Connect with us

EKONOMİ

Tima terrace residence hakkında şok bilgiler!

Istanbul Bağcılar Mahmutbey de olan
tima terrace residence mahalleyi isyan ettirdi.

Mahalle sakinlerinin iddiasına göre, rezidans yapıldıktan sonra mahalleye birçok farklı kişinin geldiği, mahalleye farklı kişilerin farklı niyetlerle geldiği iddia edildi.

Mahmutbey Soğuksu caddesinde olan Tima terrace adlı rezidans birçok suç teşkili olduğu iddia ediliyor.
Bir diğer iddia ise rezidans yapımı sırasında temelinden olan su patlaması iddiaya göre yapım da temelde patlayan suyu durdurmak için saatlerce çalışma olmuş ve suyun tahribatı önlenmiş, bu olayın ise sır gibi saklandığı iddia ediliyor, suyun patlaması rezidansın yapımından sonra ortaya çıkıyor.

Bir diğer iddia ise Cumhurbaşkanı İstanbul’da olan yapıları şikayet ederken yapının hızlı şekilde tamamlanması. Rezidansın olduğu alan sanayi alanı olarak geçiyor ve mahallenin ortasına izin verilmesi ise yapımda ve izinde ihlal olduğu yönünde iddiaları ortaya çıkarıyor.

Mahalle sakinleri ise konunun araştırılması ve suça teşkil eden yapının yıkılmasını istiyor, senelerdir bu mahallede oturuyoruz mahallemiz de ne huzur kaldı nede başka birşey, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğluna sesleniyoruz, bu yapıyı inceleyin.. mahalle ortasında rezidans hangi akıl ile yapıldı ve izin verildi. Mahalleye geceleri gelen bir çok kişi rezidansı soruyor burası aile mahallesi yakın zamanda Allah muhafaza kavga çıksa bu mahalle o rezidansı yerle bir eder, olayın araştırılıp yıkılmasını istiyoruz, yerine aileler için park yapılsın, mahallemiz de bir park var orasıda güvenli değil hırsızı dan, ayyaşına kadar parkda biz nefes almak istiyoruz, nefesimizi ve İstanbul’a ihanet etmeyin diyerek seslerini duyurdular.

Yapının 23 katlı olduğu ve alt üç katlı olduğu alt kısımda olan alanların dükkan ve farklı işlerde kullanıldığı inceleme kapsamında tespit edildi.

Yapıyı üç müteahhitin ortak  yaptığı iddia ediliyor.

Rezidans yapımında olan su patlaması ile ilgili zeminden beklenmeyen su çıkıyor, gece yarılarına kadar süren çalışmalar Bağcılar belediyesi de bilgi sahibi olduğu iddia edildi. Binanın incelenmesi ve depreme dayanıklı olup olmadığı merak konusu!

Binayı yapan müteahhit ve ortakların konuşmalarının duyulduğu iddia ediliyor konuşmada mahallenin komple rezidans olacağı 10 yıl içinde gerçekleşecek deniyor.

Olayla ve iddia için site yönetimi bir açıklama yapmazken Bağcılar Belediyesi’nin başkanı da Lokman Çağırıcı da olayda adı geçiyor. Lokman Çağırıcı diğer mahhale sakinleri ev yapmak istediği zaman izin vermediği iddia ediliyor ayrıca rezidans yapımında daire verildiği iddia ediliyor, Lokman Çağırıcı konuyla ilgili telefonlara cevap vermedi.

Kaynak: abc

tima terrace residence

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EKONOMİ

Ak Parti Katarlı firmanın 90 milyon dolar borcunu bir Kalem’de sildi!

Katarlı firmanın 90 milyon dolar borcunu bir Kalem'de sildiler!

Katarlı firmanın 90 milyon dolar borcunu bir Kalem’de sildiler! CHP liderinin yaptığı açıklamalar sonrası Katar kavgası devam ediyor, Kılıçdaroğlu yatırım yapmalarına kimse bir şey demiyor, önemli olan malın satılması, bu devletin malı ve arazileri satılıyor, Katarlı firmanın tek kalemde borçları siliniyor, Allah aşkına pandemi sürecinde hangi vatandaşın borcu sildiler? Biz buna karşıyız kimse bunlar yerli ve milli demesini esnafın hali ortada ben Ak partili seçmene sözüm yok onların vatan severliğinden kuşkumda yok onlarında hakkını savunuyorum, hepimizin çocuğu çoluğu var.. işsiz olan sizlersiniz, ben işsizleri savunuyorum, Nedir bu katar aşkı? hangi gerekçeler ile bu işleri yapıyorsun? Açıklama varmı yok, paylaşım varmı yok!

 

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu: “Katarlı firmanın 90 milyon dolar borcunu, kafana göre bir kalemde siliyorsun. Emeklinin aylığına da 90 lira zam yap bari. Onu yapıyorsan bunu da yap.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu: “Her şeyi satıyorlar, her şeyi. Şimdi de Borsa İstanbul’u… Kaça sattıkları da belli değil. Bir de milliyetçi geçiniyorlar. Memleketin satılmadık yerini bırakmadınız, ne milliyetçiliği Allah aşkına!”

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu: “Hakimler Savcılar Kurulu, ‘Önce bize soracaksın, sonra tahliye kararı vereceksin’ diye broşür dağıtıyor. Erdoğan da çıkıp hakimlere ‘Talimat almayacaksınız’ diyor, Anayasa’nın 138. maddesinden bahsediyor. Anayasa mı bıraktınız ülkede?”

Haberi Okumaya Devam Et

EKONOMİ

Katar Borsa İstanbul’a ortak oldu, Katarlılar Borsayı ‘da aldı!

Katar Borsa İstanbul'a ortak oldu, Katarlılar Borsayı 'da aldı!

Katar Borsa İstanbul’a ortak oldu, Katarlılar Borsayı ‘da aldı! Ak parti Katar ortaklığı ile bir çok firmanın katar ile ortak olması Halkın tepkisini çekerken bir ortaklık daha geldi, Katarlılar bu Sefer’de borsaya ortak oldular!

Türkiye Varlık Fonu ve Katar Yatırım Otoritesi, Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk payının QIA’ya devri için mutabakat anlaşması imzaladı.

TVF’den yapılan yazılı açıklamada, “TVF CEO’su Zafer Sönmez ile QIA CEO’su Mansoor bin Ebrahim Al-Mahmoud tarafından bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen bir törenle imzalanan anlaşma, Borsa İstanbul’un yönetişimi için iki kurumun gelecekte yapabileceği iş birliğini de kapsıyor.” denildi.

Katar Devleti’nin yatırım fonu olan QIA’ya devredilecek paylardan sonra TVF, Borsa İstanbul’un yüzde 80,6’lık payını elinde bulundurmaya devam edecek.

 

Haberi Okumaya Devam Et

EKONOMİ

TCDD Müdürü: Biz kendi aile fertlerimizi bile Marmaray’a ücretsiz geçiremiyoruz maalesef

TCDD Müdürü: Biz kendi aile fertlerimizi bile Marmaray'a ücretsiz geçiremiyoruz maalesef

TCDD Müdürü: Biz kendi aile fertlerimizi bile Marmaray’a ücretsiz geçiremiyoruz maalesef demesi salonda şok etkisi oluşturdu! İBB başkanı Ekrem imamoğlundan ise gereken cevap geldi ne yani ücretsiz mi bineceksiniz? Ekrem imamoğlu çalışmaları ve şeffaf yönetimi ile örnek olmaya devam ediyor. Ak partili seçmenin İBB başkanını için adam neticede işini yapıyor, bizde memnunuz demesi ise Ak partili seçmenin ‘de İmamoğlu’na bakışını her gecen gün daha da olumlu hale getiriyor.

TCDD İstanbul Bölge Müdürü Veysi Alçınsu, “Biz kendi aile fertlerimizi bile Marmaray’a ücretsiz geçiremiyoruz maalesef. Gönül ister yani” diyerek aile fertlerinin Marmaray’a ücretsiz binemediğini söyledi ve bu durumun yeniden değerlendirilmesi gerektiğini temenni etti.

Alçınsu’nun sözleri karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Ekrem İmamoğlu ise, “E yani? Ücretsiz mi geçireceksin bir de anlamadım sayın müdürüm” diyerek tepki verdi.

Toplantıda yaşananlar sosyal medyada da geniş yankı uyandırırken, “Veysi Alçınsu kimdir?” sorusu Google’da en çok aratılan kelimeler oldu.

Kaynak Yeniçağ

 

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler