Ankara’da öldürülen Barış Çakan’ın babası Nihat Çakan yaşananları anlattı

Ankara’da öldürülen Barış Çakan’ın babası Nihat Çakan yaşananları anlattı

0
PAYLAŞ

Ankara’da öldürülen Barış Çakan’ın babası Nihat Çakan yaşananları anlattı

 

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde ezan okunduğu esnada arkadaşının yüksek sesle müzik dinledikleri için uyardığı 3 kişi tarafından bıçaklanarak öldürülen Barış Çakan’ın babası , yaşananları anlattı. Çakan, oğlunun ve arkadaşının ezan okunurken şarkı dinleyenleri uyardıklarını, saldırganların bu uyarı üzerine oğlunu öldürdüğünü söyledi.

 

Barış Çakan’ın cenazesi, Elvankent Söğüt Camisi’nde öğle namazını müteakip kılınan namazın ardından Elvankent Mezarlığı’na defnedilği öğrenildi.

 

Cenaze namazı için hazır bulunan baba, bulunduğu Söğüt Camisi’nin avlusunda yaşanan olayı anlattı. Barış Çakan’ın babası Nihat Çakan, akşam ezanından 10 dakika kala abdest alan oğlu Barış Çakan’ı, mahalle arkadaşı B.A’nın kapının önüne çağırdığını, oğlunun gitmesini istemediğini ifade etti. Ancak kısa sürede döneceğini söyleyen Barış için rıza gösterdiğini anlattı.

Oğlu dışarı çıktıktan hemen hemen 20 dakika sonra arkadaşı B.A’nın, telefonla baba Nihat Çakan’ı arayarak Barış’ın eve gelip gelmediğini sorduğunu söyleyen Çakan, “Arkadaşı dedi ki ‘Biz kavga ettik, ben kaçtım onu göremiyorum.’ Bunun üzerine evden hemn fırladım. Arkadaşı olay yerini söyledi, polis, ambulans gelmiş. Gittik baktım, 3 kişi tarafından bıçaklanmış.” dedi.

 

Oğlunun neden bıçaklandığına da anlatan  acılı baba, şu ifadeleri kullandı

“Bunlar dışarıdayken, aracın içerisindeki 3 kişi müzik dinliyormuş, o esnada da ezan okunuyormuş. Oğlumun arkadaşı, ‘Ezan okunuyor şunun sesini biraz kısın, ezan bitsin’ diyor. Karşı taraf da diyor ki ‘Sen bana İslamiyeti mi öğreteceksin?’. Kavga ediyorlar, arkadaşı kaçıyor, bizim çocuk ellerinde kalıyor. 3 kişi birden buna saldırıyorlar. Olay böyle…”

“KÜRTÇE MÜZİK DİNLEDİĞİ İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ” İDDİASI ORTAYA ATILMIŞTI

Etimesgut Alsancak Mahallesi’nde dün akşam üzeri yaşanan olayda Barış Çakan’ın arkadaşı B.A, park halindeki araçta bulunan A.B, K.Y. ve Ö.Y’yi ezan okunurken yüksek sesle müzik dinledikleri için uyarmış, taraflar arasında çıkan kavgada bıçaklanan Barış Çakan ağır yaralı kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.

Araç içindeki üç kişi, olayın faili oldukları gerekçesiyle Etimesgut İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından hızlı ve kısa sürede yakalanarak Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmişti.

Olayın ardından bazı sosyal medya hesapların ve fetö’nün himayesinde olan ” haberdar” gibi fetöcü haber siteleri, Barış Çakan’ın “Kürtçe müzik dinlediği gerekçesiyle öldürüldüğü” yönünde iftiralar ile kamuoyunu yanıltmış, Ankara Valiliği iddiaları yalanlamıştı.

 

BİR CEVAP BIRAK