Connect with us

GÜNDEM

AK parti çürük binaların yapımına izin vermedi! İstanbul’da 2 bin konut!

AK parti çürük binaların yapımına izin vermedi! İstanbul’da 2 bin konut!
Deprem sonrası kongrelerine hız veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve parti yönetiminin halkın sesine kulak vermemesi dikkat çekti, İstanbul’da hasarlı binaların yapımına henüz izin çıkmadığı ve bu binaların çürük olmasına rağmen bekletildiği ortaya çıktı!
Sosyal Medya’da kullanıcılar ise şunu soruyor: Ak parti depremi nasıl önleyecek? Bu yapılara izin verilmemesinin ve bekletilmesinin sebebi kim veya kimler?
İstanbul Avcılar’da imarlı, iskanlı, tapulu yaklaşık 2000 konut veya iş yerinin sahipleri 2008 yılında yeniden imara kapatıldığını belirterek, evlerini yenileme izinleri olmamasına tepki gösterdi.

Dr. Ahmet Sadık Caddesi üzerindeki Derya Blokları önünde bugün saat 12.00’de bir araya gelen bir grup mahalle sakini, basın açıklaması düzenledi.

“Binalarımızı yenilemek için imar iznimizi bir türlü alamıyoruz. Kat mülkiyeti imarlı ve iskanlı olan, elimizde tapuları bulunan konutlarımız için imar izni 2008 yılından bu yana elimizden alınmış ve tüm sakinler mağdur olmuştur.” denilen açıklamada mahalle sakinleri her geçen gün yaklaşan olası İstanbul Depremi ile ölümü beklediklerini dile getirdi.

Açıklama şöyle devam etti:

“Son 7 yıldır, hak mağduriyeti mücadelesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü’ne, ilçemiz sınırları içinde bulunan siyasi parti ilçe başkanlıklarına, STK temsilcilerine, ilçe belediyemize ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimlere yaptığımız başvurulardan bir türlü olumlu yanıt alamıyoruz.  

Binalarımızın depreme dayanıklı birer konut olarak yeniden yapılabilmesi amacıyla imar sorunun ivedilikle çözülmesini talep ediyoruz.  İstanbul ya da yakın merkezli bir depremde Avcılar Denizköşkler’deki tüm bu konutların çökmesi kaçınılmaz olacaktır. Bizler, demir ve beton yığınlarının altında can vermek istemiyoruz.”

 

GÜNDEM

Seren Serengil: Bizde olsa hapse girerler dünyada diğer kişilere neler yapılıyor!

Seren Serengil: Bizde olsa hapse girerler dünyada diğer kişilere neler yapılıyor!

 

 

Söylemezsem Olmaz programının sunucusu Seren Serengil, Bilal Göregen ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın montajlanan videosunu gerçek zannedince alay konusu oldu. Fakat yaptığı bir yorum ise gözlerden kaçmadı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın espri kaldırabildiğini dile getiren Bircan, ‘Seren Serengil Sert öyle bir cevap verdiği, dünyada diğer liderlere neler yapılıyor bir bilseniz aynısı bizde yapılsa hapse atarlar!

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan ve sunuculuğunu Bircan Bali ile Seren Serengil‘in yaptığı Söylemezsem Olmaz programında ilginç anlar yaşandı. Magazin konularının yanı sıra sosyal medyada çok etkileşim alan videolara da yer verilen programda sunuculardan Seren Serengil, montaj olan videoyu gerçek zannedip yorumlamaya başladı.

“TAYYİP BEY BAZEN TATLI OLABİLİYOR”

Yıllar önce yayınlanan Yetenek Sizsiniz yarışmasıyla tanınan Bilal Göregen ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın videoları sanki yan yanalarmış gibi montajlandı. Bu videoyu gerçek zanneden Seren Serengil ise “Tayyip Bey bazen çok tatlı olabiliyor” yorumunu yaptı.

BİRCAN’IN TEPKİSİ SEREN’İ ŞAŞKINA ÇEVİRDİ

Videoyu izleyince montaj olduğunu anlayan Bircan Bali ise “Onu biz oraya oturttuk dimi böyle bir şey olamaz” deyince Serengil’in yüz ifadesi dikkatlerden kaçmadı.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Acun Ilıcalı, Survivor 2021’de ilk isim Cemal Hünal!

Acun Ilıcalı, Survivor 2021'de ilk isim Cemal Hünal!

Acun Ilıcalı, Survivor 2021’de ilk isim Cemal Hünal! Adı bir süredir yaptığı programlar ile anılan  TV sahibi Acun’un son yaptığı paylaşım ile yeniden farklı bir şekilde gündeme geldi!

 

Sosyal medya hesabından sürpriz bir paylaşıma imza atan Acun Ilıcalı, Surivor 2021 etiketiyle ünlü oyuncu Cemal Hünal’ın fotoğrafını paylaştı.

Survivor 2021’de yarışacak isimler merak edilirken Acun Ilıcalı’dan sürpriz bir paylaşım geldi. Ünlü oyuncu Cemal Hünal’ın fotoğrafını “Issız adam, ıssız ada” notuyla paylaşan Ilıcalı’nın fotoğrafın üzerinde Survivor 2021 etiketini de eklemesi dikkat çekti. Issız Adam filmiyle şöhreti yakalayan oyuncu Cemal Hünal’ın Survivor’da nasıl bir performans sergileyeceği ise şimdiden merak konusu oldu.

NE ZAMAN BAŞLAYACAĞI BELLİ DEĞİL

Yarışmanın ne zaman başlayacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmazken ‘Masterchef Türkiye’de yarışan Celal Sarıgül’ün de ‘Survivor 2021’de mücadele edeceği iddia ediliyor.

Haberi Okumaya Devam Et

GÜNDEM

Antalya’da olan depremin görüntüleri! 5.2 şiddetinde deprem!

Antalya'da olan depremin görüntüleri!
Türkiye’nin bir çok kesiminde sürekli depremlerin görülmesi paniğe yol açtı son 6 ayda çok yüksek deprem ve can kayıpları yaşanırken Antalya’da olan deprem  korku dolu anların yaşanmasına sebep oldu, bir çok kişi depreme karşı çalışma bekliyor, Ak parti ise depremle ilgili henüz bir adım atmazken, kentsel dönüşüm ile sorunu çözmeye çalışıyor, MHP’in ise depremle ilgili henüz bir açıklaması yok
CHP ve İYİ parti ise deprem vergileri ile hasar görmüş ve yıkılması olan alanların derhal boşaltılıp kalan kişilere destek verilmesini istiyor, fakat geçtiğimiz hafta bu yasa teklifi Ak parti ve MHP oyları ile ret edilmişti. Depremlerin konuşulduğu günlerde Antalya’da deprem olması korku dolu anların yaşanmasına sebep oldu
Akdeniz’de meydana gelen deprem çevre illerde şiddetli bir şekilde hissedildi. Vatandaşlar sokağa döküldü.

Kaynak Yeniçağ

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler