Tima terrace residence hakkında şok iddia! Bu yapıya izni kim verdi?

Tima terrace residence hakkında şok iddia! Bu yapıya izni kim verdi?

0
PAYLAŞ
tima terrace residence

Istanbul Bağcılar Mahmutbey de olan
tima terrace residence mahalleyi isyan ettirdi.

Mahalle sakinlerinin iddiasına göre, rezidans yapıldıktan sonra mahalleye birçok farklı kişinin geldiği, mahalleye farklı kişilerin farklı niyetlerle geldiği iddia edildi.

Mahmutbey Soğuksu caddesinde olan Roma terrace adlı rezidans birçok suç teşkili olduğu iddia ediliyor.
Bir diğer iddia ise rezidans yapımı sırasında temelinden olan su patlaması iddiaya göre yapım da temelde patlayan suyu durdurmak için saatlerce çalışma olmuş ve suyun tahribatı önlenmiş, bu olayın ise sır gibi saklandığı iddia ediliyor, suyun patlaması rezidansın yapımından sonra ortaya çıkıyor.

Bir diğer iddia ise Cumhurbaşkanı İstanbul’da olan yapıları şikayet ederken yapının hızlı şekilde tamamlanması. Rezidansın olduğu alan sanayi alanı olarak geçiyor ve mahallenin ortasına izin verilmesi ise yapımda ve izinde ihlal olduğu yönünde iddiaları ortaya çıkarıyor.

Mahalle sakinleri ise konunun araştırılması ve suça teşkil eden yapının yıkılmasını istiyor, senelerdir bu mahallede oturuyoruz mahallemiz de ne huzur kaldı nede başka birşey, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğluna sesleniyoruz, bu yapıyı inceleyin.. mahalle ortasında rezidans hangi akıl ile yapıldı ve izin verildi. Mahalleye geceleri gelen bir çok kişi rezidansı soruyor burası aile mahallesi yakın zamanda Allah muhafaza kavga çıksa bu mahalle o rezidansı yerle bir eder, olayın araştırılıp yıkılmasını istiyoruz, yerine aileler için park yapılsın, mahallemiz de bir park var orasıda güvenli değil hırsızı dan, ayyaşına kadar parkda biz nefes almak istiyoruz, nefesimizi ve İstanbul’a ihanet etmeyin diyerek seslerini duyurdular.

Yapının 23 katlı olduğu ve alt üç katlı olduğu alt kısımda olan alanların dükkan ve farklı işlerde kullanıldığı inceleme kapsamında tespit edildi.

Yapıyı üç müteahhitin ortak  yaptığı iddia ediliyor.

Kaynak: aa

tima terrace residence

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK