SPK'dan Marka Yatırım Holding'le ilişkili 6 isme suç duyurusun 'da bulunacak | Baykuş Haber
Connect with us

EKONOMİ

SPK’dan Marka Yatırım Holding’le ilişkili 6 isme suç duyurusun ‘da bulunacak

SPK'dan Marka Yatırım Holding'le ilişkili 6 isme suç duyurusun 'da bulunacak

SPK’dan Marka Yatırım Holding’le ilişkili 6 isme suç duyurusun ‘da bulunacak isimleri ise Mine Tozlu Sineren, Zeynep Aşkın Korkmaz, Ferhan Aral, Onur Hazar ve Funda Seçkin isimleri ortaya çıktı.

Borsada skandal yaşamaya devam ediyor bir çok konuda SPK ise konuyla alakalı bildiri’de bulundu. Borsa gündemine bomba gibi düşen isimler henüz bir açıklama yapmaması ise dikkat çekti.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Marka Yatırım Holding (#MARKA) ile ilgili yürütülen incelemeler sonucunda aralarında şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu Sineren’in de bulunduğu 6 kişi hakkında suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

Kararla ilgili SPK haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre Kurul, pay satın alma işlemleri üzerinden Marka Yatırım Holding’in ilişkili tarafları lehine faiz hariç toplam 5.000.000 TL tutarında zarara uğratılması ve muhtelif muhasebe hileleri yapılarak şirketin 2017-2019 dönemine ait finansal tablolarının gerçeği yansıtmayan şekilde düzenlenmesi sebebiyle, Mine Tozlu Sineren, Zeynep Aşkın Korkmaz, Ferhan Aral, Onur Hazar ve Funda Seçkin hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Bültende yer alan bilgilere göre ayrıca, pay satın alma işlemleri üzerinden şirketin ilişkili tarafları lehine faiz hariç toplam 5.000.000 TL tutarında zarara uğratılması sebebiyle, Haluk Tuna Kılıboz hakkında da suç duyurusunda bulunulacak.

SPK’nın açıklamasında, kararla ilgili yatırımcılara sorumlular hakkında dava açabilecekleri hatırlatılarak, “Yukarıda belirtilen suçlar nedeniyle (varsa) zarara uğrayan yatırımcıların, genel hukuk hükümleri çerçevesinde, yasal koşulların oluşması halinde, suç teşkil eden bahse konu işlemlerde sorumluluğu bulunan kişiler aleyhine dava açabilecekleri hususunun Kurulumuz Bülteni aracılığıyla kamuya duyurulmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Borsa

Devam et
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir