Connect with us

GÜNDEM

AK partili Mehmet Ekinci’den yabancı sevgilisine ölüm tehdidi

AK partili Mehmet Ekinci’den yabancı sevgilisine ölüm tehdidi, mesajları deşifre olan eski belediye başkanı henüz açıklama yapmadı, kadına şiddetin arttığı bu anlarda Akpartili isminin rahat bir şekilde ölüm ile tehdit etmesi ise tepkilere sebep oldu. Daha öncede AK partili vekil Şirin Ünal’ın Nadire kadirova cinayeti ile adı anılmıştı.

Süleyman soyluyu bile kandırmışlar

Şanlıurfa’nın en büyük ilçelerinden olan Eyyübiye’de 2014-2019 yılları arasında Belediye Başkanı olarak görev yapan evli ve 5 çocuklu Mehmet Ekinci’nin yabancı sevgilisine yönelik ölüm tehditleri içeren mesajları ortaya çıktı.

“AŞKTAN ÖLÜM TEHDİDİNE”

Sosyal medya hesabından tehdit mesajlarını paylaşan Nour Liliya isimli kadın “Aşktan ölüm tehdidine. Her şey işle ilgliydi. Politikacı olmak kanunların üstünde olduğun anlamına gelmez.” ifadelerini kullandı.

“SEN VE SEVDİKLERİN ARTIK ÖLDÜN”

Ekinci’nin attığı mesajlarda “Hayatımın sonuna kadar senin ve sevdiklerinin peşinde olacağım. Hayatın ve sevdiklerin tehlikede şimdi. Sen ve sevdiklerin artık öldün.” diye tehdit mesajları attığı görülüyor.

GÜNBOYU’NA KONUŞTU 

Ölüm tehditleri alan Nour Liliya, Günboyu’na yaptığı açıklamada bu konunun hassas bir mesele olduğunu ve avukatlarıyla görüştükten sonra gerekli işlemleri başlatacaklarını söyledi.

Kaynak: GT

GÜNDEM

CHP’den AK partiye şok cevap Photoshop ile bizi PKK cenazelerin ‘de neden gösterdiniz?

CHP: Ak partiye öyle bir cevap verdik ki vekiller dondu kaldı, Photoshop ile PKK cenazelerin ‘de gösterip yayınladınız eğer benim bir PKK cezasesinde olduğumu kanıtlayansanız namussuz ve şerefsizsiniz dedi, Ak partili vekillere seslen  CHP grup başkan vekili bunu birde utanmadan medyalarda yayınladınız! Hesap vereceksiniz hesap!

Ne olmuştu

Ak trol hesapları ve Radikal İslamcı terör grupları bazı görselleri photoshop ile yayınlamış ( fetö taktiği ) ile CHP’in PKK cenazelerinde olduğunu yayınlamıştı, Resimlerin PHOTOSHOP olduğu söylense de medya ve TV kanallarında hükumete yakın yayın organlarında bu görüntüler servis edilmişti.

Hesapların incelendiğin ‘deAkt eski paralel yapı hesapları olduğu ve darbeden sonra bir kaç ay bazıları bir iki sene sonra Ak partili olduklarını dava adamı oldukları açıklamıştı kendilerini gizlemek için Ak partiyi ve Cumhur başkanının resmini kullanan terörist yapı elemanları zaman, zaman sahte belge ve resimler ile kaos çıkarmaya devam ediyor.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Azerbaycan’dan Selçuk Bayraktar çağrısı: Bizim için onurdur…

Türkiye’ye kattığı teknoloji ile Türkiye’nin dünya da gururu Selçuk olan iha ve sihaları Baktar’a sürpriz bir çağrı geldi.

Azerbaycanlı iktisatçı Prof. Dr. Gubad İbadoğlu, SİHA’ların mimarı Selçuk Bayraktar’ın emeğinin değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Azerbaycan halkı onu ve bütün Türk halkını seviyor. Ama o bu konuda gönüllerde özel bir yere sahip oldu. Selçuk Bayraktar, Azerbaycan’ın fahri vatandaşı olursa bu bizim için gurur ve şereftir” dedi.

 

Azerbaycan'dan sürpriz Selçuk Bayraktar çağrısı: Bizim için şereftir...

Azerbaycanlı iktisatçı Prof. Dr. Gubad İbadoğlu, Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ’daki ilerleyişinde büyük pay sahibi olan SİHA’ların mimarı Selçuk Bayraktar hakkında açıklamalarda bulundu.

‘SELÇUK BAYRAKTAR OLMASAYDI…’

Türkiye’nin Azerbaycan’a desteğini değinen Prof. Dr. Gubad İbadoğlu, “Azerbaycan’ın bu davasını kazanmasında Türkiye’nin diplomatik ve teknik desteğinin çok büyük önemi var. Özellikle teknik desteğini belirtmek isterdim. Bayraktar insansız hava aracı olmasaydı Azerbaycan ordusunun Karabağ’da bu kadar ilerleyebileceğini düşünmüyorum. Aynı zamanda bizim kayıplarımız daha fazla olurdu. Bu sayede Azerbaycan ordusu Ermenistan’ın askeri teçhizatlarını, zırhlı araçlarını etkisiz hale getirdi. Ermenistan sivil halkı hedef aldığı askeri silahları bu dronelar sayesinde kısa bir sürede imha edebiliyordu. Eğer Azerbaycan’da Türkiye’nin Bayraktarı olmasaydı Azerbaycan, Karabağ’da bu kadar ilerleyemezdi ve bu kadar toprağı işgalden kurtaramazdı diye düşünüyorum” dedi.

Selçuk Bayraktar, İHA, SİHASelçuk Bayraktar, İHA, SİHA

AZERBAYCAN İÇİN ÖNEMLİ BAŞARILAR ELDE ETTİ

Selçuk Bayraktar’ın ürettiği İHA’nın Azerbaycan için önemli başarılar elde ettiğini belirterek İbadoğlu, “Azerbaycan vatandaşlarını, Azerbaycan askerlerini kurtardı ve onun sayesinde Azerbaycan Karabağ’dan galibiyetle ayrıldı. Onun için Azerbaycan olarak onun bu emeğini değerlendirmeliyiz. Azerbaycan halkı onu ve bütün Türk halkını seviyor. Ama o bu konuda gönüllerde özel bir yere sahip oldu. Selçuk Bayraktar, Azerbaycan’ın fahri vatandaşı olursa bu bizim için gurur ve şereftir. Bununla birlikte bizim ona teşekkürlerimizi ve minnettarlığımızı iletmek için dostluk veya şeref madalyası da verebiliriz. Böyle şahısları ödüllendirmek Azerbaycan için önemlidir. Biz bunu halka açık bir kampanyaya çevirdik. Bununla ilgili bir dilekçe hazırlıyoruz. Yakın zamanda bu dilekçeyi imzalamak için hazır olacak. Bir sonraki aşamada ise bunu Azerbaycan Cumhurbaşkanına ve Milli Meclisi’ne sunacağız” diye konuştu.

TÜRKİYE'nin Milli Teknoloji Hamlesi seferberliğinde önemli bir adım daha atıldı. Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı), Aselsan tarafından geliştirilen elektro optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi CATS ile ilk test atışını başarıyla gerçekleştirdi.TÜRKİYE’nin Milli Teknoloji Hamlesi seferberliğinde önemli bir adım daha atıldı. Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA (Silahlı İnsansız Hava Aracı), Aselsan tarafından geliştirilen elektro optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi CATS ile ilk test atışını başarıyla gerçekleştirdi.

‘TÜRK ORDUSUNUN AZERBAYCAN’A GELMESİ LAZIM’

Türk ordusunun Azerbaycan’a gelmesini teklif ettiğini belirten İbadoğlu, “Biz Türk ordusunun Azerbaycan’a gelmesini istiyoruz. Türk ordusunun Şuşa kentinde Azerbaycan askerleri ile birlikte bir askeri üssü olsun. Bizim buna çok ihtiyacımız var. Neden derseniz çünkü Rus ordusu Karabağ’da. Bize güçlerin dengesi lazım. Biz bunu Ermenistan’la yapabiliyoruz ama Rusya ile güç dengelerini sağlamamız için Türkiye’nin gelmesi lazım. Onun için ben Türk ordusunun Azerbaycan’a gelmesi için de bir kampanya başlattım” ifadelerini kullandı.

Türkiye, Azerbaycan, SİHATürkiye, Azerbaycan, SİHA

İbadoğlu daha önce sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Selçuk Bayraktar Şuşa’nın işgalden kurtarılması nedeniyle bizi tebrik etti. Tebrik edelim, çünkü onun çok büyük emeği var. Selçuk Bayraktar’a önce Fahri Azerbaycan vatandaşlığı, sonra da Milli Kahraman adı verilmesini teklif ediyorum” ifadelerine yer vermişti.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Hani bu kadın savunucuları ? Konu millet ittifakı büyük ortağı CHP olunca…

Her türlü eylem ve yürüyüşü düzenleyen, her fırsatta sokaklara çağıran protestoların aranan yüzü olan sözde kadın savunucu dernekleri konu CHP olunca sessizliğe büründü. Partinin üst düzey isimleri ise adeta “ölü taklidi ” yapıyor.

 

 

CHP İstanbul il yönetiminin, Maltepe, Avcılar, Ümraniye ve Sultangazi’de partililerin cinsel istismar olaylarına göz yumması suçlamasıyla gündeme gelmesinin yankıları sürüyor. Türkiye’de kadın haklarına yönelik faaliyet gösterdiğini, kadına karşı şiddete ve istismara karşı mücadele ettiklerini iddia eden onlarca dernek bulunuyor. Kadın savunucusu olduğunu ifade eden ve her türlü eylem ve yürüyüşe katılan bu dernekleri konu CHP olunca sessizliğe büründü. Bu kesimler, aynı tavrı eski HDP Mardin Milletvekili Tuma Çelik’in karıştığı taciz iddialarından sonra da takınmış, konu haftalarca gündemde kalmasına rağmen elle tutulur bir tepki göstermemişlerdi.

 

 

BİR TEK KADEM TEPKİ GÖSTERDİ

İstanbul’da CHP ilçe teşkilatların karıştığı taciz iddialarına KADEM haricinde hiçbir dernek ses çıkarmadı. KADEM’den yapılan açıklamada, “Yirmi yaşındaki bir kadına şiddet uygulayan ve taciz eden CHP Maltepe İlçe Başkan Yardımcısı Umut Karagöz’ün adalet önünde hesap vermesi için davanın takipçisi olacağız.  Örtbas edilerek büyüyecek ve toplumu ifsat edecek her türlü ahlaksızlığın karşısında duracağız” denildi.

 

 

CEVABI VERECEKTİNİZ

CHP Kadın Kolları üyeleri, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla 25 Kasım 2020 saat 11.00’de 81 şehirde kadın derneklerinin de katılımıyla eş zamanlı basın açıklaması yaparak “Kadınlar şiddete, istismara, yoksulluğa, güvencesizliğe sıkıştırılmış hayatlar yaşıyor. Kadınların kıyafetinden kaç çocuk doğuracağına, nafaka hakkından İstanbul Sözleşmesi’ne kadar uzanan ellere, gereken cevabı her gün büyüttüğümüz örgütlü mücadelemiz ile veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” demişlerdi.

Yine, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Haftası nedeniyle 30 Kasım 2020’de Balıkesir’e gitmiş, orada yaptığı açıklamada “Kadın hakkını savunmak, demokrasiyi savunmaktır” ifadelerini kullanmıştı. Nazlıaka, kadına yönelik şiddetle dikkat çekmek üzere düzenlenen sessiz yürüyüşe de katılmıştı.

İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin tartışmalar sürerken yüzlerce kadın, Türkiye’nin sözleşmeden çekilmesi tartışmasına tepki göstermek için 5 Ağustos 2020’de Kadıköy’deki Beşiktaş İskelesi önünde toplanmış, eyleme CHP Milletvekili Mahmut Tanal ve HDP Milletvekili Hüda Kaya da katılmıştı.

ŞOK TEPKİ: FRENE BASIN

Kadına yönelik şiddet ve istismara karşı olduklarını söyleyerek bu eylemleri yapan ve yürüyüşlere katılan CHP’liler, kendi teşkilatlarındaki yaşanan taciz olaylarıyla ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Hatta gerekeni yapmak yerine örtbas yoluna gitmeyi tercih etti. Partinin üst düzey isimleri adete  “üç maymunu” oynadı. Hatta bazı partililer konuyu gündeme getiren eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş’a sosyal medyadan seslenerek “Biraz frene basın lütfen, haklı olsanız bile” diye yazdı. Aynı şekilde sık sık kadın hakları konusunda eylem yapan kadın dernekleri de iddiaların üzerinden kaç gün geçmesine rağmen şu ana kadar bir açıklama yapmadı.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler