Connect with us

EKONOMİ

Türkiye’de olan bankalar risk altında

Türkiye'de olan bankalar risk altında

Değişen dünya düzenine ayak uydurmaya çalışırken Türkiye bankalarda olan işler tehlikeli bir saldırının geldiğini öne süren ifadeler var.

Korona covid-19 ile dünya yeni bir düzene giriyor,bu düzen kapsamında hackerların iştahını kabartan gelişmeler ise tehlikenin yakın olduğunu gösteriyor.

Binlerce kişinin verisine erişen hackerlar ulusal düzende bir çok bankanın verisine el koydu.

Türkiye de bulunan 3 önemli bankanın verileri hacklar tarafından satılmaya başlandı. 2020 datası olduğu öne sürülen kişi bilgileri ise milyonlarca dolar karşılığında Rus siber ordusu ele geçirildiği iddia edilmektedir.

Yerli yazılımlar ile bankaların savunmasının ne kadar zafiyette olduğu konuşuluyor. İddiaya göre yerli yazılımları ABD başta olmak üzere diğer ülkelerden alınan destek veya şirketlerle anlaşmalı olması ise fetö yapısının bu işin içinde olduğu iddia edildi.

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EKONOMİ

2019 açılması beklenen 12 yıldır bitmeyen yola 2 milyar lira daha harcanacak

2019 açılması beklenen 12 yıldır bitmeyen yola 2 milyar lira daha harcanacak

2019 açılması beklenen 12 yıldır bitmeyen yola 2 milyar lira daha harcanacak, skandal ortaya çıktı daha önce Reis Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2019 yılında açılacak dediği yol bitmedi, bitmeyen yol için 2 milyar daha harcanacağı ortaya çıktı.

Ak Parti henüz bu skandalla ile ilgili açıklama yapmadı!

12 yıldır yapımı bitmeyen Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren projesine 2 milyar 50 milyon lira harcama yapılması planlanıyor.

Haberi Okumaya Devam Et

EKONOMİ

Berat Albayrak için çarpıcı iddia, Berat Albayrak Gerimi Dönüyor? Ak Parti’de Sevinç Başladı!

Berat Albayrak için çarpıcı iddia, Berat Albayrak Gerimi Dönüyor? Ak Parti'de Sevinç Başladı!

Berat Albayrak için çarpıcı iddia, Berat Albayrak Gerimi Dönüyor? Bir çok Ak partilinin ve MHP seçmeninin geri dönmesini istediği Berat Albayrak geri dönebilir iddiası ortaya atıldı, Ak partili ve MHP’li seçmen ise Berat Albayrak geri dönmesini istiyor, Gazı bulan kişi olarak ortaya atılan ve İsrail ile enerji işlerini isteyen Ak partinin Bu yüzden Berat Albayrak2ı yeniden görev vereceği iddia ediliyor.

Ekonomist İbrahim Kahveci, TV 5’te yayınlanan ve moderatörlüğünü Hasan Basri Akdemir’in yaptığı Ekonomi ve Ötesi programında ekonomiyi değerlendirdi. Kahveci, “Önce Berat Albayrak’ın döneminin fikri olarak aklanması ve temizlenmesi gerekiyor” diyerek Berat Albayrak’ın yeni bir göreve gelebileceğini ifade etti.

Haberi Okumaya Devam Et

EKONOMİ

JES raporu: Aydın’da inciri, Manisa’da üzümü bitirdi!

JES raporu: Aydın'da inciri, Manisa'da üzümü bitirdi!

JES raporu: Aydın’da inciri, Manisa’da üzümü bitirdi! Dünyanın bir çok kesimi doğa için projeler ile ülkelerde geleceğini inşa ederken Türkiye’de olan durum ise düşündürücü olmaya devam ediyor, CHP vekilinin sözleri yakın Zaman’da TBMM içinde tartışılacak..

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, jeotermal enerji santrallerinin (JES) Ege bölgesindeki tarımı etkilediğini vurgulayarak, “Çalışmalarımızın sonunda bir rapor hazırlayarak bunu TBMM Başkanı’na da yollayacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanı’na da yollayacağız. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na da sunarak kamuoyuna açıklayacağız. TBMM’de araştırma komisyonu oluşturulması için de teklif vereceğiz” dedi.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler