu. Vatandaşların yüzde 25,2’si bu soruya ‘parti içindeki merkez sağ-milliyetçilerin çatışması’ yanıtı verirken, Meral Akşener’in yanlış/haksız politikaları diyenlerin oranı ise yüzde 23,4 oldu. Parti içindeki çatışmaları diğer partilerin etkisi olarak görenlerin oranı yüzde 22,9 olurken, ilgili soruya HDP hoşnutsuzluğu yanıtı verenlerin oranı ise yüzde 15,4.”

BÜYÜK SORUN İTTİFAK

Son olarak da, partideki sorunların temeline ışık tutacak ‘İYİ Parti’deki en önemli sorun hangisidir?’ sorusuna da araştırma kapsamında yer verildiğini dile getiren Akın, “Türk halkının yüzde 23,5’i partinin en büyük sorununun içinde yer aldığı ittifak olduğunu ifade ederken, yüzde 17,4’ü ‘FETÖ ittifakına dair algı’ yanıtı verdi. İlgili soruya, parti içi muhalefet yanıtı verenlerin oranı yüzde 17, ‘hiçbir sorun yok’ diyenleri oranı yüzde 13,7 oldu. ‘Partide lider sorunu var’ diyen vatandaşların oranı yüzde 7,5 olarak belirlenirken, kadro sorunu diyenler yüzde 7,3, parti kimliği ve politika üretememe seçeneklerinde birleşen katılımcıların oranı ise yüzde 6 oldu” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler